Прикарпатський рятувальник розповів про небезпеку зимових Карпат і підготовку до походу

Тарас Бринда взимку добирається на роботу іноді й шість годин. Він чергує на горі Піп Іван, що на Чорногірському хребті у Карпатах.

Під керівництвом Тараса Бринди працюють 33 гірські рятувальники.

В інтерв'ю Суспільному Тарас розповів, які небезпеки приховує зимовий гірський туризм, передає Фіртка.

Далі пряма мова:

Перед мандрівкою потрібно ознайомитися з прогнозом погоди. За несприятливих погодних умов все-таки варто утриматися від виходу у високогір'я, тому що, на жаль, як показує практика, навіть дуже досвідчені туристи, альпіністи травмуються та гинуть в горах за несприятливої погоди. Тому потрібно зважати на погоду при плануванні своїх мандрівок. За несприятливих прогнозів погоди переносити на більш сприятливі або навіть скорочувати чи змінювати нитку свого маршруту. І, звісно, бути належним чином екіпірованим.

Якщо це зима, то — снігоступи, кішки, трекінгові палиці, льодоруб, навіть може бути каска. Коли люди проходять доволі складний альпіністський маршрут, а такі маршрути є в Карпатах, навіть може знадобитися каска. При походах у гори треба зважати на окремі такі елементи екіпірування як лижна маска. Вона обов'язково має бути взимку. Маска захищає очі туриста як від снігу, так і від сонячного проміння, коли воно доволі яскраве. Особливу увагу звернув би на рукавиці. Взимку бажано мати декілька пар. Одні з них можуть бути такі, що надягаються на інші — тонші рукавиці. Також увагу треба приділити головному убору та одягу. Важливе й взуття. Взимку бажано, щоб воно мало ранти, хоча б задні ранти для того, щоб на них можна було одягнути кішки.


Лавини у Карпатах: як вберегтися


Лавини є, доволі часто сходять. З кінця листопада починає накопичуватися сніговий покрив. Сніг випадає в різні періоди й формується шарами. Залежно від погодних умов, температури, як діє сонце на схили, між цими шарами формується різне щеплення. І якраз це призводить до більшої чи меншої лавинної небезпеки. Все залежить від кількості снігу. Але, як показує практика в Карпатах, лавинна небезпека є в середині грудня. Коли за короткий період випала велика кількість снігу, то вже є певна лавинна небезпека. Бо цей сніг свіжий, він ще добре не встоявся, не закріпився на схилі, і навіть тоді незначний вплив людини на нього може призвести до сходу снігової маси.

Основні поради чи рекомендації, щоб не потрапити в лавину, це — заздалегідь поцікавитися відповідною інформацією, записатися на курси, взяти участь у семінарах. Але насамперед, якщо ми десь чуємо, що Держслужба з надзвичайних ситуацій чи метеослужба говорить про підвищену лавинну небезпеку — треба утриматися від виходу у високогір'я.

Взагалі є певні правила, як долати маршрут, щоб не потрапити в лавини. Не треба версувати схили, намагатися рухатися гребенями при явно виражених лавинних місцях. Якщо такі місця немає можливості обійти — долати їх таким чином, де є спостерігачі, де між учасниками тримається дистанція.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


14.02.2023 5421
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1007
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

813
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1931
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3289
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2577
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2567

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

273

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

755

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

715

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1649
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

393
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

755
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

638
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

376
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

408
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27067
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

865
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19702
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

460
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

417
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

751
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1402 4