Кожен місяць - прем’єра: у франківському драмтеатрі розповіли про плани на 2020 рік

У четвер, 23 січня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка провів пресконференцію, де поділився планами на рік генеральний директор-художній керівник Ростислав Держипільський, обговорили прихід до театру штатної режисерки - постановниці Рози Саркісян, анонсували роботу над виставою «Едіп-цар» за Софоклом режисера з Києва Андрія Приходька, третю постановку головного режисера театру Жюля Одрі, початок роботи над «Ромео і Джульєтта» Шекспіра Ростислава Держипільського.

Після відзначення свого 80-ліття та завершення різдвяних свят Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка активно працює в кількох напрямках, пише Фіртка.

Перший спрямований на підбір найкращих кадрів, другий - на добір різнопланового драматургічного матеріалу для нових постановок.

«Цей рік - буде дуже крутим, не було ще такого повного штату від 1998 року. Завжди були проблеми з режисерами. На даний момент ми маємо укомплектований режисерський штат. На кожен місяць у нас заплановані прем’єри. Плануємо сезон відкрити наприкінці вересня, а не як завжди у жовтні», - говорить Ростислав Держипільський.

Так, з 16 січня до театру після творчого конкурсу прийшла одна з найцікавіших молодих українських режисерок Роза Саркісян. Кадри театру також поповнив екс-«заньківчанин» Юрій Хвостенко, відомий франківчанам за роллю Клавдія у неоопері Ростислава Держипільського «НАMLET».

Сьогодні він почав роботу у постановці режисера Андрія Приходька «Едіп- цар» за трагедією Софокла 429 року до н.е в перекладі Івана Франка, прем'єра якої запланована на 11 квітня. Робота триває у співпраці із Мaр'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні, і для пісенної режисури «Царя Едіпа» час від часу прилітатиме з Німеччини.

«Тут гратиме золотий склад - Гнатковський, Луцький та Хвостенко. Вони виконуватимуть всі головні ролі», - додав Держипільський.

Роза Саркісян для старту своєї роботи в Івано-Франківську обрала тему національних травм. Надважливо продовжувати для Франківського драмтеатру тему, що звучить у трилогії за творами Марії Матіос - «Солодка Даруся», «Нація» і «Майже ніколи не навпаки». Роза Саркісян опрацьовуватиме її в форматі документального театру, не лише з позиції жертви, а також із позиції свідка - «я бачив і мовчав. Мовчу навіть сьогодні».

«Бо людьми, котрі вибрали роль мовчазної жертви, дуже легко маніпулювати», - переконана режисерка.

Свою першу постановку вона робитиме з учнями «Дитячої тeатральної майстерності», які вже мають добрий досвід роботи в форматі документального театру (свою прем'єрну постановку про власні тривоги, невпевненість, труднощі і велику потребу любові «Мене звати» вони презентували 21 cічня) та з професійними акторами.

В основі роботи лежатиме адаптований літературний сюжет і реальні історії акторів. Жюль Одрі працюватиме над соціальною комедією «Гоголь-кабаре» за мотивами творів Миколи Гоголя.

Досвід роботи з його текстами Жюль мав у свої студентські часи, коли поставив «Ревізора».

«Кабаре - це мальовнича форма, яка мені дуже подобається. Я вже пережив це у Франції з двома виставами, включаючи «Ревізора», якого ставив зі студентами. Гоголь - перший український автор, якого я прочитав. У цих соціальних комедіях сміх є потужною зброєю. Комедія панує в кабаре, їмо, сваримося, співаємо, звучить музика. Це місце, де люди зустрічаються розповідають свої історії: як у театрі - так і у світі оповідок Гоголя. Я буду використовувати весь простір великої сцени для цього кабаре. Це стовідсотково моя естетика: комедія-фарс-меланхолія, багато-багато пісень», - каже головний режисер Франківського драмтеатру Жюль Одрі.


23.01.2020 1652
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5216 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1845 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4056 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3180 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7976 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20306 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1921

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2399
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

197
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

487
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6108 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23403 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1201 5
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504