НОВИЙ Генплан - прикрити власну гепу?

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

Що є "генплан" і як його "точити"... УточНити

Для тих, хто взагалі не в темі: генплан – базове загальне бачення (пісочниця, наприклад). А детальний (ДПТ) – уточнення, конкретизація (кілька малюків, пасочки, лопатка, замок із піску). Все просто, еге ж? Якщо в генплані передбачена - "пісочниця" (парк, приміром, чи промзона) – в "детальці" – аж ніяк не можуть з'явитись "марципани на свободі" (житлові багатоповерхівки чи каплички). Це – логічно й згідно "букви закону". А на практиці…

За канапляним полєм - будєт гаварящая рєчка

На практиці – ціла містерія! Чиновник, "сповнений особливим даром", отримує здатність бачити все - по-новому. Замість майданчика, спортклубу, скверу, промзони чи великого заводу – "обдаровані" клєрки починають бачити – житло!, багато житла!, цілі квартали багатоповерхівок!

Передання гласить: якщо побачене чиновником – збігається з прагненням "даръ істачашаго" – новотвір матеріалізується в документ (ДПТ). А згодом – навіть у кам'яні будівлі (кажуть, порядковість може змінюватись; все залежить від "обдарованості" посадовця). І жодних психотропів! Уявляєте?..

Коли "затвердне" (пройде затвердження) нова "деталька" – змінюється цільове призначення землі у містобуді. З тої "буди" – зміни, наче блохи, переносяться в (куда?) в кадастр. І – вуаля – те, що було заводом, парком, історичною пам'яткою – "територія багатоквартирної житлової забудови".

Чому? Радше - почОму

Що за дурня! Є дерево - як можна бачити у ньому - кам'яницю?! Якщо футбольне поле - де ж парковка там?!

Для нас з вами це – дурня. А "на верху" – можливо все! Розповідали про скрін десь приблизно такого змісту:

- Не зможу я завод – на житло перетворити…
- Спорим на 15%, що зможеш?

Невже саме так і з'являються новобудови на "полі чудес" станиславівщини? Повсюди! Як гриби...

Аби щось виросло – #надаждать – кажуть північні су-сіди...

По фак-там

Невже то бачать лиш двоє: депутати Віталій Мерінов (Укроп) та Андріан Волгін?

А ви помітили… Як пам’ятка – архітектурна перлинка "Садко" і тенісний корт – змінила споруда, за яку - певно - увійдемо в Книгу рекордів Гіннеса?! (Найвища в світі багатоярусна трибуна стадіону з житлово-харчовим комплексом!) Замість дерев – бетон і скло висоток. Невже це – оk? Де ж намети, дупе...деПУ...депутани мерські? Були? Протестували вирубці, забудові?...

А наймасштабніші "дива земельної алхімії": перетворення в житло – гігантів "Шкірфірма", "Агромаш"… Згоден – воно трохи осторонь, ми могли й не бачити. Але ж про 24-поверхівку на місці АТП – чули, певно, всі. (Та чи все?..) Ну а монстра, що виріс на місці зеленої оази, котра лишилася від знищеного ВАТ "Родон" – точно ніхто не бачив?.. Певно – "освячений".

Ні, звісно ж, нам вдається щось зауважити. Будова в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова, Мазепи-164, садівницького товариства "За урожай"… Навіть обурюємось. Нам швидко показують ДеПіТи. І ми – замовкаємо.

Та чи варто? Адже – як стверджує поінформоване джерело – більшість "детальок" не відповідають генплану міста. Овва…

Законно це? Спитай у міністерстві

З роз’яснень, що надав Сергій Білоус, директор департаменту містобудування профільного міністерства, усе розкладається "по поличкам" досить чітко.

"Детальки" під генплан - міняй як хочеш (насипати нового піску, запросити інших діточок - оk). А от міняти генплан під "детальки" (ми цю пісочницю знайшли - влаштуємо на її місці - приймальню й сПальню) - ні! Всі ДПТ мають розроблятись відповідно до генплану - наказ такий.

Понаприймали... о"3"мали... не знали?

