НАБУ виписало підозру заступнику голови Офісу президента

Забудовник Максим Микитась дав сенсаційні свідчення в НАБУ про те, як заступник голови Офісу президента Олег Татаров підкупив експерта МВС Костянтина Дубоноса для фальсифікації кримінальної справи. Татарова захищають в ОП.

Про це у соцмережі розповів український журналіст Юрій Бутусов, пише Фіртка

"Ця історія вражає! Вперше в історії України злагоджена робота антикорупційних органів змусила одного з великих бізнесменів Максима Микитася, звинуваченого в корупції, йти на угоду зі слідством і здавати всіх, кому він давав хабаря, всіх, хто допомагав йому порушувати закон. Раніше таке ми тільки дивилися в голлівудських фільмах.

За даними джерел Цензор.Нет, Національне антикорупційне бюро підготувало підозру заступнику голови Офісу президента з питань правоохоронних органів Олегу Татарову, яке повинно бути вручено найближчим часом", - йдеться у дописі.

За інформацією Бутусова, 28 листопада НАБУ провело обшуки в Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України, і пред'явило підозра заступнику глави центру Костянтину Дубонісу. Одночасно повинні були вручити підозру і Олегу Татарову, однак ... суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак, який, за словами Микитися, отримував через Татарова хабаря, заблокував вручення підозри найближчому соратникові Зеленського!

І найважливіше - особисто президент Володимир Зеленський і глава ОП Андрій Єрмак вирішили підтримати Татарова і не збираються його звільняти навіть попри вбивчі аргументи детективів НАБУ.

"А тепер по порядку розповім вам цю феноменальну історію за даними наших джерел в НАБУ, САП і ВАКС. Командувач Нацгвардією генерал-полковник Юрій Аллеров підписав в 2016-17 роках договір з компанією "Укрбуд", яка обміняла квартири в елітному будинку на Печерську на квартири на вулиці Бориспільська на околиці Києва. Курс обміну був, очевидно, занижений. Про це зняли сюжет журналісти Бігус.інфо.

НАБУ відкрило справу, і почалося розслідування. Воно не мало великого резонансу, оскільки докази зовсім не вражали - Аллерову і Микитасю вручили підозру на основі акту експертизи, який визначив, що в результаті обміну держава зазнала збитків на 81 мільйон гривень. Микитась був близький до команди Петра Порошенка, і після зміни влади команда Зеленського цілком логічно вирішила перетворити цю справу в показовий процес над "колишніми".

І спочатку здавалося, що так і станеться, чесно, по закону. На пресконференція в жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський сказав так: "Хто такий" колишній "пан Микитась? Ми знаємо, що дуже багато проблем, кримінальних справ пов'язані з цією людиною". Тодішній глава Офісу президента Андрій Богдан виявив великий особистий інтерес до справи. І незабаром робота "Укрбуду" була зупинена, активи компанії стали переходити з рук в руки, а адвокатом подільника Микитася - директора компанії Олега Майбороди став ... Олег Татаров. Особистий адвокат друга і партнера Богдана - Андрія Портнова, колишнього заступника голови адміністрації Януковича. Тобто люди з команди Зеленського на словах боролася з людьми Порошенко, а на ділі почали їх захищати, і, зрозуміло, "квитками".

Татарів захист "Укрбуду" почав відразу з "наїзду" на НАБУ: "Ніяких підстав для таких агресивних дій з боку НАБУ немає ... Така стратегія вже більше нагадує якийсь свавілля і провокацію. Тиск на бізнес, який представляє інтереси тисяч клієнтів".

4 жовтня 2019 го року адвокати Микитася домоглися видатного успіху - суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак обрав Микитасю запобіжний захід - з правом виходу під заставу за смішні 5,5 мільйона гривень. Президент Володимир Зеленський зібрав керівництво антикорупційних органів і висловив їм претензію - чому вони так погано працюють, чому суд не прийняв доводи прокурорів та призначив такий мізерну заставу? Виник великий скандал в ЗМІ. І 22 жовтня апеляційна палата ВАКС скасувала рішення Мойсака і збільшила заставу до 80 мільйонів, тобто до суми встановленого збитку, і Микитася взяли під варту, поки він не внесе заставу.

