Поради прикарпатцям: як вберегти себе від інфаркту та інсульту?

Інфаркт та інсульт — серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити.

Що для цього необхідно? Насамперед — знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.

З кожним роком смертність з приводу серцево-судинних захворювань зростає. Особливо це стосується інфаркту міокарда та інсульту. Також велику увагу привертає до себе ріст тромбоемболій легеневої артерії, що почастішав в молодому віці і в більшості випадків призводять до летальності.

Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед, - знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.

Слід зазначити, що фактори, які викликають інфаркт та інсульт поділяють на ті, на які ми можемо вплинути та ті, на які не можемо.

Факторами, на які ми не можемо вплинути є :

  • вік (чоловіки > 55 років, жінки > 65 років);
  • стать (чоловіки);
  • генетика (сімейний анамнез передчасного розвитку серцево-судинних захворювань).

Як бачимо, фактично ніхто не застрахований від настання інсульту, або інфаркту. Проте їх настанню можна запобігти, знаючи фактори, що є першопричиною останніх та на які ми можемо вплинути. До них належать:

  • підвищений артеріальний тиск(особливо неконтрольований);
  • дисліпідемія (підвищений рівень загального холестерину та його фракцій);
  • збільшення ваги тіла (ожиріння);
  • зловживання алкоголем та тютюнопалінням;
  • малорухомий спосіб життя;
  • підвищена густина крові;
  • стреси;
  • цукровий діабет.

Для того, щоб запобігти розвиткові інсульту та інфаркту, потрібно усунути всі фактори, на які можна вплинути.

У високорозвинутих країнах світу медицина велику увагу приділяє попередженню виникнення хворіб, тобто профілактиці. Потрібно більше прислухатися до свого організму або просто ”полюбити” себе. Особливо, слід звертати увагу на:

  • будь-які болі за грудиною, що виникають при фізичному навантаженні та в спокої;
  • перебої в роботі серця;
  • відчуття нестачі повітря при ходьбі та в спокої;
  • неконтрольований артеріальний тиск;
  • часті головні болі.

Вищеперераховані симптоми уже можуть свідчити про розвиток серцево-судинної патології. В цьому випадку потрібно негайно звертатися до лікаря-кардіолога.

Проте, навіть якщо Вас нічого не турбує, обов’язково хоча б  раз на рік необхідно проходити ряд обстежень,таких як:

  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • рівень глюкози в крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • коагулограма;
  • ЕКГ.

У сучасному Медичному центрі «Оксфорд Медікал» створені всі умови для проведення зазначених вище обстежень, а також є можливість отримати консультацію у досвідчених спеціалістів.

Прийом лікаря-кардіолога розпочинається зі збору анамнезу (отримання інформації про причини виникнення захворювання, тривалість його перебігу, генетичну схильність тощо), вивчення скарг пацієнта, проведення огляду і встановлення попереднього діагнозу. Після первинної консультації виписується направлення на проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень. На основі проведених обстежень здійснюється повторна консультація і згідно з результатами обстежень призначається лікування.

Відповідально ставтесь до свого здоров’я, бережіть свої серця, адже здорове серце — запорука довготривалого та повноцінного життя.

Попадинець Вікторія Володимирівна – лікар кардіолог Медичного центру «Оксфорд Медікал»


19.03.2019 2238
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

990 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1170 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497