Манявський водоспад: маршрут, як доїхати та цікаві факти про природню пам'ятку

Манявський водоспад – це одна з найкрасивіших природних пам'яток Івано-Франківської області. Цей водоспад розташований серед Карпатських гір, біля села Манява.

Висота водоспаду становить 20 метрів.

Водоспад утворюється з річки Бистриця, що протікає в карпатському лісі. Манявський водоспад заслуговує на увагу туристів не тільки своєю красою, але й історією та значенням для розвитку туризму в області.

Історія Манявського водоспаду налічує понад 200 років. Вперше про водоспад згадують у літописах 1801 року. У 19 столітті водоспад став популярним серед відвідувачів, які приїздили з різних куточків України, щоб помилуватися його красою та спокоєм.

Сьогодні Манявський водоспад є одним з найвідоміших туристичних об'єктів області. Крім того, водоспад має велике значення для туристичного розвитку області, оскільки привертає багато туристів, що дозволяє розвивати інфраструктуру та залучати інвестиції в регіон.


Розташування та доступність Манявського водоспаду


Манявський водоспад розташований в Карпатських горах, на території Івано-Франківської області, біля села Манява. Відстань від обласного центру Івано-Франківська до Маняви становить близько 100 кілометрів.

Для доїзду до Манявського водоспаду можна скористатись різними видами транспорту. Зокрема, з Івано-Франківська можна дістатись до Маняви на автомобілі, автобусі або орендувати бус. Також можна скористатись залізничним транспортом та дістатись до найближчого залізничного вокзалу села Микитинці, а далі – на автобусі або таксі.

У Маняві є спеціальна стоянка, де можна залишити свій автомобіль. Вартість стоянки залежить від тривалості стоянки та розміру автомобіля. Для тих, хто прибуває на автобусі або іншому транспорті, вхід на територію водоспаду безплатний.


Детальніше про водоспад


Манявський водоспад є одним з найвищих в Україні. Висота водоспаду становить близько 20 метрів.

Водоспад розташований серед густого лісу, що створює особливу атмосферу. Вода стікає з великої висоти, утворюючи білу піну та створюючи мініатюрні дощові бризки.

Манявський водоспад утворюється з джерела Манявки. Вода, що стікає з гір, збирається в джерелі та потім падає з висоти 16 метрів, утворюючи Манявський водоспад. Вода Манявки має особливу чистоту та кришталеву прозорість, завдяки чому має світло-блакитний відтінок.

Фотографії Манявського водоспаду красиві та захоплюючі. На них можна побачити водоспад з різних кутів, в різних порах року та при різному освітленні.


Цікаві факти про Манявський водоспад


Окрім своєї вражаючої краси та історії, Манявський водоспад має кілька цікавих фактів:

  1. Він є найвищим водоспадом в Україні.
  2. Вода Манявки має дуже високу якість та прозорість. За даними досліджень, вода у джерелі Манявки має високу ступінь очищення та відповідає стандартам питної води.
  3. Манявський водоспад відкрили для відвідувачів у 1984 році. З того часу він став однією з найбільш популярних туристичних визначних пам'яток Івано-Франківської області.
  4. У 2011 році Манявський водоспад став одним з переможців відбору на нові сім чудес України. Це свідчить про велику популярність та значення водоспаду як туристичної визначної пам'ятки.
  5. У сезон туристичних подорожей до Манявського водоспаду можна побачити багато різних видів дикої природи, таких як олені, кабани, борсуки та інші. Водоспад також є домівкою для багатьох видів птахів, які можна побачити в період їхньої міграції.

Розваги та рекреаційні можливості


Манявський водоспад не тільки приваблює туристів своєю красою та історією, але й надає можливості для різних розваг та відпочинку. Деякі з них:

  1. Туристичні маршрути: В районі водоспаду є багато туристичних маршрутів різної складності та довжини. Так, наприклад, можна пройти маршрут "Водоспад Манява - гора Гимба - гора Магура", який має довжину більше 10 кілометрів.
  2. Прогулянки та піші походи: В районі водоспаду є багато мальовничих місць, де можна прогулятися або пройти піший похід. Наприклад, до водоспаду можна дійти пішки з села Манява, що займає близько 2-3 годин.
  3. Пікніки: На території водоспаду є спеціально обладнані майданчики для пікніків. Тут можна зупинитися, насолодитися красою природи та перекусити.
  4. Екскурсії: В районі водоспаду є багато інших туристичних пам'яток, які можна відвідати. Наприклад, церква св. Йоана Хрестителя в селі Манява, яка має більше 300-річну історію, або Гірський курорт "Буковель", який знаходиться у 30 кілометрах від водоспаду.

Всі ці розваги та рекреаційні можливості роблять Манявський водоспад прекрасним місцем для відпочинку та відпочинку на природі.


Рекомендації для туристів – як доїхати до водоспаду


Для доїзду до Манявського водоспаду можна використовувати різні види транспорту. Найбільш зручним варіантом буде власний автомобіль. Якщо ви не маєте свого транспорту, ви можете скористатися автобусом або замовити бус з Івано-Франківська до села Манява, далі пішки до водоспаду (близько 3 км).


Рекомендації щодо екскурсійного маршруту


Перш за все, рекомендується взяти з собою зручне взуття та одяг, що дозволяє вільно рухатися і не обмежує рухів. Якщо ви плануєте пішохідну екскурсію, то краще взяти з собою пляшку з водою та легку закуску. На місці можна придбати сувеніри та напої.


Інформація про безпеку в районі водоспаду


Будьте обережні під час підйому та спуску до водоспаду, оскільки стежки можуть бути складними та крутими. Не відхиляйтеся від означених маршрутів та не збирайте рослини, що ростуть на території заповідника. Не купайтеся у воді, оскільки це небезпечно через течію та змінність глибини.


Рекомендації щодо одягу та взуття


Рекомендується надягати зручне взуття з гарною амортизацією, щоб забезпечити стійкість та попередити травми. Одяг повинен бути легким та дихаючим, щоб не перегріватися на сонці.

Важливо дотримуватися правил безпеки в районі водоспаду, а також бути готовими до погодних умов та непередбачуваних ситуацій. Рекомендують одягатися та взуватися залежно від погодних умов та досвіду походів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


03.03.2023 854
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

419
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

367
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

814
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11086 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1412
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2715

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

135

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

654

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1970

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1047
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

76
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1234
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

625
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

173
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

305
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

402
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

712
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3402
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

196
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

392
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

688
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

883