Корупція від Держлісагентства чи спецоперація ФСБ?

Нещодавно у багатьох засобах масової інформації опублікували матеріали розслідування журналістки «СтопКору»  Олександри Сербін, які оформлені у статтю "Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства".

В матеріалі описується низка фактів можливої корупції при закупівлі на мільйони гривень меблів, авто тощо.

А наочно (з відеоматеріалом) проілюстровано закупівлю на сотні тисяч гривень подарункових наборів горілки «Президентський стандарт», яка оформлена в упаковування вартістю від 3700 до 5000 гривень з логотипом-емблемою Держлісагентства.

Цікаво, що Голова Держлісагентства не розуміє, звідки взялися ці подарунки з емблемою державного органу, який він очолює. Якщо це не замовлення Держлісагентства, то велика ймовірність, що це є провокація російської спецслужби ФСБ, яка вчинила провокацію проти центрального органу виконавчої гілки влади для того, щоб очорнити українську  владу перед очима Заходу і послабити допомогу у боротьбі з російським агресором.

Зокрема, видання «Wall Street Journal» у своїй статті пише про корупційні скандали в Міноборони України та інших урядових відомствах і вказує, що вони посилили заклики в США посилити контроль над допомогою, яку отримує Київ: 

«Все більше американських виборців та політиків починають скептично ставитися до ціні фінансової та військової підтримки України через корупційні скандали, що може стати причиною скорочення допомоги.

У США та ЄС корупція у міністерстві оборони та крадіжка гуманітарної допомоги сприймаються як злочин проти західних цінностей, що позначиться у майбутньому на підтримці України».

Більше, того подарунок «Президентський стандарт» є підакцизним продуктом, призначеним для внутрішнього споживання. Тож, якщо Голова Держлісагентства впевнений, що подарунки з логотипом агентства з’явились  невідомо звідки, то можна припустити, що це ворожа провокація держави-агресора, спрямована на завдання шкоди здоров’ю громадянам України.

Виходячи з ціни подарунка, до плебеїв «Президентський стандарт», зрозуміло, не дійде. А отже, під загрозою фізичного знищення може опинитись політична еліта України представники якої можуть спокуситись на VIP-подарунок. Вірно поступив Президент України Володимир Зеленський коли 26 березня змушений був відмовитися від шоколадки, яку йому запропонував британський телеведучий і мандрівник Едвард Майкл "Беар" Гріллз. І все це - через ризик убивства.

Якщо перейти до втрати репутаційної складової України, то стаття Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства лише на сайті «Лісовод» лише за 5 днів набрала 12, 5 тис. переглядів.

Вона також розміщена ще на 5 інших сайтах. Тому можна констатувати, що її перегляд доходить до 100 тисяч читань, що безперечно має негативний вплив в частині мотивації поваги до влади. На додаток, такі дії центрально органу виконавчої влади не сприяє іміджу України на міжнародній арені.

У засобах масової інформації висвітлюється робота українських спецслужб щодо блокування роботи любителів «русского міра» за підтримку його наративів у соцмережах за гроші росії. До слова, такі дії, на мою думку, справедливо караються досить великими термінами ув’язненнями.

Тож, якщо за лайки у соцмережах злочинці отримують 5-8 років ув’язнення, то яким повинно бути покарання за цю подарунково-підривну диверсію, яка негативно впливає на свідомість та поведінку українців в умовах воєнного стану і тим самим знижує психологічний потенціал відбиття агресії росії.

Можливо, що до подарунка «Президентський стандарт» не причетні наші українські чиновники, в такому випадку діяльність іноземних спецслужб кваліфікується вже як ІПСО англ. – Psychological Operations, PSYOP.

Тому я хочу запропонувати нашим спецслужбам, владі та антикорупційній інфраструктурі поцікавитись роботою українських посадовців, в яких мотивацією до продажу країни стають цинізм, жадібність, зухвальство. На моє переконання, розслідувати цю справу буде не складно. 

Та попри всі корупційно-диверсійні скандали останнього часу с ж надію вселяє той факт, що 24 березня ц.р. Рада Європи викреслила Україну з «чорного списку» країн, які руйнують протидію корупції, а Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки передбачає невідворотність покарання за корупційні злочини.


11.04.2023 Олег Проців 4106 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5211 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1919

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

195
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

485
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18391
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23399 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1190 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504