Олег Лєпєнін: Ми бачимо рідний Франківськ європейським містом

Засновник будівельної компанії «Вертикаль» Олег Лєпєнін ділиться підсумками минулого року та прогнозами зростання цін на нерухомість у Франківську.

«Вертикаль» — девелоперська компанія, яку  засновано в 2010 році. Вона працює на ринку первинної нерухомості Івано-Франківська. У 2020 році будує 14 будинків у п'яти житлових комплексах міста — «Містечко Мануфактура», «Містечко Козацьке», LYSTOPAD, HydroPark DeLuxe, Sonata.


— Чим запам'ятався минулий 2019 рік БК «Вертикаль»? 

— 2019 рік виявився непростим для ринку нерухомості в цілому. Але попри це, для нас були й позитивні моменти. За рік ми відкрили три нових відділи продажу, щоб бути ще ближчими до клієнтів. Загалом, компанія збагатилась новим досвідом і стала сильнішою.

— Назвіть нові формати чи новації, що допомогли вам залучати інвесторів у 2019 році.

— Ринок нерухомості Івано-Франківська досить насичений, рівень конкуренції на дуже високому рівні. Для залучення інвесторів необхідно постійно вдосконалюватися та диференціюватися. Вдосконалення проходить на різних ланках: будівництво, фінанси, продажі, маркетинг та кадри.

До прикладу, ми провели масштабну рекламну кампанію житлового комплексу «Містечко Козацьке», щоб ознайомити більшу кількість цільової аудиторії з перевагами та цінностями даного проєкту, що допомогло нам залучити більше інвесторів.

— Якими досягненнями за минулий рік ви пишаєтесь?

— Досягненням 2019 року був старт будівництва нового житлового комплексу Sonata. Та основним досягненням, як і в попередні роки, є лояльність наших клієнтів, які рекомендують нас своїм близьким та знайомим.

— Скільки об'єктів БК «Вертикаль» ввела в експлуатацію в 2019 році?

— Минулого року ми здали 5 будинків: один будинок в HydroPark DeLuxe, один — в ЖК Lystopad та три будинки в ЖК «Містечко Козацьке».

Житловий комплекс HydroPark DeLuxe у Франківську

— Минулий рік пройшов в Україні під знаком зміни влади. Як відбилися глобальні зміни в політиці на вашій роботі?

— 2019 рік виявився багатим на нові випробування для ринку нерухомості через політичні та економічні аспекти. Проведення президентських та парламентських виборів, а також падіння курсу валют позначилося зниженням рівня продажів.

— У вашому портфелі багато проєктів, більшість із них малоповерхові, максимум — 16 поверхів. В Івано-Франківську не прийнято будувати хмарочоси на 33 поверхи, як у столиці, або це ваша власна політика?

— У Франківську не заведено будувати висотні будинки. Проте у наступному році ми плануємо стартувати новий 25-поверховий проєкт.

— Чи плануєте ви розширювати географію будівництва та виходити на ринки інших українських чи, можливо, європейських міст?

— Маємо у планах через декілька років вийти на ринки ще кількох міст Західної України.

— Назвіть ваш улюблений проєкт від БК «Вертикаль».

— Кожен проєкт — це предмет нашої гордості. Усі житлові комплекси зроблені з концептуальним підходом, де потреби і бажання майбутніх мешканців стали визначальними. Запозичений досвід з Європи ми впроваджуємо у Франківську і піднімаємо стандарти будівництва та благоустрою у місті.

— Які нові житлові комплекси стартують у 2020 році?

— «Вертикаль Вежі» — грандіозний проєкт з найвищими будинками Франківська на 25 поверхів, який розташовуватиметься поруч із центром міста. Основна ідея комплексу — завжди бути в центрі подій. Адже в пішій доступності ресторани, кафе, нічні клуби, кінотеатри, історичний центр міста. А у вільний від роботи час можна насолодитись краєвидом за горнятком кави з висоти пташиного польоту у найвищих вежах міста.

— Які ваші прогнози щодо вартості квадратного метра в Івано-Франківську в 2020 році?

— Постійне зростання вартості будівельних матеріалів та робіт призведе до зростання цін на нерухомість. Це може бути плюс 10-15% до вартості у гривні.

— Яким ви бачите Івано-Франківськ через 50 років?

— Ми бачимо рідний Франківськ європейським містом, у якому гармонійно поєднується історія та сьогодення.


Информаційно-аналітичний відділ Domik.ua

на правах реклами

 


10.01.2020 8501
Коментарі ()

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

333
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

914
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1046
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8317 15
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2543
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2427

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

499

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

863

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

945

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

638
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

523
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

353
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

521
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20058
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38120
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

511
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

638
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

460
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

376
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1067
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

727 1