Кожен місяць - прем’єра: у франківському драмтеатрі розповіли про плани на 2020 рік

У четвер, 23 січня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка провів пресконференцію, де поділився планами на рік генеральний директор-художній керівник Ростислав Держипільський, обговорили прихід до театру штатної режисерки - постановниці Рози Саркісян, анонсували роботу над виставою «Едіп-цар» за Софоклом режисера з Києва Андрія Приходька, третю постановку головного режисера театру Жюля Одрі, початок роботи над «Ромео і Джульєтта» Шекспіра Ростислава Держипільського.

Після відзначення свого 80-ліття та завершення різдвяних свят Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка активно працює в кількох напрямках, пише Фіртка.

Перший спрямований на підбір найкращих кадрів, другий - на добір різнопланового драматургічного матеріалу для нових постановок.

«Цей рік - буде дуже крутим, не було ще такого повного штату від 1998 року. Завжди були проблеми з режисерами. На даний момент ми маємо укомплектований режисерський штат. На кожен місяць у нас заплановані прем’єри. Плануємо сезон відкрити наприкінці вересня, а не як завжди у жовтні», - говорить Ростислав Держипільський.

Так, з 16 січня до театру після творчого конкурсу прийшла одна з найцікавіших молодих українських режисерок Роза Саркісян. Кадри театру також поповнив екс-«заньківчанин» Юрій Хвостенко, відомий франківчанам за роллю Клавдія у неоопері Ростислава Держипільського «НАMLET».

Сьогодні він почав роботу у постановці режисера Андрія Приходька «Едіп- цар» за трагедією Софокла 429 року до н.е в перекладі Івана Франка, прем'єра якої запланована на 11 квітня. Робота триває у співпраці із Мaр'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні, і для пісенної режисури «Царя Едіпа» час від часу прилітатиме з Німеччини.

«Тут гратиме золотий склад - Гнатковський, Луцький та Хвостенко. Вони виконуватимуть всі головні ролі», - додав Держипільський.

Роза Саркісян для старту своєї роботи в Івано-Франківську обрала тему національних травм. Надважливо продовжувати для Франківського драмтеатру тему, що звучить у трилогії за творами Марії Матіос - «Солодка Даруся», «Нація» і «Майже ніколи не навпаки». Роза Саркісян опрацьовуватиме її в форматі документального театру, не лише з позиції жертви, а також із позиції свідка - «я бачив і мовчав. Мовчу навіть сьогодні».

«Бо людьми, котрі вибрали роль мовчазної жертви, дуже легко маніпулювати», - переконана режисерка.

Свою першу постановку вона робитиме з учнями «Дитячої тeатральної майстерності», які вже мають добрий досвід роботи в форматі документального театру (свою прем'єрну постановку про власні тривоги, невпевненість, труднощі і велику потребу любові «Мене звати» вони презентували 21 cічня) та з професійними акторами.

В основі роботи лежатиме адаптований літературний сюжет і реальні історії акторів. Жюль Одрі працюватиме над соціальною комедією «Гоголь-кабаре» за мотивами творів Миколи Гоголя.

Досвід роботи з його текстами Жюль мав у свої студентські часи, коли поставив «Ревізора».

«Кабаре - це мальовнича форма, яка мені дуже подобається. Я вже пережив це у Франції з двома виставами, включаючи «Ревізора», якого ставив зі студентами. Гоголь - перший український автор, якого я прочитав. У цих соціальних комедіях сміх є потужною зброєю. Комедія панує в кабаре, їмо, сваримося, співаємо, звучить музика. Це місце, де люди зустрічаються розповідають свої історії: як у театрі - так і у світі оповідок Гоголя. Я буду використовувати весь простір великої сцени для цього кабаре. Це стовідсотково моя естетика: комедія-фарс-меланхолія, багато-багато пісень», - каже головний режисер Франківського драмтеатру Жюль Одрі.


23.01.2020 1937
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю журналістці Фіртки професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

202
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

649
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1918
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3410
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1250
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1366

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1050

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1217
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24178
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

431
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

458
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1421
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15283
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1108 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541