Отримає фінансову підтримку на суму 3,5 мільйона євро: ПНУ переміг у грантовому проєкті програми "Горизонт Європа"

Прикарпатський національний університет - переможець грантового проєкту програми Горизонт Європа (Horizon Europe Framework Programme (HORIZON).

Про це йдеться на сайті університету, передає Фіртка.

"Це найпрестижніша грантова програма, де перемагають не просто ідеї, а розробки, які мають практичне значення, часто і готові прототипи.

Горизонт Європа – це ключова програма ЄС з фінансування досліджень та інновацій із бюджетом 95,5 млрд євро", - йдеться в дописі.

Проєкт «Розширення можливостей EDUC для інклюзивного розвитку Європейського дослідницького простору» (EDUC-WIDE), який здобув перемогу у конкурсі, отримає фінансову підтримку ЄС у розмірі 3,5 мільйона євро.

"Ця перемога - ще одне свідчення впевненої, системної та завзятої співпраці Прикарпатського університету з провідними університетами Європи. Ми будуємо краще майбутнє для молодих поколінь.

Ми послідовно виконуємо стратегічне завдання української науки — долучення до Європейського дослідницького простору", - наголошують у пресслужбі вишу.

До слова, тривалість проєкту – 36 місяців.

До складу консорціуму проєкту разом з Прикарпатським національним університетом увійшли провідні університети Європи, зокрема Університет імені Масарика (Чехія), Університет Потсдама (Німеччина), Університет Південно-Східної Норвегії (Норвегія), Університет Кальярі (Італія), Університет Хауме I (Іспанія), Університет Париж Нантер (Франція), Університет Ренна (Франція), Університет Печ (Угорщина).

Проєкт підтримано в межах участі Прикарпатського університету в консорціумі EDUC.

EDUC – це альянс цифрових університетів. Прикарпатський університет увійшов до EDUC у 2022 році. Реалізація проєкту EDUC-WIDE сприятиме розвитку цифрових університетів в контексті формування цифрової платформи Open Science (відкрита наука); удосконаленню оцінки наукових досліджень; створення е-платформи для побудови кар’єри у сфері інновацій.

Метою проєкту EDUC-WIDE є зміцнення спільноти консорціуму шляхом зменшення відмінностей між її членами з держав-членів ЄС «старої» та «нової» Європи, а також підтримка України в її важкій боротьбі за свободу та процвітання шляхом співпраці з Європейським дослідницьким простором через EDUC.

EDUC-WIDE сприятиме вдосконаленню науково-дослідницької культури учасників проєкту шляхом:

  • поширення принципів відкритої науки (OS) як у культуру досліджень та інновацій, так і у мислення дослідників EDUC;
  • реформування оцінки досліджень з метою визнання різноманітності та максимізації якості та впливу досліджень;
  • відкриття різноманітних кар’єрних шляхів для дослідників та зменшення міжгалузевих бар’єрів;
  • підтримки обміну дослідниками та їхніми ідеями, створенню нових науково-дослідницьких напрямків, що сприяють зеленому та цифровому переходу в Європі, Місії проти раку та Цілям розвитку ООН.

Нагадаємо, Horizon Europe має 5 основних місій:

  1. Адаптація до зміни клімату, включаючи трансформацію суспільства;
  2. Рак;
  3. Здорові океани, моря, прибережні та внутрішні води;
  4. Кліматично нейтральні та розумні міста;
  5. Здоровий грунт та харчування.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї запровадили проєкт «Освітній прорив»


17.07.2023 1170
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

697
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

951
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7528 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2420
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2327
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2556

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

407

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

756

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

850

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

550
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

255
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

432
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

533
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38033
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

409
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

549
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

704
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

252
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

366
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

292
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

987
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

633 1