«Не ми. Не зараз. Не тут»

Гіпнотична вібрація мантри  «Хто як не ми?», що в останній день недавнього жовтня так сподобалась івано-франківському виборцю, через три минувші післявиборчі тижні почала потрохи трансформовуватись на майже містичне заклинання «Не ми. Не зараз. Не тут». Не надавши відповіді на питання, які залишились у зануд після 31.10, а саме: чому місцева «Свобода» не пустила на посаду міського голови (погодьтесь, що мерська кампанія пана Марцінківа була дещо комічною):  

 

а) Сича – для якого перемога була б хорошим стартом на вибори до Верховної Ради, або принаймні сатисфакцією після виборів 2006 року;

 

б) Онуфріїва - як керівника міського осередку «Свободи», депутата міської ради 2002-2006 р.р.;

 

в) будь-кого зі знаних осіб міського політикуму чи бізнесу, підтримавши їх своїм «золотим» брендом;

 

г) зрештою, одного з конкурентів діючого на той час міського голови,

 

і, зберігаючи мовчанку щодо планів на майбутнє, «Свобода» створила широке поле творення версій найближчого майбутнього нашого міста.

 

Версія перша  – «незрозуміла». Після своєї повної перемоги свободівці ведуть перемови з міським головою, фронтменами і, в результаті, діляться своїми лаврами переможців з іншими учасниками перегонів. Формується виконавчий комітет за участю цих сил. На початку сесії міської ради всі, взявшись за руки, співають гімн України. Міський голова разом з Марцінківим – секретарем міськради, стоячи в президії, утирають скупу чоловічу сльозу і цілуються по-дорослому в губи.

Не зрозумілим для «Свободи» залишається відповідь на питання: кого ж тоді критикувати і як перемагати на наступних місцевих виборах та на виборах до Верховної Ради?

 

Версія друга –  «столична». Проект «Свобода» - розробка столичних (про Росію «страшно думати») політтехнологів. Результат місцевих виборів – домовленості між Сильними Світу Цього (ССЦ) та мером міста. Тому: ССЦ отримує місто («а чьо цикатись»), мер – його улюблену посаду («ну тіпа крісло»), «Свободі» - місця в майбутній Верховній Раді. Після чого проект «Свобода», як варіант, закінчується. Про нього забувають, як забули про СДПУ(о) і скоро забудуть про ЄЦ. Всі співають «Мурку» на двох державних мовах.

 

Версія третя – «ймовірна». Не дивлячись на фактичну більшість в міській раді представників «Свободи», остання гарячково придумує як їй в даній ситуації залишитись в опозиції, хоча б до виконавчої влади. Для цього всі ключові пости у структурах міськвиконкому «підступно» віддаються в квоту старо-ново-обраного мера. «Свобода» критикує поганого мера і його виконком. Через рік-півтора меру оголошують відставку. «Свобода» очолює все що можна очолити і як цнотлива дівчина йде на вибори до Верховної Ради. Всі глядачі встають і супроводжують процедуру бурхливими оваціями.

Сумний мер разом з виконкомом виїжджають у Молдавію.

 

Версія четверта – «неймовірна». Неймовірна, як наша віра в Українське Завтра. Свободівці розуміють очікування міста, яке проголосувало за них, як розуміють сумніви тих, хто за них не проголосував. Ці "не стомлені життям і минулим" молоді люди беруть на себе і на свою політичну силу ВСЮ повноту влади і відповідальність за сьогодення і за майбутнє Івано-Франківська, формують і реформують виконавчі структури, як того і заслуговують Переможці. Викорінюють корупцію, спрощують дозвільну систему, роблять первинні осередки «Свободи» в кожному будинку, залучають інвестиції, за рахунок яких капітально ремонтують всі дороги міста, будують чотири нових моста…. Тобто, діють так, як сьогодні це роблять грузини.

 

А поки: «Хто як не ми–Продовжимо розпочате–бо, Свій до свого по своє».

 


26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

631
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1824 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

534
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6884 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11356 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

317

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1050

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1096

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1091
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

259
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1064
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

829
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

723
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2925
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4420
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18421
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

292
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

337
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

647
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

749