Мода і цистит: у чому зв’язок?

Перекліта Михайло Володимирович – лікар-уролог медичного центру «Оксфорд Медікал».

Холодна пора настала різко і дещо неочікувано. Більшість з нас не одразу зрозуміли, що свою улюблену осінню куртку пора ховати у шафу на найближчі три місяці. Як наслідок, море звернень до лікарів із загостреннями старих болячок: артрит, аднексит, пієлонефрит. Далеко не останню позицію у списку цих хвороб займає цистит. У чому зв’язок циститу та сучасної моди? Розглянемо це питання детальніше.

Цистит: причини його появи та симптоми

Люди, для яких «цистит» не пусте слово, з жахом згадують його симптоми. Ніби просте і поширене захворювання, але його симптоматика є просто нестерпною.

Цистит являє собою запальне ураження слизової оболонки сечового міхура, яке обумовлене проникненням інфекції. Інфекційним чинником зазвичай виступає умовно-патогенна флора: кишкова паличка, стрептококи, стафілококи та ін.

Сприяючими факторами циститу є імунні порушення, авітаміноз, переохолодження, проблеми з гігієною сечостатевих органів, супутні гінекологічні патології. До речі, за статистикою, відношення жінок до чоловіків, які мають в анамнезі цистит, складає 9:1. Чим це обумовлено? Причина полягає в особливостях будови сечівника – головних вхідних воріт інфекції з зовнішнього середовища. У чоловіків сечівник є вузьким і довгим, тому бактерія не завжди може проникнути до сечового міхура. У жінок ситуація значно гірша: оскільки сечівник короткий і значно ширший, то бактерії майже не мають перешкод на шляху до сечового міхура і активно ведуть там свою життєдіяльність.

Симптомами циститу є:

  • частий і неймовірно болючий сечопуск дрібними порціями;
  • біль внизу живота;
  • підвищення температури тіла;
  • загальне недомагання;
  • нетримання сечі;
  • поява крові у сечі.

Як переохолодження впливає на розвиток циститу?

Вважати, що цистит виник виключно через переохолодження – абсурд, адже захворювання в обов’язковому порядку повинне бути підкріплене інфекційним чинником. Але! Переохолодження сприяє зниженню загальної опірності організму людини, в тому числі опірності сечостатевої системи до умовно-патогенної флори. Тому період холоду є важливим етіопатогенетичним чинником циститу.

Люди, які страждають на хронічний цистит, відмічають, що у випадках переохолодження як загального, так і місцевого (поперек, ноги, таз), симптоми циститу виникають вже на наступний день.

Чіткий зв’язок із переохолодженням має сучасна мода на підкочування штанців та короткі пуховики, міні-спідниці та взуття, що пропускає вологу. Список можна продовжувати вічно.

Як вберегти себе і при цьому залишатися модним?

Чесно кажучи, серед свідомого населення мода поступово проходить процес реформації. Враховуючи актуальність здоров’я та здорового способу життя, сучасні бренди та фабрики массмаркету вирішили не ставити своїх споживачів перед вибором: здоров’я чи стиль. Тому, на сьогоднішній день ми можемо сміливо сказати, що бути здоровим – стильно!

Альтернативу «підкатам» складають теплі високі шкарпетки із цікавим принтом, на зміну коротким непрактичним курткам – довгі пальто та пуховики, які зовні нагадують велику теплу ковдру. Вибір  сучасного взуття дозволяє поєднати зручність, якість і стиль.

Навіть блогери починають подавати правильний приклад молоді, а саме у активному пропагуванні термобілизни. Сучасна термобілизна зовсім не псує вигляд фігури під одягом і не приносить суб’єктивних змалку знайомих нам ефектів поколювання, свербіння, дискомфорту. Тому давайте разом руйнувати стереотип про моду – одягайтеся тепло і зустрічайте новорічні свята без циститу!

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або+380503777299.


18.12.2020 14215
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1738
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1764
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1752
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5224 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2058 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1438

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

550

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

669

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

863

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

921
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1620
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3578
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10166
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26043
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10023 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7638
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

825
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1326
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

299
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1179
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

772
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1005