Маленький секрет "Тесли": її чистий прибуток не пов'язаний з продажем автомобілів

Перший рік чистого доходу Tesla отримала у 2020 році, але не завдяки продажам авто своїм клієнтам.

Одинадцять штатів вимагають, щоб автовиробники продали певний відсоток автомобілів з нульовим рівнем викидів до 2025 року. Якщо вони не можуть, автовиробникам доводиться купувати регулятивні кредити в іншого автовиробника, який відповідає цим вимогам - наприклад, у Tesla, яка продає виключно електромобілі.

Це прибутковий бізнес для Tesla - за останні п’ять років компанія заробила 3,3 мільярда доларів, майже половину від цього лише у 2020 році.

Отримані минулого року регулятивні кредити в розмірі 1,6 мільярда доларів значно перевищили чистий прибуток Тесли в 721 мільйоні доларів - це означає, що в іншому випадку Tesla мала б чистий збиток у 2020 році.

"Ці хлопці втрачають гроші, продаючи машини. Вони заробляють гроші, продаючи кредити. І кредити розлітаються", - сказав Гордон Джонсон з GLJ Research.

Найвищі керівники компанії Tesla визнають, що компанія не може розраховувати на продовження надходжень з цього джерела готівки.

"Це завжди сфера, яку нам надзвичайно важко прогнозувати", - сказав фінансовий директор Тесла Захарі Кіркхорн. "У довгостроковій перспективі регулятивний продаж кредитів не буде суттєвою частиною бізнесу, і ми не плануємо бізнес навколо цього. Можливо, що ще кілька додаткових кварталів він залишатиметься сильним. Також можливо, що це буде не так. "

Одинадцять штатів, які вимагатимуть, щоб певний відсоток автомобілів був транспортним засобом з нульовим викидом, або автовиробники для придбання кредитів у такої компанії, як Tesla, яка перевищила цільові показники, - це Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Мен, Мериленд, Массачусетс, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Орегон, Род-Айленд і Вермонт.

Тесла також повідомляє про інші показники прибутковості, як і багато інших компаній. І за цими показниками прибуток настільки великий, що він не залежить від продажу кредитів, щоб бути в плюсі.

Компанія повідомила, що чистий прибуток, скоригований на 2020 рік, за винятком таких статей, як 1,7 мільярда доларів США, становить 2,5 мільярда доларів.

Валовий автомобільний прибуток, який порівнює загальний дохід від автомобільного бізнесу із витратами, безпосередньо пов'язаними з будівництвом автомобілів, склав $ 5,4 млрд, навіть без урахування доходу від продажу регулятивних кредитів.

А вільний грошовий потік у розмірі 2,8 мільярда доларів виріс на 158% у порівнянні з роком раніше, що стало значним поворотом у 2018 році, коли Tesla "горіла" готівкою і загрожувала залишитися без грошей.

Його прихильники кажуть, що ці заходи показують, що Tesla нарешті заробляє гроші після багаторічних збитків у більшості цих заходів.

Ця прибутковість є однією з причин, чому запас працював настільки добре протягом більше як рік. Але дискусія між скептиками та відданими компанії, чи справді Tesla прибуткова, стала "Священною війною", за словами Джена Манстера, керуючого партнера Loup Ventures та провідного технологічного аналітика.

"Вони обговорюють два різні аспекти. Вони ніколи не прийдуть до вирішення", - сказав він.

Мюнстер вважає, що критики надто зосереджуються на тому, як кредити все ще перевищують чистий прибуток. Він стверджує, що автомобільна валова норма прибутку, за винятком продажів регулятивних кредитів, є найкращим барометром для фінансового успіху компанії.

"Це провідний показник" цього показника прибутку Тесли, сказав він. "Немає шансів, що GM та VW заробляють гроші на цій основі на своїх електромобілях".


Майбутнє Тесли

Високі показники акцій Tesla - до 743% у 2020 році - роблять її однією з найцінніших американських компаній у світі.

Проте 500 000 автомобілів, проданих у 2020 році, склали понад 70 мільйонів автомобілів, які, за оцінками, продали у всьому світі.

Акції Tesla зараз коштують приблизно стільки ж, скільки акції 12 найбільших автовиробників, які продають понад 90% автомобілів у всьому світі.

Тесла, чого не мають інші виробники автомобілів, - це швидке зростання - минулого тижня прогнозували річне зростання продажів на 50% у найближчі роки, і компанія очікує заробити навіть більше, ніж у 2021 році, оскільки інші автовиробники намагаються повернути до пандемічних рівнів продажів.

Вся галузь рухається до повністю електричного майбутнього, як для задоволення жорстких екологічних норм у всьому світі, так і для задоволення зростаючого апетиту до електромобілів, частково тому, що вони вимагають менше обслуговування, менше деталей та менше коштують у виробнийтві, ніж традиційні автомобілі на бензині.

"Більшість людей погоджується, що електромобілі - це майбутнє", - сказав Мюнстер. "Я думаю, це не лише припущення".

Попри те, що Tesla є провідним виробником електричних автомобілів, вона стикається з посиленою конкуренцією, оскільки практично кожен виробник автомобілів випускає власні електромобілі або планує це зробити.

Фольксваген випередив Tesla за обсягами продажів електромобілів у більшості країнах Європи.

Минулого тижня GM заявила, що сподівається повністю перейти на автомобілі без викидів до 2035 року.

"Конкуренція робить автомобілі Tesla неактуальними", - заявив Джонсон Р.Л. "Ми не розглядаємо це як стійку модель бізнесу".

Інші аналітики вважають, що ціна акцій Tesla виправдана з огляду на те, як вона може отримати вигоду від переходу на електромобілі.

"Вони не збираються дотримуватися 80-90% частки ринку електромобілів, але вони можуть продовжувати зростати навіть за набагато нижчої частки ринку", - сказав Даніель Айвс, технологічний аналітик із Wedbush Securities.

"Ми дивимося на північ, до 2025-26 років очікуємо продажів від 3 мільйонів до 4 мільйонів транспортних засобів щороку, причому 40% цього зростання припадає на Китай. Ми вважаємо, що зараз вони йдуть по траєкторії, що навіть без кредитів [EV] бізнес все одно буде прибутковим ".

за матеріалами CNN

 


01.02.2021 1411
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1924
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1838
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1839
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5419 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1746
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10229
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26113
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10161 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

138
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

234
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1258
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858