Найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок: медики пояснюють, як вберегтися від раку молочних залоз (ФОТО)

За статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом онкології у світі. А за даними Національного Інституту Раку України, кожна 5-а жінка має проблеми з молочними залозами.

Сьогодні, 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради організувало тематичну пресконференцію, інформує Фіртка.

«Ця тема важлива не лише для жінок, а загалом для сімей. На жаль, на сьогодні статистика свідчить про те, що рак молочної залози є чи не найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. Ця хвороба забирає молодих людей, матерів у дітей та залишає розбиті родини», - каже Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

За її словами, з такою хворобою все ж є великі шанси на одужання, якщо своєчасно звернутися до лікаря.

Крім того, сьогодні на пресконференції 40-річна франківчанка поділилася свої досвідом боротьби із раком молочної залози.

«Я в діагнозі «онко» з 2019 року. Тоді було літо, у мене були плани, хотіла поїхати з дітьми на море, але відчувала, що є якась проблема. Провела самообстеження, тобто пальпацію, вирішила піти до лікаря, зробити комплексне обстеження, заспокоюся і плануватиму далі свій відпочинок, але сталося все не так.  Тоді й розпочався мій шлях боротьби», - ділиться Тетяна, жінка, яка бореться з недугою.

Вона радить у схожих ситуаціях оперативно пройти діагностичні процедури та здати всі необхідні аналізи, щоб швидше приступити до лікування. У Тетяни такий комплекс зайняв місяць.

Також на конференції медики зазначили, що захворіти на рак молочної залози може не лише будь-яка жінка, але й чоловік.

Серед факторів, які підвищують ризик захворювання раку молочної залози, найчастіше визначають такі:

  • Рак молочної залози у родичів
  • Ранній початок менархе (до 12 років)
  • Пізня менопауза
  • Перша вагітність та пологи після 30 років
  • Жінки, які ніколи не народжували
  • Штучне переривання вагітності
  • Відсутність годування грудьми після пологів
  • Тривалий (понад 7 років) прийом гормональних контрацептивів
  • Ожиріння
  • Куріння

Натомість для профілактики онкології молочної залози спеціалісти порадили дотримуватися таких правил:

  • Здоровий спосіб життя
  • Регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла
  • Не курити та не вживати алкоголь
  • Вчасно лікувати всі захворювання, які можуть сприяти розвитку хвороби (наприклад, фіброзно-кистозна мастопатія, фіброміома тіла матки, дисфункція щитовидної залози).

«Прийдіть, навіть якщо вас нічого не турбує. Знайдіть таку можливість і ми вас обстежимо. Центральна міська лікарня має доволі великий досвід в цій справі. За останній рік кількість обстежень молочної залози у нас зросла на 600%, це дуже багато», - наголошує Ігор Соколовський, завідувач рентгенологічного відділення у Центральній міській клінічній лікарні.

Додамо, що обстеження молочних залоз в муніципальних закладах безплатні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам


20.10.2021 Тіна Любчик 17955
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1447

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

550
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

786
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830