Тим часом активи "Укрбуду" розібрали на частини, і влади поміняли відношення до справи. І глава ОП Богдан подзвонив в НАБУ і просив прийняти Микитася. З ним провели бесіду, але оскільки нікого здавати Микитась не збирався, спілкування закінчилося нічим.

У лютому 2020 го публікується анонімне відео, де Микитась обговорює з кимось свою справу і каже, що "Богдан і Єрмак - наші друзі": https: //censor.net /.../ bogdan_i_ermak_eto_vse_nashi ... Однак детективи НАБУ взяли Микитася в жорсткі лещата. Вони виявили, що Микитась порушує умови перебування під заставою і таємно зустрічається зі свідками по своїй справі. І 29 квітня Вищий Антикорупційний суд прийняв рішення конфіскувати 30 мільйонів гривень застави Микитася в бюджет, і збільшити заставу до 100 мільйонів. Тобто Микитась повинен був ще доплатити. Цих грошей у Микитася вже не було. Численні "друзі" і адвокати "вичавили" його повністю, він втратив багато активів і "живі" гроші. І в результаті Микитасю довелося сісти під варту на період слідства.

У серпні 2020 го адвокат у справі "Укрбуду" і адвокат А.Портнова Олег Татаров був призначений заступником глави Офісу президента з питань правоохоронних органів. Але оскільки Микитась вже не мав ніяких засобів, Татарів не виявляв до долі "укрбудівця" необхідний інтерес. І як тільки фігуранти справи зрозуміли, що їх численні зв'язки не здатні їх захистити від НАБУ, САП і ВАКС, стався перелом.

Максим Микитась, а також його довірені особи, які оформляли угоду - оцінниця Олена Солома і Аліса Гринчук, вперше в історії вирішили піти на повне співробітництво зі слідством у корупційній справі на умовах НАБУ і САП.

Микитась погодився здати всіх фігурантів, відшкодувати залишився збитків державі в розмірі 51 мільйона гривень, плюс взяти зобов'язання на компенсацію ще 30 мільйонів, а також передати державі активи на 750 мільйонів гривень в порядку спецконфіскації. За це прокурори проситимуть для нього більш м'яке покарання - але термін все одно отримає.

Вони дали повні свідчення про всі обставини справи, і повністю викрили генерал-полковника Аллерова. Згідно зі свідченнями Микитася, він нібито передав командуючому Нацгвардією хабар в 125 тисяч доларів за вирішення питання. Тепер цим словам повинен дати оцінку суд, але акт експертизи і звинувачення проти Аллерова тепер закріплені свідченнями трьох підозрюваних, що просто цементує вирок.

Але ще більш несподівано, що Микитась дав свідчення на всіх, хто намагався в його інтересах сфальсифікувати кримінальну справу! І не просто свідчення - але видав і листування в телефоні, з зазначенням пересилаються документів, деталей спілкування з чиновниками і політиками, цифр хабарів!

Микитась назвав велику кількість людей, але найсенсаційнішим є факт, що забудовник звинуватив у корупції заступник голови Офісу президента Олега Татарова. Нібито саме Олег Татаров отримав від Микитася велику суму грошей для передачі хабаря ... судді Вищого антикорупційного суду Мойсаку - так, того самого, який висунув такий невелику заставу в жовтні 2019 го року. Нібито саме Татарів передав хабар заступника голови експертного центру МВС Дубоносу за те, щоб експерти визначили розмір збитків державі від обміну квартир в мізерні сім мільйонів гривень. В обмін за рішення, Дубонос отримав у власність об'єкт нерухомості.

У листуванні, яка потрапила в руки слідства, Татарів квапить експертизу, бо справа зажадало НАБУ. Свої слова Микитась підтвердив листуванням в телефоні, документами.

16 листопада Аліса Гринчук, яка дала свідчення на Аллерова, отримала у Вищому антикорупційному суді 4 роки позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки, а Олена Солома - 3 роки позбавлення волі з випробувальним терміном в 1 рік.

