Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

В Івано-Франківському національному медичному університеті провели цікавий захід для майбутніх абітурієнтів.

Ще до вступу в університет, школярі змогли спробувати себе у ролі медиків та відчути специфіку роботи лікарів, фармацевтів, косметологів, фізичних терапевтів та інших.

Про це з місця події повідомила журналістка Фіртки.

За словами ректора вишу Романа Яцишина, цьогоріч університет вирішив змінити підхід щодо підготовки майбутніх студентів.

Зокрема, знайомство зі спеціальностями розпочинається за пів року до вступної кампанії, а не за кілька місяців до неї, як це було раніше

«Такий підхід допоможе підготувати вмотивованих студентів, які обиратимуть професію свідомо, а не під тиском батьків чи сімейних традицій.

Сучасна медицина виходить за межі звичних спеціальностей «Лікувальна справа» та «Стоматологія». Серед популярних напрямів, які пропонує університет, — фізична терапія та ерготерапія, косметологія, фармація та медсестринство.

Так, медсестринство більше не обмежується базовими навичками. Медсестри тепер можуть здобувати не лише базову освіту, а й ступені бакалавра та магістра, що відкриває більше можливостей для кар'єрного зростання», — зазначив Роман Яцишин.

Роман Яцишин каже, аби допомогти абітурієнтам визначитися зі спеціальністю, університет організував кілька інтерактивних локацій, де кожен міг спробувати себе у ролі студента-медика.

«Школярі відвідали три основні локації: на майданчику з гігієни ротової порожнини вони вчилися користуватися стоматологічними інструментами та правильно доглядати за зубами.

На локації першої медичної допомоги учасники відпрацьовували навички серцево-легеневої реанімації та дізнавалися, як надавати екстрену допомогу.

А на фармацевтичній локації спробували себе у ролі фармацевтів, виготовляли препарати, аналізували їхній склад та перевіряли якість ліків».

Під час заходу підкреслили, кожен учасник зміг відчути професію "власними руками", отримавши унікальний досвід ще до вступу.

Водночас, захід був орієнтований не лише на майбутніх абітурієнтів, а й на їхніх батьків, які часто впливають на вибір майбутньої професії дітей.

Організатори підкреслили важливість свідомого вибору спеціальності та бажання самих абітурієнтів навчатися за обраним фахом.

«Ми хочемо, щоб абітурієнти обирали професію серцем і душею. Це дозволить зменшити ризики зміни спеціальності вже під час навчання», — наголосив Роман Яцишин.

Щоб зробити підготовку майбутніх студентів ще ефективнішою, університет запускає спеціальну онлайн-платформу, де збиратиметься актуальна інформація про спеціальності, правила вступу та можливі зміни у вступній кампанії.

«Завдяки платформі майбутні абітурієнти зможуть заздалегідь ознайомитися зі спеціальностями та підготуватися до вступу», — додав Роман Яцишин.

Цьогорічна зустріч зі школярами відбулася за пів року до вступу, а не в квітні, як минулого року. Організатори наголосили, що це дозволить майбутнім студентам краще підготуватися до вибору спеціальності та прийняти усвідомлене рішення.

«Завдяки інтерактивам, комунікації зі студентами та можливості випробувати себе у ролі медика, абітурієнти зможуть зробити обґрунтований вибір та уникнути ситуацій, коли під час навчання вони вирішують змінити спеціальність», — підкреслив ректор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників

Фотогалерея


15.12.2024 Тетяна Сорока 1090
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1080
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1958
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3480
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2380 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2