Коронавірус: проблеми, з якими ми зіштовхнулися у зв'язку з епідеміологічними вимогами та обмеженнями

Вже майже два роки ми живемо в умовах пандемії. COVID-19 поставив чимало викликів перед світовою медициною. Не стала винятком в даній ситуації і естетична медицина. Останні події призвели до зміщення акцентів всієї індустрії краси.

Маска індивідуального захисту одразу опинилась серед списку речей першої необхідності. Цей аксесуар сучасного гардеробу захищає нас від COVID-19 в транспорті, під час покупок чи в іншому будь-якому місці масового скупчення людей. Кожен медик вам скаже, що відмовитися від масок під час пандемії неможливо.  

Однак, носіння масок спричиняє безліч незручностей і часом стає великою проблемою для певних категорій людей. В медицині з'явився навіть новий термін - "маскне-акне", яке з'явилось або загострилось в результаті довготривалого носіння маски.

Як дерматокосметолог, за плечима якого не один десяток років практики, дам вам декілька порад, як же доглядати за шкірою обличчя, щоб уникнути негативних наслідків носіння маски, котра в сучасних умовах рятує нам життя.

Підліткам, в яких є висипання, слід дотримуватись наступних рекомендацій, які покращать стан шкіри:

  • якомога частіше міняйте маску  - хоча б два рази на день;
  • вмивайте обличчя теплою водою перед зміною маски;
  • одягайте маску на суху шкіру;
  • якщо ваша шкіра чутлива - використовуйте зволожуючі креми емолієнти для пом'якшення шкіри, щоб уникнути зайвого тертя;
  • вечірнє очищення здійснюйте за допомогою шампунів, котрі містять нізорал або кетакеназол (від лупи), які зменшують популяцію грибків, що активно розвиваються у вологому середовищі на жирній шкірі;
  • при схильності до запалення певних елементів на шкірі у вечірній догляд можна додавати альфагідроксикислоти. Вони відлущать мертві клітини з поверхні шкіри та збалансують кислотність, нормалізація якої призупинить розвиток бактерій на вашому обличчі;
  • якщо помітили, що на обличчі запальних елементів стає багато - розпочніть наносити на шкіру середники(мазі, креми), що містять бензолипероксид. Такі засоби зменшать популяцію пропіон бактерії, яка є основним чинником запальних елементів при акне.

читайте також: Як доглядати за шкірою після літа

Пам'ятайте, що самолікування слід припинити, коли ситуація виходить з під контролю.

В такому випадку необхідно негайно звернутися до спеціалізованих медичних закладів чи спеціаліста. В Україні, Прикарпаття не виняток, переважна більшість людей вважають, що немає різниці між дерматологом і косметологом.

Ключова різниця: дерматолог - лікар, який надає медикаментозне лікування, пов'язане з захворюваннями шкіри, волосся і нігтів. З іншого боку, косметолог займається косметичними процедурами. Косметолог забезпечує догляд за шкірою, волоссям і нігтями.

Ще одна проблема пов'язана з носінням масок - це масочні дерматити.

Тут провокативними факторами можуть стати наступні чинники: вологість, сальність, забрудненість шкіри. Також варто враховувати й чутливість шкіри до матеріалу, з якого зроблена маска та фарби, якою фарбують саму тканину маски. Мало хто звертає увагу й на те, що наша шкіра може реагувати на мийні засоби, в яких переться маска багаторазового використання.


Як розпізнати, що проблеми зі шкірою обличчя викликані алергічною реакцією?

Насамперед, зверніть увагу на наступні ознаки: набряклість, почервоніння, свербіння, поколювання, стягненість шкіри.

Зазвичай персональні дерматити лікуються важко. Тому закликаю не займатись самолікуванням.  Кортикостероїдні засоби, які часто вам можуть порекомендувати в аптеках - дадуть лише тимчасовий швидкий ефект. Проте згодом настане більш складний і тривалий процес захворювання.

Якщо ж говорити про загальні рекомендації, що робити при алергічних процесах шкіри, то в домашньому догляді слід перейти на серії засобів для чутливої шкіри. Вони представлені в кожній лінійці косметологічних брендів. Засоби рекомендую купувати в аптеках - це так звана космоцевтика, до якої висувається ряд вимог, яких можуть не дотримуватися виробники засобів, що представлені у масмаркетах.

В моїй практиці дерматолога-косметолога найбільші проблеми зустрічались власне при невчасному зверненні до фахівців. Тому будьте уважні, обережні та небайдужі до свого здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Я не знаю про що цей допис…

Вакцинування по-українськи – стінка на стінку


13.11.2021 Латинська Алла 10599
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1402
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3570
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1351

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1706

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

510

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1148

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

453
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24261
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

509
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

630
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1518
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

683
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5738
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

616
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1561 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

623
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

534