Маленький секрет "Тесли": її чистий прибуток не пов'язаний з продажем автомобілів

Перший рік чистого доходу Tesla отримала у 2020 році, але не завдяки продажам авто своїм клієнтам.

Одинадцять штатів вимагають, щоб автовиробники продали певний відсоток автомобілів з нульовим рівнем викидів до 2025 року. Якщо вони не можуть, автовиробникам доводиться купувати регулятивні кредити в іншого автовиробника, який відповідає цим вимогам - наприклад, у Tesla, яка продає виключно електромобілі.

Це прибутковий бізнес для Tesla - за останні п’ять років компанія заробила 3,3 мільярда доларів, майже половину від цього лише у 2020 році.

Отримані минулого року регулятивні кредити в розмірі 1,6 мільярда доларів значно перевищили чистий прибуток Тесли в 721 мільйоні доларів - це означає, що в іншому випадку Tesla мала б чистий збиток у 2020 році.

"Ці хлопці втрачають гроші, продаючи машини. Вони заробляють гроші, продаючи кредити. І кредити розлітаються", - сказав Гордон Джонсон з GLJ Research.

Найвищі керівники компанії Tesla визнають, що компанія не може розраховувати на продовження надходжень з цього джерела готівки.

"Це завжди сфера, яку нам надзвичайно важко прогнозувати", - сказав фінансовий директор Тесла Захарі Кіркхорн. "У довгостроковій перспективі регулятивний продаж кредитів не буде суттєвою частиною бізнесу, і ми не плануємо бізнес навколо цього. Можливо, що ще кілька додаткових кварталів він залишатиметься сильним. Також можливо, що це буде не так. "

Одинадцять штатів, які вимагатимуть, щоб певний відсоток автомобілів був транспортним засобом з нульовим викидом, або автовиробники для придбання кредитів у такої компанії, як Tesla, яка перевищила цільові показники, - це Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Мен, Мериленд, Массачусетс, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Орегон, Род-Айленд і Вермонт.

Тесла також повідомляє про інші показники прибутковості, як і багато інших компаній. І за цими показниками прибуток настільки великий, що він не залежить від продажу кредитів, щоб бути в плюсі.

Компанія повідомила, що чистий прибуток, скоригований на 2020 рік, за винятком таких статей, як 1,7 мільярда доларів США, становить 2,5 мільярда доларів.

Валовий автомобільний прибуток, який порівнює загальний дохід від автомобільного бізнесу із витратами, безпосередньо пов'язаними з будівництвом автомобілів, склав $ 5,4 млрд, навіть без урахування доходу від продажу регулятивних кредитів.

А вільний грошовий потік у розмірі 2,8 мільярда доларів виріс на 158% у порівнянні з роком раніше, що стало значним поворотом у 2018 році, коли Tesla "горіла" готівкою і загрожувала залишитися без грошей.

Його прихильники кажуть, що ці заходи показують, що Tesla нарешті заробляє гроші після багаторічних збитків у більшості цих заходів.

Ця прибутковість є однією з причин, чому запас працював настільки добре протягом більше як рік. Але дискусія між скептиками та відданими компанії, чи справді Tesla прибуткова, стала "Священною війною", за словами Джена Манстера, керуючого партнера Loup Ventures та провідного технологічного аналітика.

"Вони обговорюють два різні аспекти. Вони ніколи не прийдуть до вирішення", - сказав він.

Мюнстер вважає, що критики надто зосереджуються на тому, як кредити все ще перевищують чистий прибуток. Він стверджує, що автомобільна валова норма прибутку, за винятком продажів регулятивних кредитів, є найкращим барометром для фінансового успіху компанії.

"Це провідний показник" цього показника прибутку Тесли, сказав він. "Немає шансів, що GM та VW заробляють гроші на цій основі на своїх електромобілях".


Майбутнє Тесли

Високі показники акцій Tesla - до 743% у 2020 році - роблять її однією з найцінніших американських компаній у світі.

Проте 500 000 автомобілів, проданих у 2020 році, склали понад 70 мільйонів автомобілів, які, за оцінками, продали у всьому світі.

Акції Tesla зараз коштують приблизно стільки ж, скільки акції 12 найбільших автовиробників, які продають понад 90% автомобілів у всьому світі.

Тесла, чого не мають інші виробники автомобілів, - це швидке зростання - минулого тижня прогнозували річне зростання продажів на 50% у найближчі роки, і компанія очікує заробити навіть більше, ніж у 2021 році, оскільки інші автовиробники намагаються повернути до пандемічних рівнів продажів.

Вся галузь рухається до повністю електричного майбутнього, як для задоволення жорстких екологічних норм у всьому світі, так і для задоволення зростаючого апетиту до електромобілів, частково тому, що вони вимагають менше обслуговування, менше деталей та менше коштують у виробнийтві, ніж традиційні автомобілі на бензині.

"Більшість людей погоджується, що електромобілі - це майбутнє", - сказав Мюнстер. "Я думаю, це не лише припущення".

Попри те, що Tesla є провідним виробником електричних автомобілів, вона стикається з посиленою конкуренцією, оскільки практично кожен виробник автомобілів випускає власні електромобілі або планує це зробити.

Фольксваген випередив Tesla за обсягами продажів електромобілів у більшості країнах Європи.

Минулого тижня GM заявила, що сподівається повністю перейти на автомобілі без викидів до 2035 року.

"Конкуренція робить автомобілі Tesla неактуальними", - заявив Джонсон Р.Л. "Ми не розглядаємо це як стійку модель бізнесу".

Інші аналітики вважають, що ціна акцій Tesla виправдана з огляду на те, як вона може отримати вигоду від переходу на електромобілі.

"Вони не збираються дотримуватися 80-90% частки ринку електромобілів, але вони можуть продовжувати зростати навіть за набагато нижчої частки ринку", - сказав Даніель Айвс, технологічний аналітик із Wedbush Securities.

"Ми дивимося на північ, до 2025-26 років очікуємо продажів від 3 мільйонів до 4 мільйонів транспортних засобів щороку, причому 40% цього зростання припадає на Китай. Ми вважаємо, що зараз вони йдуть по траєкторії, що навіть без кредитів [EV] бізнес все одно буде прибутковим ".

за матеріалами CNN

 


01.02.2021 1813
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2500
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1403
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3574
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1352

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1707

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

510

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1148

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

457
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24261
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

509
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

631
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1518
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

683
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5829
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

617
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1566 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

624
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

534