Майже пів сотні футболісток з усієї України змагаються у Франківську

У Франківську змагалися початківці у футболі серед дівчат і жінок. Турнір є частиною програми Уповноваження Жінок у Футболі – 2021 благодійної організації "Ліга Толерантності". Захід відбувся за фінансової підтримки ФІФА, яка на розвиток жіночого футболу надала 20 тисяч доларів.

Перед турніром провели майстер-класи, де міжнародні тренери навчали різних прийомів гри. Серед них Ленін Раймундо із Гватемали – ліцензований тренер Міжнародної федерації футболу FIFA, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Дівчата повинні чітко зрозуміти, що вони мають робити, коли грають у футбол командою, а коли просто копають м’яч з друзями. Вони повинні зрозуміти гру, навчитися різних технік, знайти друзів і при цьому чогось навчитися. Якщо ці дівчата хочуть бути професійними футболістками, вони повинні займатися постійно. Зараз це для розваги, але також є хорошим стартом", – розповідає Ленін Раймундо.

Для участі в турнірі дівчат поділили на 5 команд: сині, червоні, зелені, жовті та помаранчеві. Складаються вони з трьох гравців у полі та одного воротаря. Щоправда, розігрувати комбінації допомагають тренери, але забивати гол не мають права.

Софія Сіряк – у команді синіх. Розповідає, що на майстер-класах навчилася тактики гри у нападі і ці вміння покаже у грі із суперником.

"Приїхала сюди, на кемп, щоб навчитися грати у футбол. Це була моя мрія із самого дитинства. Я дуже любила грати з хлопцями у футбол, але мене не пускали, бо я дівчинка. І тут багато дівчат, і я можу грати на рівні з усіма", – розповідає Софія Сіряк.

Софія заохотила і свою маму до футболу. Тепер вона грає в іншій команді – червоних.

"Ми дізналися про цей захід з Facebook. Наші знайомі розпочали його 5 років тому. Донька почала займатися футболом тільки в минулому році. Дуже загорілася, дуже захотіла брати участь, тому ми все залишили і приїхали вчора сюди. Зараз вона грає і її команда виграє, я дуже нею пишаюся", – каже Галина Іванова.

Юлія Фаньо футболом займається професійно. Сьогодні волонтерить. Каже, їй дуже це подобається.

"Я вважаю, що це прекрасна нагода для дівчат разом об’єднатися та пограти в прекрасну гру – футбол. На мою думку, всі перспективні, але не всі мають нагоду займатися, тому ось такий фестиваль допомагає їм розвинути себе", – розповідає волонтерка.

Франківський футбольний табір налічує 45 футболісток з різних куточків України.

"У нас програма розрахована на три дні, і ми намагалися якомога урізноманітнити. В перший день вони знайомилися, в них був тімбілдінг, вони спільно вирішували різні складні завдання. Потім в нас була зустріч з представницею фонду населення ООН в Україні, яка для нас показала таку презентацію – гендерна нерівність та спорт. Як відбуваються в світі зміни, як автогонщиці, в шахах, в різних видах спорту жінки про себе заявляють", – каже футбольний тренер Олександр Фомічов.

Загалом для жіночих футбольних таборів організатори обрали три обласних центри – Запоріжжя, Івано-Франківськ і Тернопіль.


Читайте також:

Здобуті медалі та перемоги: успіхи українських спортсменів за тиждень


25.04.2021 8098
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1295
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2210
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6636 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

438
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653