Одночасно чотири події: як на Прикарпатті учні середніх навчальних закладів відзначають 14 жовтня (ФОТО)

У четвер, 14 жовтня, в Україні відзначатимуть одночасно чотири події, зокрема свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА та День захисників і захисниць України.

До слова, традиційно у цей день в закладах середньої освіти педагоги та учні організовують тематичні заходи, повідомляє Фіртка.

Наприклад, у Ліцеї №23 ім. Романа Гурика напередодні 14 жовтня передбачили низку заходів. Насамперед, йдеться про тематичні години класного керівника для учнів 5-11 класів, де особливу увагу приділятимуть Дню захисника та захисниць України.

Тим часом учні 9-11 класів у період з 11 по 13 жовтня відвідують Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери.

читайте також: Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)

Також вихованці старших класів переглядатимуть фільм про Романа Гурика, уродженця Івано-Франківська та протестувальника Євромайдану, який загинув у 2014 році.

Крім того, для школярів організували інтерактивний захід, присвячений Дню захисників та захисниць України та патріотичний квест «Ми нащадки козаків».

читайте також: Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

Учні Ліцею №23 ім. Романа Гурика також мають змогу побачити у навчальному закладі виставку книг «Шляхами козацьких звитяг», а у середу, 13 жовтня, покладуть квіти до пам’ятників загиблим учасникам антитерористичної операції.

Тим часом у Тисменицькому ліцеї для школярів також організовують години класного керівника, де пояснюють про кожну із подій, які відзначають 14 жовтня.

«У початковій школі наші учні пишуть тематичні листівки зі зверненнями та подяками воїнам АТО. На жаль, учні 5-11 класів у нашій школі навчаються у онлайн-форматі, тому організувати масштабніші заходи в таких умовах складно. Однак, шкільний парламент також у форматі онлайн організовує експрес-інформування і нагадування про особливість подій 14 жовтня», - каже Юлія Палетко, заступниця директора з виховної роботи.

За її словами, сьогодні, 13 жовтня, у школі планують організувати виставку плакатів, які малювали школярі ліцею.

У Липівському ліцеї, що на території Тисмениччини, окрім тематичних годин класного керівника, планують організувати фотозону із українськими символами та синьо-жовтими кольорами.

За словами Марії Решетняк, педагога-організатора, щороку в ліцеї проводили масові зібрання, де школярі виступали з авторськими віршами до подій 14 жовтня, піснями та інформуванням про особливість цього дня. Однак зараз, у зв’язку з епідемією коронавірусу, масові заходи не організовують. Натомість учні запишуть тематичний відеоролик, який опублікують на сайті школи.

«Класні керівники спілкуватимуться з учнями про кожне зі свят, якусь одну подію ми не виокремлюватимемо, бо кожна з них важлива для формування національної свідомості наших школярів», - каже Марія Решетняк.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних


13.10.2021 Тіна Любчик 1813
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1249
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2179
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6573 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

354

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1160

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1418
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

292
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

595
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2074
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

9
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

561
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

415
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

632
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600