Любомир Гузар: «Людину не можна зрозуміти без Бога»

 


У дружньому колі відбулася в Києві зустріч наших земляків з кардиналом Любомиром Гузаром. 

 

Верховний єпископ Києво-Галицький приїхав на запрошення міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво», яка традиційно організовує  для вихідців з Галичини зустрічі з неординарними та цікавими особистостями.

 

Любомир Гузар також має галицьке коріння, а тому запевнив, що почуває себе як вдома. Про значення молитви в нашому житті, основні орієнтири, бачення сучасної молоді він і розповів в інтерв’ю.

 

Блаженніший, що означає для Вас молитва?

Суть молитви є дуже простою – старатися бути з Богом, стати відкритим для Нього. Не багато говорити, не багато просити, не радити Богові, що Він має робити. Сконцентруйте всю свою увагу на молитві, щоб не було зайвих думок, зайвих уявлень. І скажіть : «Господи, говори!». Молитва – це не те, що ми робимо, а радше те, що Бог робить для нас. Ми дуже часто перешкоджаємо Господові нашими проханнями, уявленнями, заповнюємо молитовний простір нашими словами. А ми повинні дати Богові можливість говорити.

 

Наскільки актуальним сьогодні є клич «Любити людину»?


Хочу сказати, що людину перш за все треба шанувати, любити. І починати потрібно з самого себе. Знаємо, що сам Ісус Христос сказав: люби Господа Бога цілим своїм єством, люби ближнього свого, як самого себе. Ми маємо трошки інше, своє поняття про те, що це значить. Тому любити  – означає бачити себе та інших людей як сотворіння Боже, обдароване даром життя, розумом, волею, особистими якостями. Сотворінням, яке Господь до чогось запрошує, дає таланти. Бог дав нам життя, тому що він нас любить, ми є результатом його любові. Любити самого себе – не значить шукати своєї вигоди, задоволення, слави, грошей. Кожна людина отримала від Бога те саме, що, наприклад, і я. І тому людина повинна думати, як використати ці Божі дари. Людину не можна зрозуміти без Бога – свого початку і свого кінця.

 

За кого Ви молитеся щодня?

Я стараюся не молитися ні за кого. Я розумію, що це вас шокує. Але я вважаю, що Господь знає, що кому потрібно, тому немає потреби, щоб я Йому нагадував. Бог знає, що Він у моїх думках. Наша молитва, яка б вона не була, завжди почута Богом. Що це значить? Як ми взагалі можемо мати контакт з Богом? Передусім через Ісуса Христа, Богородицю та святих. Я звертаюся в молитвах до тих святих, які б могли бути мною зацікавлені. Є святі, які визнана церквою як приятелі Господні. А є ті, яких не всі знають, світила церкви, нашого монашества.

 

Багато молодих людей дуже успішні, володіють сучасними комунікаціями. Але немає спільних цінностей, орієнтирів, а це робить їх беззахисними в світі. Яка Ваша порада молодому поколінню? Як подолати самотність у житті?

Забуваючи про основні завдання нашого життя, ми створюємо цілу низку проблем. Молодша гілка суспільства повинна усвідомити своє призначення, зрозуміти, що людина не може відчути себе вповні без людини. Коли маленьке немовлятко пробуджує свої почуття? Та тоді, коли бачить уперше над собою обличчя мами, тобто другої особи. Дитинка дуже сильно відчуває, чи вона сама, чи хтось поруч. Є гарний твір у Кіплінга «Брати Мауглі», де розповідається про хлопця, який виховувався звірами і дуже добре давав собі раду в лісі. Так, він був людиною, але не був свідомим, бо жив між вовками. Отже, нам потрібна людина, щоб зрозуміти самого себе. І це найбільше відбувається тоді, коли ми робимо один одному добро. Я думаю, що молоді люди мають навіть більше, у них загострене відчуття.

 


Оксана Романенчук


Коментарі (3)

N 2011.12.17, 02:07
юна "журналісточка" передерла інтерв.ю Блаженішого з диску, записаного з Лесею Оробець...ех, куди йде наша молодь?!
Оксана Романенчук 2011.12.20, 22:37
Поцікавтесь більше діяльністю журналістки,а потім робіть висновки. Зустріч з Любомиром Гузаром організував мій шеф,Богдан Гдичинський. На відеокамеру знімав і наш оператор,згодом вийшла програма на телебаченні (ось ссилка http://zaradydobra.org/index.php? option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=59 ),а мною була написана стаття.
Оксана Романенчук 2011.12.20, 22:42
На сайты http://zaradydobra.org/ знайдете відповідь
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2424
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19530
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

486
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738