"Посилення стійкості жінок волонтерського руху": як активістки знаходять баланс у часи випробувань (ФОТО)

Зважаючи на виклики сучасності, які формують постійний стрес, Громадська організація "ДІЄ. Добрі ідеї Єднають" реалізувала проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху".

Про це з журналісткою Фіртки поділилася голова організації Марія Луцак.

Як зазначила волонтерка,  у рамках проєкту провели десять занять з арттерапії, які допомогли жінкам віднайти внутрішню рівновагу через творчість. Серед напрямків — створення виробів із бісеру, намистин і вовни, а також живопис.

Окрема група жінок пройшла більш глибинне відновлення за методикою "Mind and body Medicine". Для команди ГО та її волонтерок провели восьмигодинний тренінг з протидії вигоранню. Однією з яскравих подій був пікнік з лідеркою Іриною Трохим, де учасниці говорили про історію жіночого руху в Україні.

Також учасницям пропонували нові підходи до відновлення через серію з восьми мінітренінгів з усвідомленого відпочинку. Жінки навчалися техніки релаксації, дихальних вправ і способів ефективного планування часу для збереження життєвого балансу.  

Марія Луцак поділилася, ідею утворення громадської організації обговорили спільно з подругою під час одного тренінгу, а її місією вбачали створення просторів і можливостей для жінок через неформальну освіту та підприємницькі ініціативи.

"У нас є три основні напрямки — підвищення інституційної спроможності нашої організації, підсилення економічної спроможності жінок. А останнім є робота над туристичним магнітом для Печеніжинської громади.

Зазначу, що всі членкині в нас працюють на волонтерських засадах і не отримують заробітної плати. І це є викликом, також війна забирає багато можливостей. Плани часом доводиться змінювати, переробляти, а це виснажує".  

Волонтерка долала, співпраця з іншими організаціями підсилює їхню діяльність і робить проєкти ще потужнішими.

"Ми вже розширюємо нашу діяльність, зокрема в проєкті "Посилення стійкості жінок волонтерського руху", який відбувся за підтримки Українського жіночого фонду, нашими заходами вдалося охопити шість громад.

Захід відвідали 200 учасниць".

Зі слів волонтерки, проєкт "Посилення стійкості жінок волонтерського руху" став більше, ніж просто набором активностей. Це був простір для з’єднання, підтримки й відновлення, де жінки мали можливість не лише отримати нові знання й навички, але й відчути, що вони не одні у своїй боротьбі.

Як зазначила Марія Луцак, часто бувають моменти, коли здається, що хочеться все припинити, а особливо після повномасштабного вторгнення. 

"Якби мені не здавалося, що я супергероїня і мене не зламати, але не все так красиво. Я теж людина, і я розумію, що мої ресурси обмежені. Тому треба вміти раціонально їх використовувати".

Активістка нагадала про основну мету заходів:

"Турбота про себе — це не розкіш, а потреба, особливо для тих, хто щодня разом з іншими. Жінки волонтерського руху довели, що їхня стійкість — це невіддільна частина сили нашого суспільства". 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Івано-Франківщині провели арттерапію для родин загиблих військовослужбовців (ФОТО)

«На заняттях люди змінюють сльози на усмішку», - Ірина Станіславська проводить безкоштовні майстер-класи  розмальовування пряників  (ФОТО)

Найперше – це соціалізація: в Івано-Франківську діти-переселенці розмальовували писанки на папері (ФОТО)


22.11.2024 2298
Коментарі ()

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

699
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1526
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2284
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1935
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1760 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4577 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1323

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

440

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

408

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

678
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1501
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1578
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

981
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6856
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2196
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12559
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1864
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

914
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

915
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

680
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1261
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

604