Освіта та ефективна модель навчання у майбутньому: в Івано-Франківську дискутували про інноваційний розвиток міста (ФОТО)

Змішана освіта з акцентом на очне навчання є найбільш ефективною моделлю у майбутньому.

До цього висновку дійшли спікери під час дискусійної панелі на тему: «Бізнес, влада та освіта: стратегічне партнерство для інноваційного розвитку Івано-Франківська», яка відбулась 22 вересня, передає Фіртка.

Важливу роль у здобуванні знань відіграє соціальна складова — спілкування, отримані від навчання емоції, наголошують фахівці.

«Я прихильник змішаної освіти з акцентом на очне навчання, але з вкрапленнями дистанційної освіти.

Дистанційка під час пандемії та війни заявила про себе: сучасні виклики довели, що віддалено також можна отримати якісні знання», — ділиться Михайло Косьмій, проректор з навчальної роботи Університету Короля Данила.

Освітянин додає, що сім місяців повномасштабної війни дали зрозуміти, що виклики, які постали сьогодні, будуть лише зростати, тому потрібно ефективно реагувати на них.

«Освіту треба видозмінювати на краще з врахуванням усіх викликів, які є зараз, та які будуть після нашої перемоги.

Що стосується IT-галузі, то я помітив, що студенти почали активніше долучатись безпосередньо до покращення професійних навичок під час роботи в компаніях, намагаючись бути корисними на своєму фронті, зокрема на економічному», — уточнює освітянин.

За його словами, найголовніший виклик для організації якісного навчального процесу  — це те, що молоді спеціалісти хочуть «живого» спілкування.

«Нерідко молоді люди спершу хочуть засвоїти Soft skills, а вже згодом — професійні. Іноді буває й навпаки, але в принципі змішаний формат навчання дає змогу отримати повний спектр знань.

Треба розуміти, що коли це все в консенсусі, налагоджено працює, то це дає результат: студенти продукують вкрай креативні ідеї», — каже Косьмій.

Під час пошуків студентами роботи у сфері IT, наголошує проректор, йдеться не про конкуренцію, а радше — про розуміння викликів часу досвідченішими кадрами.

«Іноді студент може підказати таку річ, до якої досвідчений фахівець не завжди додумається. Дві голови завжди краще», — резюмує проректор.

Під час дискусії також наголосили, що не менш важливим чинником в організації навчального процесу в сучасних реаліях є безпека усіх учасників навчального процесу.

Щодо найбільш вдалої моделі навчання у майбутньому, каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, потрібно враховувати думку усіх учасників навчального процесу та сучасні виклики.

«Під час пандемії COVID-19 учасники навчального процесу опанували навчання онлайн. Ця хвороба дала зрозуміти плюси та мінуси дистанційного навчання. Завдяки досвіду навчанню онлайн налагодити цей процес під час війни було трохи легше.

Тепер же потрібно розуміти, що освіта вже не буде такою, як раніше — й навчання під час повномасштабної російської агресії це вкотре довело.

Сьогодні вдалою моделлю, на мою думку, є змішана форма навчання.

Зауважу, що в нашій громаді батьки та діти самі можуть обрати форму навчання. Тобто, викладачі мають завжди бути готові до навчання дітей у різних форматах.

Тому є потреба в тому, щоб налаштовувати навчання таким чином, щоб воно було комфортним та якісним».

Крім того, COVID-19 та війна спричинили бум в ІТ сфері, бо всі переходять в онлайн — і є велика потреба в спеціалістах.

Відтак, найбільша ІТ-компанія України EPAM  відчинила двері свого офісу в Івано-Франківську. Загалом компанія вже налагодила співпрацю з 25 вузами в Україні. Також вона підписала угоду про співпрацю з франківськими університетами ІФНТУНГ та ПНУ.

На думку представників EPAM, Івано-Франківськ вкрай сприятлива локація для програмістів, бо має великий потенціал та хорошу технічну базу.

У самій компанії ЕРАМ вже 70 працівників, а в планах до 2022 року збільшити їхню кількість до 300.

Водночас з початку повномасштабної війни бізнес та IT сфера дуже відгукнулась на потреби міста. За словами Дротянко, це було постійне спілкування, завдяки чому вдалося вже в перші дні ефективно відреагувати на виклики, що постали.

«Івано-Франківськ є компактним та інноваційним містечком.

Заходження IT-сфери є вкрай важливим, бо не потребує настільки великих площ розміщення працівників, але приносить гарні прибутки до міста та, звісно, залучає кваліфікованих кадрів в область», — каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

За словами посадовиці, Івано-Франківськ зацікавлений в тому, щоб бізнес, який тут функціонує, приносив прибуток у скарбницю міста, тому намагається створити найбільш комфортні умови для релокованих підприємств та їхніх працівників.

«Місто відносно безпечне, тому мусить фінансово підтримувати фронт, адже для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливий тил, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту», - пояснила Дротянко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Фотогалерея


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

636
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1848 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1115 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

540
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6891 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11360 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

320

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1054

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1099

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1095
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

264
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1067
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

834
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

727
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2932
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4423
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18426
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

295
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

340
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

650
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

755