Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

У 2021 році кількість аварій в Україні зросла приблизно на 20%. Так, на Прикарпатті щодня трапляється у середньому 12 дорожньо-транспортних подій.

Водночас на українських дорогах в середньому кожні три хвилини трапляються дорожньо-транспортні пригоди, кожні п'ятнадцять хвилин травмується одна людина, а кожні три години одна людина гине.

Пік аварійності в Івано-Франківській області припадає на 15:00 годину, а найбільша кількість дорожньо-транспортних подій з постраждалими — на 18:00 годину.

Відповідну статистику журналістці Фіртки надали у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області.

Так, від початку року в області зареєстрували 4 086 фактів дорожньо-транспортних пригод, з яких 114 – зі смертельними наслідками. Найбільше аварій цього року трапилось у серпні — 452.

За майже дванадцять місяців 2021 року на дорогах Івано-Франківської області під час аварій травмувались 118 дітей, серед яких 31 — отримала тяжкі травми, а шість — загинули.

Одна з аварій, у якій загинула дитина, трапилась на початку цього року. Зокрема, дорожньо-транспортна пригода трапилась у селі Красноїлля 14 січня 2021 року о 18:50 годині. Правоохоронці встановили, що водій автомобіля «Citroen Jumpy» не впорався з керуванням та з'їхав у кювет. Внаслідок цього транспортний засіб перекинувся.

У салоні, крім водія, перебували троє пасажирів — жінка та двоє малолітніх дітей. Усіх потерпілих госпіталізували з місця події. Семирічна дівчинка від отриманих травм загинула в кареті швидкої допомоги.

Через два дні, 16 січня, на Прикарпатті загинула десятирічна дитина.

Нещасний випадок трапився о 20:00 годині у селі Космач. Як встановили правоохоронці, 29-річний місцевий мешканець, керуючи квадроциклом «Suzuki» та рухаючись ґрунтовою дорогою, не впорався із керуванням, внаслідок чого відбулося перекидання транспортного засобу.

У результаті аварії 10-річний пасажир від отриманих травм помер дорогою до лікувального закладу в кареті швидкої допомоги. Водія перевірили на стан сп’яніння — тверезий.

За фактами цих дорожньо-транспортних пригод розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України. 


Як зазначили у поліції області, найбільше зростання загальної кількості аварій на вулично-шляховій мережі області зафіксували Рогатинське відділення поліції №4, Яремчанський відділ поліції №1 та поліція Верховинського району.

Так, цьогоріч вночі 7 липня у Яремче трапилась масштабна смертельна аварія, у якій загинули водій і троє пасажирів.

Зокрема, автомобіль «Volkswagen Tiguan», рухаючись у напрямку Микуличина, на заокругленій ділянці дороги не справився з керуванням і злетів з дороги в урвище. Внаслідок аварії автомобіль перекинувся на дах.

У поліцію повідомлення про аварію надійшло об 11:45 годині від місцевої мешканки, яка виявила перекинуте авто.  Слідчі встановили, що автівкою керував 29-річний мешканець Кропивницького. Від отриманих травм молодий чоловік та троє пасажирів автомобіля померли на місці події. В салоні виявили тіла 29-річної мешканки Кропивницького, 37-річного і 38-річного чоловіків, мешканців Яремче.

За фактом дорожньо-транспортної пригоди правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України.

Крім того, у вересні 2021 року на Прикарпатті вводили план «Перехоплення». Зокрема, тоді у Рогатині водій на смерть збив 56-річного велосипедиста та втік з місця пригоди.

Як стало відомо, потерпілий, мешканець села Бабухів, рухався узбіччям дороги в напрямку Рогатина, коли на нього наїхала автівка. Від отриманих внаслідок удару травм чоловік помер на місці події.

Вже за декілька годин вдалося встановити, що транспортний засіб перебуває у Львові. На авто були характерні пошкодження. 40-річного водія супроводили для встановлення обставин у відділ поліції.

Також, на початку грудня сталася смертельна аварія у селі Верхній Ясенів Верховинського району. Слідчо-оперативна група встановила, що 29-річний водій «Volkswagen Passat B6» наїхав на чоловіка, який переходив дорогу у невстановленому місці. 74-річний пішохід від отриманих тілесних ушкоджень загинув на місці події. Водія поліціянти перевірили на стан сп'яніння – тверезий.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України.


Водночас, як кажуть правоохоронці, значна кількість аварій трапилась на автодорогах міжнародного та національного значення, а саме: Н-09 «Мукачево – Івано-Франківськ – Львів» (через Рахів) та Н-10 «Стрий — Івано-Франківськ — Чернівці — пропускний пункт Мамалига».

Так, на початку цього місяця, 3 грудня, на ділянці автодороги Н-10, між населеними пунктами  Коломия та  Матеївці, 49-річний водій автомобіля «Mazda» виїхав на смугу зустрічного руху, де не зміг уникнути зіткнення із зустрічним автомобілем «Renault Kangoo», яким керував 35-річний мешканець Матеєвецької територіальної громади.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій «Renault Kangoo» помер в лікарні. Окрім того, до медзакладу госпіталізували 41-річну пасажирку, 16-річного пасажира та  керманича «Mazda». Травми отримала також семирічна дівчинка, яка перебувала у «Renault Kangoo».  

