«Не чужолож». Священник пояснив, чому дошлюбні стосунки — це гріх

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій.

Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх, що має наслідки не лише духовні, а й емоційні та суспільні, пише Фіртка.

«Є таке поняття — субкультура. Вона розвивається шаленими темпами у цілому світі та впливає на підсвідомий розвиток кожної людини. Але стосунки не мають мати тільки базу фізичного, бо куди важливішими є почуття», — наголошує священник Іван Жук.

Священник підкреслює, що любов не може зводитись до сексуальності, бо справжня близькість — це взаємоповага, відповідальність і цінність іншої особистості.

«Людина — не річ, а особистість. Ми хочемо, щоб нас поважали, враховували нашу думку і переконання. Але де ж тут є повага?

Хіба повага і суть любові полягає у статевих стосунках? Що тоді ці люди можуть подарувати одне одному після одруження?».

Іван Жук також нагадав про символічне значення білого плаття на весіллі — як знак непорочності й цілісності.

«Навіщо тоді дівчині одягати біле плаття? Білий колір — це символ чистоти. Колись це означало, що дівчина віддає хлопцеві найцінніше. А який тоді це має сенс зараз?».

Священник наводить біблійну заповідь: «Не чужолож» — і пояснює, що мова йде не просто про зраду, а про будь-які позашлюбні інтимні зв’язки.

«Часто думають, що ця заповідь означає — не обманюй. Але її суть — не лягай до чужого ліжка. Дошлюбні та позашлюбні стосунки — це гріх. А коли людина служить гріху, то краса її душі руйнується», — каже священник.

Він переконаний: статеві зв’язки до шлюбу мають наслідки, які обов’язково проявляться в майбутньому.

«Усе взаємопов’язано: йдеш всупереч совісті — отримуєш покарання. У людській підсвідомості завжди керує “Я”. І тоді починаються конфлікти та скандали. Так, люди можуть перемогти власне “Я”, але таке трапляється нечасто».

Говорячи про популярну серед молоді практику «пожити разом перед шлюбом», священник закликає до глибшого розуміння, що таке любов і відповідальність.

«Зараз багато молодих людей зранених. Часто можна почути: моє серце зболіле. Дуже багато говорять, що жили разом і розійшлись. Чому це відбувається?

На мою думку — через деморалізацію. Мораль — це людська совість, яка є першою сходинкою до правильного християнського життя».

За словами священника, молодь підпадає під вплив західних зразків поведінки, де поширена думка, що перед шлюбом треба «випробувати» партнера.

«Зараз маємо продукцію, яка дуже впливає на молодь. Мовляв, так роблять по цілому світі. Наприклад, в Америці масово поширено, що люди живуть без шлюбу, “випробовуючи” одне одного.

Але ми ж не ґаджети випробовуємо. Ми можемо тестувати автомобілі. А людські почуття — це не іграшка. Їх не можна випробовувати», — наголосив священник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Священник — інструмент у руках Бога, який навертає людину, що приходить каятись у гріхах», — інтерв’ю з отцем УГКЦ

Бог дивиться на серце, а не на зовнішність: чи є обмеження в одязі для вірян у храмі


14.05.2025 1735
Коментарі ()

16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

1085
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1057
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6329
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1652
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1974
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

3164 6

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

205

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

727

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

830

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1400
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

451
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1574
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1460
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3493
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3560
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7151
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1173
13.06.2025

В Івано-Франківському національному драмтеатрі з 15 по 20 червня відбудеться II Український шекспірівський фестиваль, котрий пройде на сценічних майданчиках театру та на дружніх локаціях.  

412
15.06.2025

На думку прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, протистояння між Ізраїлем та Іраном переростає в повномасштабну війну в регіоні.  

285
10.06.2025

Більшість мешканців західних областей — 60% — усе ще готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Утім, це на 19% менше, ніж у лютому 2024 року.  

499
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

675
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

741