Політичний 2016-ий в Івано-Франківську

 

Завершується 2016-ий. Рік, в якому життя по новому звичайні українці не відчули. Фінал політичного 2016-го на мінорній ноті. Безвізовий режим з ЄС, якого ми так чекали, Європейський Союз знову відклав: спочатку на лютий наступного року, а вже згодом – на весну. Держава націоналізувала ПриватБанк, внаслідок підкилимних домовленостей акціонерів групи «Приват» з Адміністрацією Президента. А протягом року країна жила вже традиційними проблемами: потреба міжнародних кредитних ін’єкцій,важкі політичні домовленості в парламенті, військове протистояння на Донбасі, інфляційні витки.

Цікавим видався й політичний рік в Івано-Франківську. Спробую уніфікувати персони та події, які запам’ятались найкраще.

 

Політик року

 

Цю нішу зайняв міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який вже трохи більше року перебуває на посаді міського голови. Перемігши на виборах опонентів, Марцінків  впорався з першими завданнями в новому кріслі: сформувати команду, ухвалити бюджет Івано-Франківська, де міський голова став двигуном бюджетного процесу, підготуватись до зими - додатково перевірити стан комунікацій, котелень, теплових мереж тощо. Проте вже перша сесія Івано-Франківської міської ради продемонструвала, що Марцінків готовий йти на пролом, нехтуючи думкою опонентів, а можливо й законодавством. З ініціативи Руслана Марцінківа,  на першій сесії міськрада сформувала склад виконавчого комітету, проголосувала за заступників міського голови та розділила постійні депутатські комісії. «Самопоміч» та УКРОП оскаржили ці рішення в судовому порядку. Судовий розгляд справи триває.

Щодо команди міського голови, то найсильніше рішення – залишити в грі Богдана Білика і Михайла Смушака, фахових чиновників часів Віктора Анушкевичуса.  А найбільш скандальне  полягало в призначенні заступником з гуманітарних питань «Чоловіка Божого», «батьківщинівця» Олександра Левицького (прославився під час Євромайдану, коли на одному з засідань Народної ради посперечався з місцевим активістом)

Рік при владі Руслана Марцінківа запам’ятався втіленням в життя «свободівської» програми: активним брукування міста, відкриттям садочків та відпочинкових зон. А також скандалом, пов’язаними з потенційною забудовою промзони колишнього асфальтного заводу та різними інсинуаціями щодо будівництва другого моста на Пасічну. Багато хто закидав міському голові несамостійність в прийнятті рішень. Під час власного звіту про рік роботи по посаді міського голови, Руслан Марцінків нервово сказав, що містом керує все таки він, а не «Пупс чи хтось інший».

 

 

Домовленість року

 

На першій сесії  міськради «Свобода» разом з частиною «Солідарності» та «Батьківщиною» проголосували за заступників міського голови, склад виконавчого комітету та розділили постійні комісії. Так утворилася ситуативна більшість, яка проіснувала рік. До цього часу про утворення більшості в міській раді офіційно жоден з її учасників не повідомив, хоч ситуативна більшість встигла ухвалити чимало важливих для Івано-Франківська питань. Іноді, правда, домовленості йшли зі скрипом, як це сталось під час останньої бюджетної сесії, коли БПП та «Свобода» не могли між собою домовитись по порядку денному через черговість розгляду земельних питань.

 

Франківський десантник на печерських пагорбах

 

Нещодавно з Генпрокуратури звільнився Петро Шкутяк. Шкутяк, який кілька місяців очолював управління внутрішньої безпеки ГПУ, написав заяву на звільнення за власним бажанням, мотивуючи такий крок завершенням конкурсу у нову інспекцію, яка надалі перевірятиме прокурорів на доброчесність.

За результатами роботи відомства Шкутяка проведено понад 70 службових розслідувань, але погодьтесь, за останні пів року полетіло не так багато прокурорських голів. Кругова порука? Система? Показна боротьба? Можливо, все разом. Петро Шкутяк повернувся  в Івано-Франківськ, де продовжує керуватиме фракцією БПП в міській раді, більшість якої складають депутати -забудівники.

 

Головний прокол

 

Снігопад середини листопада та його наслідки. Рекордна маса снігу, яка впала на нас, ледь не паралізувала Івано-Франківськ попри запевнення комунальників про готовність до різкої зміни погоди. В перші години негоди на дорогах почала працювати снігоочисна техніка. Проте чи то через погану координацію, чи внаслідок вихідного дня або ж елементарної халатності виконавців, протягом неділі не вдалось досягти вагомих результатів в боротьбі зі стихією.

Справжні проблеми почались наступного дня, в понеділок, коли іванофранківці вийшли на роботу. Деякі дороги в мікрорайонах міста виявились прочищені тільки колесами приватного автотранспорту. Пішоходи  брели по дорожньому полотні, оминаючи кучугури снігу, оскільки тротуари в більшості випадків стали непрохідними - тільки ближче до обіду на них утворились «псячі стежки», протоптані людьми. Ширина цих стежинок була зумовлена потоком людей, а розминутись на них двом дорослим часто було неможливо.

Люди самі чистили від заметів двори та прибудинкові території, при чому не тільки в приватному секторі, а й біля багатоповерхівок, де це, в основному, повинні робити комунальні підприємства. Проміжний іспит негодою місто провалило.

 

Політичний активіст року

 

На початку роботи Івано-Франківської міської ради багато хто бідкався, що в міськраду пройшло мало атошників. Одним зі щасливчиків з їх числа став Андріан Волгін, який ставши депутатом увійшов в фракцію БПП. Робота Волгіна дисонувала з представниками його фракції, які здебільшого забудівники. Андріан Волгін оголосив голосування, результатом якого стала згода міської ради прийняти на баланс міста спорткомплекс «Олімп». Проте його депутатська робота протягом року запам’яталась й недоречними перепитуваннями на сесії та виявленням надмірних емоцій в залі засідань. Під час одного з нападів агресії, Андріан Волгін пожбурив матеріалами сесії в депутата іншої фракції, що є порушенням норм моралі та елементарної дисципліни. До цього часу він не вибачився за свій вчинок.

 

 

Досягнення для міста

 

Ухвалюючи бюджет на 2017 рік,  міськрада зобов’язала структурні підрозділи виконавчого комітету – розпорядників бюджетних коштів, заклади та установи міста, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, комунальні підприємства, засновниками яких є міська рада, забезпечити проведення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість предмета яких перевищує 50 тис. грн, в електронній формі з використанням електронних майданчиків публічних закупівель «ProZorro».

В багатьох містах впровадження системи ProZorroдозволило зекономити чимало бюджетних коштів. Фактично будь-який підприємець може запропонувати найдешевшу ціну та виграти тендер. Все це відбувається онлайн.  Але дуже часто активісти зіштовхувались з протидією місцевої влади, бо система обмежує можливість заробітку для  наближених до влади компаній-підрядників. Наразі поріг допорогових закупівель в Івано-Франківську складає 200 тисяч гривень, що дозволяє непогано годуватись  з бюджетної годівниці підприємцям-підрядникам, наближеним до міської влади.

 


31.12.2016 Василь Кедик 2193 2
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

560
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2180
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1646
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1589
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1581
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1839

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1215

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1292

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2135

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2146
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18745
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

516
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

904
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

351
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9663
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

701
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7866
10.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29117 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

295
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

315
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2974