Підсумки тижня. Не зовсім святкові рефлексії

 

Традиційний період політичного затишшя в Івано-Франківську, зумовлений затяжними вихідними, після «совкового» першотравня продовжився святкуванням Дня пам’яті та примирення, чергової річниці Дня міста, традиційним Святом ковалів та ярмарками, які заполонили центр. Та навіть друга частина вихідних надала певні цікаві інформприводи.

В соцмережах жваво обговорювалось встановлення бруківки на вулиці Коновальця поряд з університетом права імені Короля Данила Галицького. Сам цей факт в порівняння з однотипними містить деякий прихований, глибший контекст. Кілька метрів бруківки, викладених «вишиванкою», стали першим подібним прецендентом в Івано-Франківську хоч, наприклад, в тому ж Кам’янці-Подільському тротуари давно «одягнулися» в національну символіку. Обговорення ж велось не про вигляд бруківки, а стосовно вартості робіт. Як зазначив керівник департаменту ЖКГ Михайло Смушак, тротуарна вишиванка завдовжки 200 метрів коштувала 440 тис. грн. Ці витрати між собою розділили міський бюджет та згаданий університет. В обговореннях користувачі соцмереж натякали на те, що ціна завищена. Однак, можливо, основна причина полягає в тому, що насправді мало хто з мешканців Івано-Франківська цікавиться розподілом коштів міського бюджету. Скажімо, цього року з бюджету міста 300 тис. грн. піде на освітлення телевежі. Натомість на придбання пандусів (яких ой як у нас бракує) передбачено близько 100 тис.грн. Знайти логіку тут досить важко, а чи й взагалі можливо.

На тижні місто отримало приємний подарунок у вигляді чеського тролейбуса (б/у), але разом з тим стало відомо, що «Електроавтотранс» не планує найближчим часом купувати нові автобуси. Саме ж наведення ладу в Івано-Франківську, чого від комунальників активно вимагав міський голова до Дня міста, подарувало ряд приємних сюрпризів для містян як ось встановлення кількох кованих скульптур на вулиці Т.Шевченка, ініціювання розміщення десяти (на все місто) антипаркувальних стовпчиків з кріпленням для велосипедів чи нанесення першої в місті розмітки велопереїзду на вулиці Грушевського. Щодо останнього втім маємо певну недоречність, адже досі немає жодного знаку, що там не пішохідних перехід, а саме велопереїзд. Але навіть не це важливо – цікаво звернути увагу на мотивацію намагань комунальників. Міська влада прагне підняти рейтинг перед місцевими виборами, а окремі її представники розуміючи всю скруту теперішнього становища прагнуть зробити все, щоб залишитись на власних посадах. Та у всій цій ситуації є один позитив – новий міський голова, навряд, залишить людей з старої команди Анушкевичуса. Зрештою, будь-яка плинність кадрів є шансом на зміни. Тому з такого можна лише порадіти.

Одним з перших сигналів початку нового витка політичного процесу в Івано-Франківську стало обрання Петра Шкутяка головою івано-франківського осередку пропрезидентської  партії «Солідарність». Шкутяка вже встиг привітати нардеп Олександр Шевченко, який не так давно вів з ним запеклу боротьбу для обрання до Верховної Ради від Івано-Франківська. Не останню роль в такому виборі, вірогідно, відіграла роль батька адже Зіновій Шкутяк останнім часом користується довірою голови Івано-Франківської ОДА, відтак наближений до влади. Змінивши позиціонування Петро Шкутяк додасть балів президентській партії перед місцевими виборами. Але чи не буде від цього більше мінусів для молодого політика враховуючи нинішні політичні рейтинги. Для того, щоб робити висновки потрібен певний час.

Місцеві «ударівці» спільно з «Громадським форумом Івано-Франківська» (Юрій Соловей) ініціюють «Народні Праймеріс» (попереднє обрання кандидатів від партії самими виборцями). Як іміджевий крок – ідея цікава. Однак питання полягає в самій процедурі її реалізації. Свого часу таку ініціативу публічно запустив Сергій Тігіпко зі своєю «Сильною Україною». Не варто нагадувати з ким потім співпрацювали люди, які пройшли «тігіпківські праймеріс».  

 При щойно відкритому Офісі реформ в Івано-Франківську, який покликаний доносити до населення інформацію  про адміністративно-територіальну реформу (директор Д.Дзвінчук) обрано керівництво профільних напрямків Громадської ради. Прізвища: Романюк, Волковецький, Олійник, Шкутяк (старший). Старі кадри знову в шоколаді. Можна не сумніватись, ті хто прагне бути ближче до влади час від часу з’являтимуться в схожих інституціях. Колода все ж має обмежену кількість ігрових карт, а помічені карти,безперечно, кращі, ніж невідомі нові.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=47934


16.05.2015 Василь Кедик 2246 0
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

942
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5431 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1785
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1774
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2930
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2544

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

477

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1687

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2426

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3159
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

246
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

807
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

995
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

558
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

729
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16214
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3088
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

405
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

145
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1202
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1061 2