ОТБ «Галичина». Що далі?

 

Останні події довкола ОТБ «Галичина» стали не тільки передвісником можливої затяжної медіа-війни, найчисельнішими заручниками якої врешті виявляться пересічні глядачі, а не медійники чи політики, як про це зараз говорять, а й сигналом серйозного політичного протистояння в облраді, яке може зашкодити нормальній роботі представницького органу влади області , що знову ж таки, зрозуміло, не на користь прикарпатцям. 

         Але, як видається, під час сесії облради, на якій прозвітували керівники обох комунальних ЗМІ, депутатів більше хвилювало саме остаточне рішення по ЗМІ та форма його прийняття, а не зміст звітів керівників медіа щодо критерію якості роботи і власне те, що запропонувала депутатська робоча група, яка займалась цим питанням.  

         Якщо виходити з того, що обидва ЗМІ є заснованими обласною радою, то порівнювати їх діяльність виходячи з якості інформування масової аудиторії (підкреслю – не критерію висвітлення роботи облради) можна і варто. Як на мене, газета "Галичина" протягом кількох років зробили значний крок вперед - почали з'являтись натяки на хорошу аналітику, змінилися рубрики та формат матеріалів. Хоч про те, скільки зібрали пшениці в Городенківському районі також потрібно писати на другій шпальті згідно з редакційною політикою і від цього нікуди не дінешся.

         Натомість обласне телебачення залишилось на тому самому рівні, репрезентованому новинними випусками "Вістей" та "Розмовою за філіжанкою кави" з О.Бабій. Правда - це формат, до якого звикла більшість мешканців області, але не факт, що люди б не бажали змін і позитивно на них відреагували при наявності відповідного телепродукту. Тому будучи в однакових умовах ці два комунальних ЗМІ нашої області наразі чомусь демонструють дві різні тенденції : перша (газета) - до змін, а друга (телебачення) - до закостеніння.

         Підкреслюю – це моя особиста думка, з якою можна дискутувати і не погоджуватись. І так воно буде під цим дописом.

         Як політолог бачу такий алгоритм дій  депутатського корпусу стосовно ситуації довкола ОТБ «Галичина»:

1. Потрібно сформувати новий склад робочої групи, щодо перевірки діяльності обласного телебачення з депутатів, які не мають жодних кадрових амбіцій щодо зайняття керівних посад на обласному телебаченні.

2. Бажано долучити до процесу перевірки громадських активістів та незаангажованих представників інших ЗМІ.

3. Організувати та провести комплексне соціологічне дослідження, що охопило б  усі райони області стосовно ставлення мешканців до актуального телепродукту, пропонованого «Галичиною», результати якого додати до матеріалів робочої групи. За наявності бажання депутатського корпусу облради можна знайти авторитетну соціологічну структуру, яка за відповідну винагороду якісно проведе таке дослідження.

4. Голосувати питання стосовно якості роботи «Галичини» і керівництва телеканалу обов’язково потрібно якнайшвидше. Так швидко, як це дозволять організаційні фактори. Залишати його в підвішеному стані тепер нечесно стосовно мешканців області.

5. Голосування обов’язково потрібно провести у відкритому режимі. Жодних інших варіантів бути не може.

        

 


02.04.2013 Василь Кедик 2160 12
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

683
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

718
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1229
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2585
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1407
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2099 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

736

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

786

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1686

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1682
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

393
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

483
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18394
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7516
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3687
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1081
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10807
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

457
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

342
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

527
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

474
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

713