Прем’єри та знакові постановки: Франківський драмтеатр відкриває новий сезон

Новий сезон Івано-Франківського національного музично-драматичного театру символічно стартує на День незалежності показом драми-реквієму «Нація» за Марією Матіос - на вершині гори Піп Іван.

3 1 вересня театр чотири дні поспіль гратиме свої знакові постановки на міських локаціях: «FELIX AUSTRIA» на площі Бастіону, «Солодку Дарусю» на літньому майданчику Promprylad.Renovation, в Палаці Потоцьких - драму «Три сестри», на так званому Німецькому озері — феєрію-бурлеск «Енеїду», пише Фіртка.

«5-6 вересня відбудеться прем'єра драми «Едіп» за трагедією Софокла в перекладі Франка в режисурі Андрія Приходька. Масштабна постановка, обрана ще до карантинної безнадії, сьогодні в пандемічній добі. Роза Саркісян активно працює, освоюючи грантові кошти на постановку інклюзивного мюзиклу «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» та виставу у форматі документального театру «Хвиля», до котрої долучилися всі актори зі своїми родинними історіями та польська сучасна драматургиня Йоанна Віховська. Можемо похвалитися, що ми таки змогли придбати за кошти, котрі нам подарували на ювілей, автобус. Тому плануємо далекі і близькі виїзди.

27 вересня Театр їде до Кропивницького на 50-й ювілейний фестиваль «Вересневі самоцвіти» з мюзиклом «Гуцулка Ксеня» Ярослава Барнича та драмою «На західному фронті без перемін». Концепція фестивалю передбачає вшанування талантів корифеїв українського театру. Бо у цьому році відзначаємо 180-річчя з Дня народження Марка Кропивницького та 175-річчя Івана Карпенка-Карого. Планується вшанувати їх на хуторі «Надія», де ми і зіграємо драму за романом Е.М. Ремарка, інсценізація Олексія Гнатковського «На західному фронті...»», - розповів генеральний директор та художній керівник Ростислав Держипільський.

Жуль Одрі відновив роботу над постановкою «Мадам Елен», прем'єра якої мала відбутися 19 березня. Літературної основи не існує, в основі - спогади, уривки розмов Жюля Одрі з мадам Елен, живі звуки, помешкання, фото, книжки, атмосфера минулого і сьогодення та спільне в історії України та Франції.

Наступна у планах робота за сімома творами Гоголя у форматі кабаре.

Роза Саркісян працює одразу над двома новими постановками. Інклюзивний мюзикл «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» втілюється на грантові кошти за підтримки Українського культурного фонду. Це проєкт «КОЛО-БО-РАЦІО!». Символом цього проєкту є коло співпраці, комунікації на рівних, подолання стереотипів, яких багато в нашому суспільстві.

До проєкту запросили людей з інвалідністю, котрі мають внутрішню потребу звернутися до глядача з великої сцени. Всі вони цими днями відвідують майстер-класи, дізнаються про метод казкотерапії, вивчаються ази документального театру, спілкуються з режисеркою театру, хормейстером, психологинею, хореографом, занурюючись у магічний світ театру.

Уже відбулася читка п'єса сучасної драматургині Ірини Гарець «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри», котра ляже в основу майбутнього інклюзивного мюзиклу.

Друга робота - документальна вистава «Хвиля». Вона поєднає в собі елементи ігрового театру та документального.

«Історичні травми треба перетворювати в досвід, щоб далі не наступати на ті самі граблі. Бо ці моделі поведінки передаються поколінням спадково», - переконана наша режисерка Роза Саркісян.

Першопричиною стала книга Тода Штрассера «Хвиля». Вона описує реальні події, а саме експеримент в одній з американських шкіл. На уроці історії учні почали вивчати Другу світову війну і у дітей виникло багато запитань до вчителя. Дітям важко було зрозуміти мотиви жахливих дій нацистів.

Тоді вчитель запропонував провести експеримент, який мав би показати, чому мільйони німців повірили у фюрера. Ця історія показує, як за допомогою певного авторитету можна легко маніпулювати масою.

У новій постановці Рози Саркісян «Хвиля» працює польська драматургиня Йоанна Віховська, яка трансформує документальні родинні історії зайнятих у виставі акторів театру та реальну історію з книжки Тода Штрассера у новий драматургічний твір.

Темою його стануть маніпуляції, які змінюють спільноту людей, форми авторитету, не проговорене минуле, яке впливає на маси, комплекс жертви.

Нагадаємо, Франківський драмтеатр покаже легендарну виставу на вершині Карпат.


21.08.2020 2147
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

962
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

776
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1893
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3239
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2550
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2540

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

234

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

732

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

684

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1596
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

354
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

690
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

614
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

331
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

380
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27032
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

839
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19672
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

423
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

396
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

729
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1320 3