Метафізичне значення мови

 

 

Εν αρχι ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος – Споконвіку було Слово і Слово в Бога було і Слово було Бог (Ін. 1.1) – такими словами розпочинається Євангелія від Івана, яка стверджує, що наш Господь і Спаситель Ісус Христос є Логосом – Словом Бога. Через Своє Слово-Логос Бог не лише відкриває і показує Себе світові, Логос – є незмінним вічним виявом самобутності та досконалості Божої. Боже Слово-Логос має всі якості та властивості, які має Бог. Слово-Логос походить із самої природи Божої та є вираженням самої сутності Божої - тому Логос і є Богом.

 

Бог створив людину за Своїм образом і подобою, тому слово людини є виявом сутності буття людської природи. Словом нації – є її мова. Мова – це не система звукових і графічних знаків, що виникла на певному рівні розвитку людського соціуму, як стверджують послідовники теорії еволюції. Ні – мова – це метафізична реальність, яка не лише не утворюється соціумом, але сама формує соціум, який можливий своєму існуванню лише завдяки мові. Мова первинна – соціум – вторинний, похідний від мови.

 

З волі Божої створені нації як природній прояв буття людського соціуму. Кожній нації Бог дарував свою мову як природній прояв цієї нації. Апостол Павло в Першому посланні до Коринтян стверджує, що багато різних мов є на світі, і жодна з них не без значення (1Кор.14:10). Мова – це вираз природи нації, її властивостей та якостей, її самобутності та неповторності, показник її менталітету та індивідуальності. Саме через мову нація засвідчує про себе та проявляє себе, формує та утверджує свій світогляд.

 

Мова – це не просто спосіб чи засіб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти життя народу, його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.

 


За висловом Митрополита Іларіона Огієнка: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Направду мова – душа нації. Як тіло без душі мертве – так стає мертвою, зникає, відходить до небуття без мови нація. Мова – це буття нації, її життєдайна сила. І поки живе мова – житиме й нація. Без мови не може бути держави і державності. Окупанти всіх часів і народів, щоб оволодіти територією назавжди, нищили мову народу цієї території.

 

Наша рідна українська мова – один з найбільших і найпрекрасніших дарів Божих нашій нації, тому вона – більше ніж засіб спілкування чи мислення - невід’ємна частина нашої української ідентичності.

 

Отже плекаймо нашу рідну мову, любімо її, бо така воля Божа щодо нас, українців, а воля Божа – завжди добра і прекрасна. І завжди пам’ятаймо - хто не любить свою мову – той спротивляться Самому Богові, а Бог переможеним не буде.

 

Священик отець Сергій Яровий,

Братство


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1481
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2727
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2232
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2309
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6903 61
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2592 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

476

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1310

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1399

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1589
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

426
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

288
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

691
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

179
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26653
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

653
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10586 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

191
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

210
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

520
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

668
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

728