Краще Діккенс

 

 

Пост стосуватиметься російської мови, російської культури і одного "українського діяча".

І може комусь дивно, але почну його анекдотом.

У російській школі нова вчителька молодших класів вирішила познайомитися з учнями без класного журналу.

-Твоє як прізвище?

-Сідорова.

-Молодець, а твоє?

-Іванов.

-А твоє, - звертається до наступної дівчинки. Та зашарілася і мовчить.

-Що сталося?

-Мені незручно вголос казати своє прізвище.

-Ну що ти, - заспокоює її вчителька. – Тут же нічого страшного нема. Ти мені натякни і здогадаюся.

-Те, що в рот беруть.

-А!!! …уйкіна?!

-Ні. Ложкіна…

Прізвище Ложкін (а) відкладу до наступного абзацу. Продовжу про російську мову і культуру.

Коли я ще вчився у своїй СШ №8 м. Львова, ми з 5-го класу почали посилено вивчати російську мову і літературу. Наш клас розбили на групи, як для вивчення іноземної. А вчителька російської мала надбавку у 40% за те, що викладала нам "Радной язик". А наша "українка" Іванна Іванівна, пригадую, з того часу ніколи не піднімала очей, не усміхалась і десь виглядала навіть як побита собака.

Так нас перетворювали у "насітєлєй рускага язика і культури". І Л.Толстого, і Достоєвського, і Єсєніна і т.д. і т.п. я читав у максимальному обсязі. Адже як нам товкмачили – "Ета єсть вєлікая міравая культура".

Ну а тепер повернемось до того, що, судячи із російського культурного анекдоту, в рот беруть. Ви може десь і здогадалися, що мова йтиме про голову президентської адміністрації Ложкіна і його книжку "Четверта республіка". Не буду торкатися його міркувань про побудову української держави, позаяк це банальні і тривалі словесні висери людини, яка за два роки зі своїм Президентом нічого українського (не кажу вже й про державу) не побудувала.

А щоб зрозуміти суть, достатньо однієї фрази, яку цитую довільно. В Україні мільйони носіїв російської мови, та що там мови – культури. І треба зробити так, щоб їм тут було комфортно. Цю думку я можу сміливо вкласти в уста Гіркіна, Плотніцького, Мотороли, Жиріновського і, зрештою, Путіна.

Мені дехто заперечить. Адже дійсно ми маємо справу з великою культурою Толстого і Пушкіна. Тому з цього приводу розповім ще один анекдот.

Потрапляє чоловік після автокатастрофи на той світ і в нього св. Петро питає: "Куди хочеш? До раю чи до пекла?" А той питає: "А де краще?" "Можеш сам глянути".

Відкриває чоловік двері раю. Там всі в білих сорочках на хмаринках про щось тихенько розмовляють. Нудьга, словом. Глянув до пекла, а там пивасік рікою, віскі, музика, голі баби…

-Все, - каже, - до пекла хочу!

Ну його і відправили до пекла. А там вже чорти, смола, кочерга в дупу…

-А де ж баби і пиво, - кричить він.

- Це ж реклама...

Так і російське письменство, кіно та іже з ними, насправді, є рекламою. А пекло – на Сході України з приходом рускаго міра.

Тому краще вже Діккенс з Майн Рідом чи Фенімором Купером.

У мене лише питання до наших патріотів і їхніх партій. Чому Ложкін досі на посаді? Напевно, рило по вуха в кориті.

 

Отож.


27.03.2016 Олег Олексюк 1624 4
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1882
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1820
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1817
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5362 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1480

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

686

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

743

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

935

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

971
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1721
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3634
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10214
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26089
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10140 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7679
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

863
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

349
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1238
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

835
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041