Водія «Mazda» перевірили на стан сп'яніння, він був тверезим.

Заразом масштабна аварія за участю чотирьох транспортних засобів на автодорозі Н-09, між селами Угринів та Ямниця Івано-Франківського району, трапилась 29 серпня.

Під час дорожньо-транспортної пригоди зіткнулись чотири авто. Як встановили, водій «Daewoo Lanos», рухаючись у напрямку Галича, виїхав на смугу зустрічного руху, де в лівій смузі зіткнувся з автомобілем «Volkswagen Passat В5».

Надалі автомобіль «Volkswagen Passat», розвертаючись проти годинникової стрілки, зачепив автобус без пасажирів «Bova», який рухався в правій смузі та в попутному з автомобілем «Volkswagen Passat» напрямку. У цей час автомобіль «Daewoo Lanos» відкинуло на праву смугу напрямку руху, де він врізався в автомобіль «Volkswagen Passat B6».

Внаслідок аварії 36-річний водій «Daewoo Lanos» помер від отриманих травм у медзакладі, а 31-річний водія «Volkswagen Passat В5», мешканця Коломийщини, доставили у лікарню з численними травмами. Йдеться про працівника поліції одного із підрозділів ГУНП в Івано-Франківській області, який перебував поза службою і був тверезий. Також незначні тілесні ушкодження отримала 24-річна пасажирка «Volkswagen Passat В5».

Поліціянти перевірили на стан сп’яніння й 24-річного водія «Volkswagen Passat B6» і 51-річного водія автобуса, вони тверезі. За фактом аварії розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України.


Загалом за рік кількість аварій на дорогах Івано-Франківської області знизилась. Відтак, у 2021 році зареєстрували 3 511 фактів дорожньо-транспортних подій, що на 577 менше, ніж за аналогічний період 2020 року.

У своїй більшості аварії виникають через порушення водіями правил дорожнього руху. Зокрема, перевищення дозволеної швидкості руху, порушення правил маневрування, недотримання дистанції, обгони, порушення правил проїзду перехресть і виїзд на зустрічну смугу, керування транспортом у нетверезому стані, а також — нехтування водіями елементарними засобами безпеки, такими як пасок безпеки.

У 2021 році за статтею 130 КУпАП (Керування транспортним засобом особою, що перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції) склали 3 580 протоколів.

Так, декілька днів тому, 21 грудня, о 2:45 годині в Івано-Франківську, на вулиці Надрічній, трапилась смертельна аварія за участю нетверезого керманича.

Як встановили, водій автомобіля «BMW 320» не справився з керуванням, не врахував дорожню обстановку та виїхав за межі проїзної частини дороги ліворуч. Надалі авто в'їхало у будівлю на залізничному переїзді та перекинулося.

Внаслідок аварії у лікувальному закладі помер пасажир — 24-річний громадянин Азербайджанської Республіки, а також травмувалася 21-річна пасажирка. 26-річний водій, мешканець Івано-Франківська, отримав легкі тілесні ушкодження.


Зауважимо, що оскільки перевищення дозволеної швидкості руху водіями є однією з найчастіших причин дорожньо-транспортних пригод, то запуск системи автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху в Івано-Франківській області покращив ситуацію щодо аварійності та смертності на дорогах.

В Україні офіційний запуск системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху відбувся 1 червня 2020 року. Зі списком їхнього розміщення можна ознайомитись на сайті МВС.

Наразі ці камери автоматично фіксують лише перевищення швидкості, проте пізніше система почне фіксувати й інші порушення – наприклад, проїзд на червоний сигнал світлофора, порушення правил зупинки чи стоянки, проїзд смугою для громадського транспорту, тротуарами, смугами зустрічного руху тощо.

Після фіксації порушення системою інформація надходить до центру обробки патрульної поліції, де розглядається правоохоронцем, який виносить постанову про штраф. Паперову постанову зі спеціальними елементами захисту надсилають власнику авто рекомендованим листом.

Постанова набуває чинності як з моменту її отримання порушником, так і в разі відмови її отримувати.


Взимку не рідко погіршуються погодні умови, видимість, дороги вкриваються ожеледицею, тому правоохоронці залишили рекомендації, як убезпечити себе та уникнути дорожньо-транспортних пригод.

Відтак, водіям радять краще скористатись громадським транспортом, якщо водійський досвід, стан автомобіля або погодні умови викликають сумніви.

Крім цього, поліціянти дають наступні поради:

– перевірте стан автомобіля: гуму, фари, склоочисники, акумулятор і роботу гальм на відкритому майданчику;

– водіть плавно, уникайте різких рухів кермом, рівномірно і зважено користуйтеся педалями;

– тримайте велику дистанцію і гальмуйте заздалегідь, обирайте безпечну швидкість;

– наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування навчальних закладів, знижуйте швидкість до мінімуму;

– пам’ятайте про потенційно небезпечні ділянки на зимовій дорозі: перехрестя, нерегульовані пішохідні переходи, зупинки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5210 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1842 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1918

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

194
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

484
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18390
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1221 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23399 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1189 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504