Наші радецькі

Не хочеться починати з політики. Та все ж нехай приводом до першого запису буде історія з Радецькою. Недавно першого заступника Ігоря Насалика з питань охорони здоров’я Віталіну Радецьку одноголосно таки звільнили місцеві депутати. Радості калушанам з цього небагато, адже треба знову визначатись з кандидатурою куратора калуської медицини. Можливо, менш скандальну, але разом з тим професійну особу, знайому з місцевою специфікою, варто пошукати в межах району чи принаймі області? Правда, з цим має визначитись сам мер, репутацію якого добряче підмочили згадані події. Можливо, саме для показового відчищення заплямованого мерського мундира градоначальник Калуша особисто зачитав на сесії заяву про прохання звільнення запрошеної ним київлянки. Скандал набрав політичного змісту. Тож меру не було куди подітись, навіть не зважаючи на можливі закулісні обіцянки, які передували призначенню Радецької . Але не про це зараз. Кому цікаво – стежив за розгортанням історії, якій все ж, на мою думку, приділили занадто багато уваги.  Чому?

 

Проблема навіть не в тому, що ми, галичани, дозволяємо себе ображати. Адже розумний промовчить у відповідь, при цьому на ділі показавши усю ницість того, хто дозволяє собі подібне. Після заяви медиків Насалику варто було викликати Радецьку і поставити її перед фактом звільнення. Насправді ситуація полягає в тому, що часто себе ображаємо самі комплексом меншовартості. Ведучи мову конкретніше про франківчан часто виникає первинний комплекс меншовартості порівняно зі Львовом та вторинний по відношенню до Києва, не говорячи про таку близьку нам ЄСівську Польщу. Таким чином несвідомо люди самі себе принижують. І викликають зворотню реакцію навколишнього оточення. Чим вдало корустуються ті, хто наділений маленькою владою над нами починаючи від рядового даїшника, начальника жеку чи якогось дрібного чиновника. Це є проблемою для розвитку і самоствердження людей. Це перешкода до того, щоб Франківськ став «європейським містом» як каже наш мер, а Прикарпаття,  як обіцяє губернатор - «писанковим краєм». Навіть залучення великих інвестицій, не вирішить проблему свідомості, наслідки якої досить сумні. 

 

Допоки цього не подолаємо, нічого не зміниться.  А починати, як відомо, варто з себе. І це зовсім не складно навіть в нашій системі. Просто частіше зашищати власні права – на роботі, в жеку, на дорозі, в кабінеті чиновника. Спочатку, можливо, з вас насміхатимуться, потім боротимуться, ну а врешті, як говорив Ганді,  ви переможете. Зі зміною свідомості однієї людини настане зміна колективної свідомості, а з часом і колективного несвідомого більшості. Маленькі діла творять великі речі. Варто брати приклад з Андрія Микитина, який останнім часом активно продукує галицькі міфи, і конструювати міф ( у позитивному значенні даного поняття) про унікальність і неперевершеність франківчан. Адже ми цього варті!


28.05.2011 Василь Кедик 2082 3
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644