Нехай затремтить рука у того, хто легковажно встановлюватиме кривавий прапор тоталітаризму

8-го травня виповнюється 66 років з часу закінчення кривавої світової бойні, в якій українці понесли чи не найбільші втрати. Наслідки цієї страшної війни відчуваємо ще й сьогодні. Живуть серед нас ще учасники і очевидці, котрі пам’ятають і відчули на собі її тягар.

 

На жаль, і досі зневажені владою ті, хто воював у цій війні проти двох ворогів – більшовицького тоталітаризму і німецького нацизму, хто воював під нашим українським синьо-жовтим знаменом ще до кінця 50-х. У 1945 році військами антигітлерівської коаліції був розгромлений нацизм, а війна за Україну тривала. Триває вона, на жаль, і досі.

 

Тому всяка згадка про вивішування червоних прапорів є черговою наругою над усіма нами. Бо для нас червоний прапор – це символ жорстоких репресій, терору, знищення релігії, культури, традицій, це тисячі замордованих у тюрмах і сибірах.

 

Адже не про прапор перемоги йдеться. Проводячи через Януковича і К брутальну антиукраїнську політику кремлівські керівники мітять своїми прапорами та георгіївськими стрічками межі (поки що уявні) «руского міра», читай «нової імперії». Вивішені криваві червоні прапори, що відрізняються від нацистських лише серпом і молотом, на державній установі – це приниження нашої національної гідності.

 

Я впевнений, що цьому не будуть сприяти ні родичі, ні внуки і правнуки тих, хто проводив важкі роки у лісах і схронах, хто проніс у своєму зраненому серці полум’яну любов до рідної землі.

 

Дотепер шукає могилу свого старшого брата моя мама. Його, молодого оунівця, забрало гестапо у жовтні 43-го. Не можу забути болю в очах мого 90-річного тестя після прийняття у Чистий четвер ганебного законопроекту. Для нього, оунівця, упівця, довголітнього в’язня Колими, Воркути, учасника Кенгірського повстання політв’язнів 1954 року, це стало найбільшою трагедією сучасної України.

 

Тож нехай затремтить рука у того, хто легковажно встановлюватиме кривавий прапор тоталітаризму.

 

У ці травневі дні об’єднаймося у молитві із свічками пам’яті за стражденні душі загиблих, незалежно від їхньої національності, раси та віросповідання. Об’єднаймося і будуймо, за словами Блаженнійшого Святослава, свій український світ.


05.05.2011 Роман Ткач 1860 10
04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

217
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

942
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

854
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1316
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2717
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1509

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

797

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

855

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1747

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1745
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

468
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

533
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18447
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7562
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3735
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1139
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10855
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

520
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

412
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

595
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

520