Корупція від Держлісагентства чи спецоперація ФСБ?

Нещодавно у багатьох засобах масової інформації опублікували матеріали розслідування журналістки «СтопКору»  Олександри Сербін, які оформлені у статтю "Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства".

В матеріалі описується низка фактів можливої корупції при закупівлі на мільйони гривень меблів, авто тощо.

А наочно (з відеоматеріалом) проілюстровано закупівлю на сотні тисяч гривень подарункових наборів горілки «Президентський стандарт», яка оформлена в упаковування вартістю від 3700 до 5000 гривень з логотипом-емблемою Держлісагентства.

Цікаво, що Голова Держлісагентства не розуміє, звідки взялися ці подарунки з емблемою державного органу, який він очолює. Якщо це не замовлення Держлісагентства, то велика ймовірність, що це є провокація російської спецслужби ФСБ, яка вчинила провокацію проти центрального органу виконавчої гілки влади для того, щоб очорнити українську  владу перед очима Заходу і послабити допомогу у боротьбі з російським агресором.

Зокрема, видання «Wall Street Journal» у своїй статті пише про корупційні скандали в Міноборони України та інших урядових відомствах і вказує, що вони посилили заклики в США посилити контроль над допомогою, яку отримує Київ: 

«Все більше американських виборців та політиків починають скептично ставитися до ціні фінансової та військової підтримки України через корупційні скандали, що може стати причиною скорочення допомоги.

У США та ЄС корупція у міністерстві оборони та крадіжка гуманітарної допомоги сприймаються як злочин проти західних цінностей, що позначиться у майбутньому на підтримці України».

Більше, того подарунок «Президентський стандарт» є підакцизним продуктом, призначеним для внутрішнього споживання. Тож, якщо Голова Держлісагентства впевнений, що подарунки з логотипом агентства з’явились  невідомо звідки, то можна припустити, що це ворожа провокація держави-агресора, спрямована на завдання шкоди здоров’ю громадянам України.

Виходячи з ціни подарунка, до плебеїв «Президентський стандарт», зрозуміло, не дійде. А отже, під загрозою фізичного знищення може опинитись політична еліта України представники якої можуть спокуситись на VIP-подарунок. Вірно поступив Президент України Володимир Зеленський коли 26 березня змушений був відмовитися від шоколадки, яку йому запропонував британський телеведучий і мандрівник Едвард Майкл "Беар" Гріллз. І все це - через ризик убивства.

Якщо перейти до втрати репутаційної складової України, то стаття Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства лише на сайті «Лісовод» лише за 5 днів набрала 12, 5 тис. переглядів.

Вона також розміщена ще на 5 інших сайтах. Тому можна констатувати, що її перегляд доходить до 100 тисяч читань, що безперечно має негативний вплив в частині мотивації поваги до влади. На додаток, такі дії центрально органу виконавчої влади не сприяє іміджу України на міжнародній арені.

У засобах масової інформації висвітлюється робота українських спецслужб щодо блокування роботи любителів «русского міра» за підтримку його наративів у соцмережах за гроші росії. До слова, такі дії, на мою думку, справедливо караються досить великими термінами ув’язненнями.

Тож, якщо за лайки у соцмережах злочинці отримують 5-8 років ув’язнення, то яким повинно бути покарання за цю подарунково-підривну диверсію, яка негативно впливає на свідомість та поведінку українців в умовах воєнного стану і тим самим знижує психологічний потенціал відбиття агресії росії.

Можливо, що до подарунка «Президентський стандарт» не причетні наші українські чиновники, в такому випадку діяльність іноземних спецслужб кваліфікується вже як ІПСО англ. – Psychological Operations, PSYOP.

Тому я хочу запропонувати нашим спецслужбам, владі та антикорупційній інфраструктурі поцікавитись роботою українських посадовців, в яких мотивацією до продажу країни стають цинізм, жадібність, зухвальство. На моє переконання, розслідувати цю справу буде не складно. 

Та попри всі корупційно-диверсійні скандали останнього часу с ж надію вселяє той факт, що 24 березня ц.р. Рада Європи викреслила Україну з «чорного списку» країн, які руйнують протидію корупції, а Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки передбачає невідворотність покарання за корупційні злочини.


11.04.2023 Олег Проців 3963 1
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

2905 28
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10133 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11274 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5194
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2982
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2431

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

92

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

109

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

499

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

563
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

442
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

498
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1451
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

613
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3272
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1911
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

880
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17494
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

316
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

246
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

564
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

1003 2