Насолодитись життям

 

В контексті останніх подій постійно згадується Епікур, зокрема його об'єктивізація й надтонка обережність в дослідженні окремих речей, подій та аспектів. Саме обережність й послідовність є ознаками грунтовного володіння аспектами, як в загальній формі так і в окремих деталях: самі деталі можна подрібнювати нескінченно й мати здібність їхнього синтезу. Це найдавніша таємниця, саме метод Подрібнення чи , скажімо, деталювання/ фактичне, символічне, міфічне, реалістично-дійсне/ й усвідомлення водночас неподільності Буття, атомності. Атом означає " неподільний", нероздільний в аспектах наукових парадигм й історичного генезу та "індивідуальність" в аспектах детальних соціологій. Нероздільний Індивідуум - феномен усіх часів й періодів, базис розуміння, відправний дискурс будь-якого дослідження. Згодом Епіктет додав ще слово чи термін "унікальний", тобто той, котрий є проявом однієї природи, природи однієї в природах відповідно внутрішніх й зовнішніх. Згодом міфологія прищепить означення унікальності в формі певної самості й самотності, згодом підсилить розумінням самості, як форми приреченості, ну а саму приреченість , як те, що з однієї сторони піддається розумінню, а з іншої - розуміння не може з тим дати ради... 

Тому Епікур свого часу приймав позицію обережного та культурного емпірика із глибинним меседжем Притінення. Тобто Сповільнення. Тому що все має періоди настою й дозрівання, до того ж розуміння Природи й постійний Контакт із нею приводить нас до розуміння, що Природа живе Своїм життям в формах вічного помирання й відновлення і це, в свою чергу не залежить від нашого технократичного імпульсарію й бажання тотального контролю.... Контакт має бути обережним й , звісно, Позитивним. Без жодного натяку на якусь злиденну приховану потаємність. Природа відкривається тільки тим, хто приходить до неї із відкритим серцем та душею, й намірами та планами, й графіками, навіть, якщо ці графіки перехрестили сотнями парабул й сінусоїд. Завжди треба хотіти Серцем, бо хотіння суто абстрактне, як і будь-яке Абстрактне , спрямоване на диструкцію й вічне відновлення. 


Епікур пропонує рецептуру бути Непомітним. Феномен непомітності досліджується в багатьох трактатах й літературного спрямування, й в аналітичному полі: не варто постійно бути в епіцентрі проходження й перехрещення Явищ, до дого ж явищ , які в природі своїй теж мають потаємний бекграунд й умови пере-проходження... Це називається феноменом Палячої Лампи, коли ти постійно в повному осяянні й так мрієш про тишу тіні, але Світло жарить й нещадно, як у випадку із Ікаром та Прометеєм. 
Епікур пропонує Задоволення. Отримання задоволень від дисциплірних векторів, аргументованих. Це не ті задоволення, якими свого часу захоплювався Фройд; в Епікура задоволення мають мати Програмний характер, тобто свідомий, а Фройд закцентовувався на не-свідомих аспектах прояву невідомих загадкових імпульсаріїв.


Епікуром захопився навіть Карл Маркс, мегамозок, свого часу він написав свій перший трактат про Епікура й закцентувався на Моделях споріднення побудови соціальних парадигм в природах парадигм самого Атому й можливостях його прояву та буття. Буття атома зараз більш нам відоме, ми знаємо структуру, методи їхнього взаємодії, природу проходження окремих Подій-явищ, знаємо , що атом розщеплюється на міні-частки, природу тих часток, знаємо про темну матерію / не розумію, чому називають Темною, а не скажімо, Божою, бо прагнемо розуміння Бога та відчуття серцем та Душею/, знаємо , що постійне зжимання атому призведе до появи темної прірви, але прірва Випаровується. Тобто це теж Природа та прояв Волі природи та її Програми. Скоріше, для уникнення філософічності, не Волі, а Божої Любові, й не Програми, а Циклу/ все ж таки остання розмова з Олександром Шевченко дисциплінувала мене в окремих розуміннях речей та їхньої природи/. 


Ну і найголовніше, з часом все ж таки ми віднайдемо Глибинне пояснення, не просто декоративно описове усім аспектам дослідження та вивчення, зрозуміємо , що біполярність будь-якого окремого феномену чи парадигми, чи симулякру є базисом в Природі всезагальної Природи й наше сумнівне та непостійне розуміння та сприйняття цієї Природи є хибним / краще все ж таки, щоби Європейська культурогема не відмовилась від Шляху Сведенборга, а більше закцентувалась на номіналізмі/ і врешті потрібно розділити Природу від скепсису догматичного розуміння й Просто насолодитись життям у всій красі, аніж заблукати в Пустелях спекотного бажання випити соковиті джерела....

 


10.04.2016 Роман Бончук 2018 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1917
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1836
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1835
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5399 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1489

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

708

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

955

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

988
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1740
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10224
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26104
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10154 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

873
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

117
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

225
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1256
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

853