27 листопада детективи НАБУ і прокурори САП на чолі з Романом Симківим звернулися до Вищого антикорупційного суду за санкцією на затримання Олега Татарова. Однак справа по випадковості потрапило на розгляд ... до судді Мойсака! Так! Ось таке буває. Мойсак в підозрі Татарову відмовив, і стався витік інформації в Офіс президента.

28 листопада в Офісі президента відбулося засідання Антикорупційного ради. Після засідання президент Володимир Зеленський висловив незадоволення відкриттям НАБУ справи проти Татарова. Як повідомляють наші джерела, Зеленський заявив, що справа ... "порожнє"! Хоча ще зовсім недавно, сам Зеленський вимагав у НАБУ встановити - чому такий мізерний заставу внесли за Микиту? І НАБУ знайшло відповідь на це питання президента, здавалося б, Зеленський повинен подякувати за роботу, засудити корупціонера, якому він передав контроль за правоохоронною системою, в тому числі - за НАБУ, і підтримати детективів! Але замість негайного звільнення, Зеленський фактично підтримав Татарова.

29 листопада Олег Татаров в інтерв'ю Радіо Свобода заявив, що: "НАБУ - Це не українська історія, яка на жаль находиться за межами Нашої країни. Можна виходити з різними законодавчо ініціативами, але корінням проблем у антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник". Так, заява Татарова і потім дурне спростування його "особистої думки" - це все не випадково, це спроба відмазати Татарова від НАБУ.

Тобто підозрюваний корупціонер перейшов в атаку на тих, хто його викрив.

Президент Зеленський не залишив НАБУ можливості висунути підозру звільненому працівникові ОП - НАБУ доведеться пред'являти підозра корупціонера, якого підтримує вся президентська вертикаль влади!

Висновки: На річницю Революції Переваги НАБУ завдало потужного удару по проросійських і антимайданівських силах, які зібрали в ОП президент Володимир Зеленський і Андрій Єрмак. Рівно 7 років, під час Революції Переваги, Олег Татаров був офіційним речником МВС, і кожен день брехав і дискредитував протести українців, виправдовував порушення прав людини міліцією: https: //censor.net /.../ vertikal_tatarova_kak_spiker_mvd_i ... Потім його шефи втекли, Татарів на час заліг на дно, його люструвати, він став адвокатом екс-заступник голови АП Андрія Портнова. Татарів як адвокат різко критикував НАБУ звинувачував у свавіллі, а сам, за словами підозрюваних, брав собі гонорари і нібито розносив хабарі, чому тепер буде давати оцінку суд.

Зараз йде дискусія - а чи можна висувати підозру Татарову, якщо він як адвокат має статус спецсуб'єктів? Я думаю, що насправді, на час роботи на держслужбі Татарів адвокатом не є і на нього права адвоката поширюватися не можуть. Але щоб не було жодних питань, НАБУ цілком має можливість звернутися до генерального прокурора Ірині Венедиктової, щоб спочатку підозру Татарову підписала вона. Це безпрецедентна справа, яка розкрила корупцію в найближчому оточенні Зеленського і має отримати найширший резонанс, і хочу подивитися на того, хто як Мойсак відмовиться виконати законні вимоги детективів.

Цей системний успіх антикорупційної системи НАБУ, САП, ВАКС - є одним із знакових досягнень в ці пам'ятні дні Революції. Вважаю, що громадянське суспільство зобов'язане надати максимальний тиск і провести мітинги протесту проти аморальної і цинічною захисту президентом Зеленським та його офісом підозрюваного в корупції Олега Татарова. Сподіваюся, що підозра буде вручено в самий найближчий час. Справа Микита - це зміїний клубок, який держава повинна розкрутити до кінця, і той, хто посміє захищати корупціонерів повинен бути зметений в одну купу сміття", - написав Бутусов.


02.12.2020 19461
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1027
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2419
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2060
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2096
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6373 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2388 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

261

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1079

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1117

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1327
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

540
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1999
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26441
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

497
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10400 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7941
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

485
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

345
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

491
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

570
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1513