Виходить: проблема мради (як вони себе назвали) – не в тому, що немає "чорної каси для хабарів". (Як висловився п.МД - друг мера - на його ж сторінці). А радше - в порушенні закону... Адже (повертаючись до пояснень поважного дядька з міністерства) – зміни вносяться виключно з генплану - в ДПТ! "Зворотній (порядок) - не передбачений" - конкретизує посадовець.

Місцеві чинOFFники цього - не знають? :)

Що робити? Йдіть ви в суд!

Не сміши: не в цій країні.
Назви хоч одну земельну справу, що була виграна: є така?

Я натрапив на ось цю: про забудову на вул.Довгій. Суд чітко "виграв" міськраду. Сказав, що забудова - "суперечить призначенню землі... і генплану міста". Рішення прийняте - ще в травні 2018-го! Це тут, у глушині, де перший зам війта не знає, що таке сканер. Уявляєте?!

В стольнім Київ-граді - до суду подають звичайні мешканці прилеглих територій. І також виграЮть! Ось, погляньте.

До акції "виграй міськраду" приєдналась і прокуратура! За 2016-17рр. вони оскаржили 8 "детальок", а вже за один 2018 - більше 10! Засмакувало хлопцям :)

У Львові – навіть дійшло до зносу незаконної будови.

Бачите: було б бажання...

Передбачення й прогнози

Невже все, що ви...творили еМ-Ве-Какери – можна легко "поприбирати" з допомогою суду?

Згідно тлумачить з Мінрегіону – ДПТ, що суперечать чинному Генплану – не "уточнення", а грубе порушення законодавства.

Знаєте скільки нових "детальок" в місті затверди(і)ли? Вже понад 60!.. Дехто надто активно взявся "чудо-творити". Наче вирішив, що це – ЙОГО (а не Богом дана) земля.

Проте, за ці "містерії" – посадовців МВК та буд(о)Департаменту може чекати відповідальність згідно ст.366 та 364 Кримінального кодексу України.

=АЛЕ постраждати від мерської "услужливості" можуть не лише "обдаровані" клєрки. Втрат можуть зазнати також «три царі», що були переконані в законності власних дій. Та й покупці квартир, збудованих на підставі таких-от "детальок" (а це - просто неуявна кількість квадратних КІЛОметрів житла!) Ці люди – у разі потреби – звісно, прийдуть під МВК. Та навряд чи з плюшевими свинками… Бізнесменам – простіше: вони в змозі захистити свої інвестиції. А ось #панамера – наче починає тріпати

Рятують гепу ГОЛОВИ – новим Генпланом

Міркую собі: так ооОоось чому стільки галасу! Ооось чому "необхідно" прийняти новий Генплан і - терміново! Хтось сподівається прикрити новою ковдрою – старе свинство?

І хто куди голо-сував?

У світлі викладеного - цікаво буде поглянути детальніше: хто лобіює новий генплан, повернувшись до народу своїми "фракціями"? З якими будівельними компаніями пов'язують цих людей?..

А попри це – чіткіше проявляються мотиви "льодового побоїща". Адже ділянка, яку намагались захопити депутати, - належить саме тОму, хто заважає довершити земельний "шаманізм"!

Різдвяне "шапіто" (як назвали ті події мої колеги) - все чіткіше нагадує звичайні бізнес-розборки, цинічно при(к)риті духовністю. Сумно. Ні, радше - огидно!

Одне муляє: як почувається у храмі – той... ГОЛОВА "у справах освячень"? Душа ж - не народ, її - не здуриш...

PS. Звісно, це не єдине, що чудиться у місті. Але й для засмічення сМутками – вже не час! Підкинули вам "добрива" – час садити троянди, дерева… Несила вже боротись – пишіть на ФБ автора та в коментарях: разом – легше. Прорвемось! Ось побачите

Фотогалерея


10.05.2019 Теличко Павло 29892 2
Коментарі (2)

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

676
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3282 11
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3802
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4185
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5320
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4747

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

525

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1096

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1592

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2367
02.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

180
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

52149
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

466
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

740
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

704
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5328
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20276
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13207
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

321
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1154
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2738