Ми випили Сому

«Magic dreams with Multi Trance»

Упаковку тайських галюциногенних грибів (за 25 євро), подібних до наших фальшивих підпеньків, я віз з Амстердаму через чотири кордони в Україну. Запакував їх в п’ять поліетиленових пакетів, які почергово обприскував одеколонами, пересипав перцем та іншими «пахощами», щоб раптом прикордонні «пси» в різних іпостасях не нанюхали…

В амстердамському «кофі-шопі», де легально продаються легкі наркотики включно з грибами, ще взяв кілька пакетиків чаю з сушених мухоморів (5 євро за пакетик). На пакетиках інтригуючий напис:

«Magic dreams with
Multi Trance
A m s t e r d a m
www.multitrance.com».



Провіз успішно.
Через Google пошукав порад від досвідчених «грибників», щодо «правил вживання» тайських галюциногенів. Вибрав варіант «Нарізати дрібно гриби, перемішати їх із шпротним паштетом, намастити на хліб…». Розбив тайські гриби на три «дози»… Медитація після такого «бутерброду» направду дещо динамічніша. Галюциногенні гриби були дуже популярними в багатьох традиціях. Наприклад, у американських індіанців. Тео-нанакатл – коричнево-рудуваті гриби з гострим смаком були відомі ще ацтекам, які називали їх «божественною плоттю»…

«Ми випили Сому,
ми стали безсмертними,
ми отримали Світло,
ми знайшли богів», -


це один з найзнаменитіших гімнів індійських Священних Вед – гімн Сомі, дев’ята мандала Рігведи. Більшість посвячених вважають пиття Соми метафорою стану пізнання трансцендентної Істини шляхом медитативного занурення «в себе». Але дехто не заперечуючи це, твердить, що власне метафоричності повинно було передувати «реальне пиття реальної Соми», яке сприяло достойникам (праведникам) баченню Світла та спілкуванню з богами.

Деякі дослідники твердять, що легендарна «Сома» була вижимкою з мухоморів. В одному ведійському гімні як про джерело Соми говориться про рослину, що не має листя, плодів, квітів та коріння, але яка має стовбур і шапку, яка червона в сонячному світлі і сріблиться в місячному сяйві. Цей опис непогано відповідає ознакам нашого «рідного» червоного мухомора.

Мухомор — один з найбільш розповсюджених видів грибів (Amanita muscaria), що має більше п’ятдесяти різновидів, які зустрічаються у всьому світі, окрім Південної Америки и Австралії. Відомі вони були і в Індії… Серед них є і червоні мухомори, які в малих дозах не є небезпечними, а є і пантерні (коричневі) – надзвичайно небезпечні для життя. Тому не раджу без досвідченого вчителя починати їх їсти. Навіть червоний мухомор має мікродози ядовитих речовин, передозування яких є небезпечним.

Червоний мухомор використовують шамани. Наївшись їх, вони проникають в «четвертий вимір», де дізнаються про можливі майбутні біди, причини хворіб людей і тварин, і де домовляються с духами про «краще майбутнє». Найбільш помічною для входження в астрал вважалися не самі мухомори, а сеча того їх з’їв кілька годин тому. І тому самі гриби їли учні, а шамани-гуру пили їхню сечу, яка практично миттєво вводила їх в потрібний стан.

Билинні руські воїни йшли на бій, наївшись червоних мухоморів.

Мухомори вживали і козаки-характерники. Їх навчання до повної реалізації проходило через три етапи, другий з яких називався «Час подорожей» і мав дві частини. Перша – це, власне, тілесні подорожі «в просторі». Козаки кілька років займалися паломництвом до природніх місць сили, до духовних святинь. Після цього вони починали практикувати те, що можна назвати астральними інтуїтивними «подорожами свідомості». І в цій справі їм дуже допомагали червоні мухомори. Щоправда, галюциногени їм були потрібні тільки на першому етапі, як перший поштовх до внутрішнього медитативного бачення, що з практикою розкривалося і без допомоги галюциногена як стимулятора.

Кілька років тому блукаючи по Карпатах десь між Ворохтою та Жаб’єм набрів я на помешкання старого мольфара. Жив він в столітній почорнілій хаті. Майже весь час свій проводив в молитві. Тоді від нього вперше я довідався, що ті «страшні» червоні мухомори, які мало не з букварика отримують свою негативну «репутацію» отруювачів, насправді не такі й страшні. Він розповів, як в молодості навчив робити витяжки (Сому?) з мухомора його дід. Чи вживає він мухомори зараз, питаю. Та вживаю інколи, - сміється, - але то мені без потреби, молодість згадую. То потрібне, - каже - тим хто не знає Дороги… Дороги куди?, - питаю. Та шо тобі скажу сину, що би не сказав, то ти не зрозумієш. А можна мені мухоморів спробувати? Ні, ти ще не готовий. Ти ще дуже молодий (мені тоді було вже «майже сорок»), в тобі ще є забагато «хтінь і злости»… Зараз гриби тобі тільки зашкодять. Зведуть з Дороги.

…Коли закінчилися тайські гриби, привезені з Амстердама, почав чаювати пакетним чаєм з мухоморів. Ефекту чомусь, на відміну від «підпеньків», жодного…

А з першого грудня, після того, як під впливом галюциногенних грибів кілька туристів-грибників в Амстердамі викинулися з вікон готелів, нідерландська влада заборонила в країні продаж грибів. Тому з нового «урожаю», без варіантів, перейду на мухомори...

Олег Головенський

P.S. Розповідь про перевезення з Амстердаму галюциногенних грибів – то не «явка з повинною» до міліціянтів, а історія від літературного (несправжнього, видуманого) героя...

 


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

722
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2284
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2008
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2034
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6116 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2321 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

194

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1005

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1002

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1261
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

106
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

489
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1951
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26377
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

436
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10349 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7894
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

442
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

290
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

450
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

520
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1454