Місто, яке “розповідає” історію: пам’ятники, які планують встановити в Івано-Франківську

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку. Найближчим часом у місті планують спорудити ще декілька пам’ятних скульптур. 


Пам’ятний знак «Пожежникам-рятівникам»

Ідея  створення цього монумента виникла ще у 2016 році. Пам’ятний знак планують встановити в Івано-Франківську на вул. Івана Франка, між будинками № 4 та № 8. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено. Так, Івано-Франківськ поповниться пам’ятником авторства Сергія Полуботька. Це буде вогнеборець на драбині, який виконує свою нелегку роботу – рятує місто від пожежі. Передусім, монумент буде відображати благородну працю пожежників та необхідність вшанування їхньої пам’яті. Виготовляти скульптуру будуть за позабюджетні кошти.

Пам’ятник Олені Степанів

У Івано-Франківську встановлять пам’ятник жінці, яка першою у світі була офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера. Олеся Степанів - український історик, географ, громадська та військова діячка, пластунка, четар Української Галицької Армії. Спорудження монумента буде відбуватись за кошти Івано-Франківського відділу «Союзу Українок». Скульптуру заплановано розмістити на вулиці Грушевського, 16 біля центрального входу до ЗОШ №7.

Пам’ятний знак Героям АТО/ООС

У Меморіальному сквері планують спорудити пам’ятник Героям АТО. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено і визначено макет майбутнього монумента. Перемогу тримав скульптор Борис Данилюк. Автор переконує, що скульптура буде дуже легкою і зрозумілою. В центрі буде жінка з дитиною, яка асоціюється не тільки з мамою, яка втратила сина, а й з Батьківщиною. Позаду будуть дві брили, на яких написані імена загиблих. Згодом пам’ятник буде ще й освітлюватись.

Пам’ятник Славі Стецько (Ганні Йосипівні Музиці)

В сквері на вулиці Слави Стецько заплановано встановити пам’ятник українській політичній діячці, журналістці, співорганізаторці Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН) – Славі Стецько. Цю ідею затвердили рішенням виконавчого комітету міської ради від 31.10.2019 р. Буде проведено конкурс на визначення кращого проєкту. На цій же вулиці вже довший час встановлена меморіальна дошка в честь цієї націоналістки.

Пам’ятник жабі

У парку ім. Тараса Шевченка планують поставити скульптуру жаби. Приклад взяли з Києва, де вже тривалий час пам’ятник жабі є скарбничкою міста. До речі, така скульптура є ще в інших містах України. У департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини зауважують, що така ідея дуже підходить для нашого парку.

Скульптура жаби у Києві

Пам’ятник Степану Бандері в Конотопі та Івану Франку у Києві

З ініціативи громади Івано-Франківська буде встановлено пам’ятник Івану Франку у Києві на вулиці Франка.

«Столиця України, а гідного пам’ятника Івану Франку немає. Тому сьогодні на Раді розвитку громад в Києві зустрівся з Віталієм Кличком і висловив свою думку щодо цього. Іван Франко – непересічна людина в історії України, це не тільки наш місцевий, а національний геній! Кличко погодився з моєю позицією, тому скоро на однойменній вулиці у столиці встановлять пам’ятник Франкові», – зауважив мер Івано-Франківська. Кошти на встановлення будуть виділяти спонсори та меценати.

Також у планах міського голови спорудження пам’ятника лідера ОУН Степану Бандері в Конотопі що на Сумщині. Кошти на створення скульптури не виділятиме міська влада, а будуть зібрані своїми силами. Зокрема, депутати міської ради пройдуться містом з колядками для збору коштів.

“Мені важливо під яким пам’ятником зустрічатися! Знаєте, буквально перед цим говорив з мером Конотопа Артемом Семеніхіним. Це місто, яке за 40 км від кордону з Москвою. Він у нас найсхідніший мер-націоналіст. Я висловив бажання, щоб ми разом попрацювали і цього року подарували їм пам’ятник Степану Бандері й встановили в Конотопі на вулиці Бандери”, – написав Руслан Марцінків на своїй сторінці у Facebook.

Автор: ТРК "Вежа"


15.01.2020 5971
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

831
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

609
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1129
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1208
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10010 19
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2798

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

658

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1008

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1103

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

766
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

665
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

478
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

659
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20199
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38274
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

631
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

765
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

456
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

593
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

500
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1203