Курорти без росіян. Де українцям відпочити влітку 2023 року без туристів із РФ

Попри війну українські діти потребують оздоровлення та морського відпочинку. При цьому при виборі закордонного курорту залишається запит на відсутність росіян.

Багато країн заборонили в'їзд російським туристам, але це не стосується більшості пляжних напрямків. TRAVEL РБК-Україна розповідає, на яких курортах шанси зустріти громадян країни-агресора влітку 2023 року зведені до мінімуму.


Єгипет – де в готелях лише європейці


Цього року відпочинок у Єгипті російські туроператори планують пропонувати російським туристам як альтернативу Туреччині, де ціни зростатимуть. Планується запустити нові рейси до Шарм-ель-Шейху та Хургади.

Однак поки що, за інформацією Cairo24, на двох курортах практично немає росіян – це Хургада та Марса-Алам. Їхнє місце зайняли туристи з Польщі та Німеччини. Зазначалося, що лише 7 травня міжнародний аеропорт Марса-Алам прийняв близько 4000 туристів на 24 європейських рейсах. Це були переважно літаки з Польщі (6), Чехії (50), Італії (6), Німеччини (3), Швейцарії (1) та Бельгії (1).

До речі, до війни курорт Марса-Алам був одним із найпопулярніших серед українців – багато в чому завдяки відсутності росіян.


Туреччина – на якому узбережжі рідше чути російську мову


Сподіватися знайти у Туреччині місце, де взагалі немає росіян, не варто. Ця країна докладає зусиль, щоб налагодити чартерні рейси з Росії на свої курорти. Найпопулярніші у туристів із РФ залишаються курорти на середземноморському узбережжі провінції Анталія. При цьому традиційно курорти на Егейському узбережжі менш привабливі для росіян – вода в цій частині моря прохолодніша, дно кам'янисте, а спокійна атмосфера та мальовничі бухти приваблюють переважно європейців. І ціни в готелях у 1,5-2 рази вищі, ніж в Анталії. Проте влітку 2023 року з Росії плануються чартери та до цієї курортної частини Туреччини.

Російські туристичні ресурси радять курорти, на яких переважно відпочивають європейці, співробітники розмовляють англійською чи німецькою, і де громадяни РФ можуть відпочити від спілкування із земляками та поринути в інше мовне середовище:

  • Сіде, Чешме та Кушадаси обирають англійці та німці;
  • Кемер – голландці, італійці та німці;
  • Мармаріс та Олюденіз – англійці.

До речі, деякі мережі готелів минулого року вирішили відмовитись від російських туристів, орієнтуючись на запит від європейських клієнтів не перетинатися з громадянами РФ на відпочинку.


У яких країнах можна відпочити на морі без росіян


Хоча 9 країн Європи заборонили в'їзд російським туристам, багато пляжних напрямків залишаються доступними для громадян РФ і активно видають їм шенгенські візи – наприклад, Іспанія та Греція. Однак у ті країни, в які продають тури, летіти вийде лише з пересадками. Наприклад, на Кіпр – через Сербію чи ОАЕ, до Чорногорії – через Туреччину.

Багато європейських країн ускладнили видачу віз росіянам. Наприклад, Мальта та Іспанія вимагають іноземну страховку.

Також для росіян залишаються недоступними прямі рейси за океан – до Домінікани та Мексики. Туди туристи зможуть потрапити регулярними рейсами з багатьма пересадками, що на тлі авіаперельотів на Мальдіви та Таїланд привабить небагатьох.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


23.05.2023 7862
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1017
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6354 56
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1323
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1510