Корисні продукти, які повинні бути вдома у кожного: поради дієтологині

Для довголіття та хорошого здоров'я потрібно збалансовано харчуватися. В раціоні кожної людини повинні бути корисні продукти, які допоможуть бути здоровим.

Так, на думку дієтологині Катерини Толстікової, є певні корисні продукти, які обов'язково повинні бути вдома, якщо ви хочете харчуватися правильно і бути здоровим.

Важливо, що більшість з них можуть довго зберігатися, а тому ними можна запастись заздалегідь, йдеться в матеріалі ТСН.

І ось повний перелік з десяти корисних продуктів:  

  1. Перлова крупа - вона є джерелом білка, клітковини, складних вуглеводів, фосфору, марганцю, селери, міді та вітамінів групи В, а ще вона доступна і може довго зберігатися.
  2. Твердий сир - до його складу входять різноманітні корисні жири (наприклад, Омега-3), а ще сир багатий на кальцій, білок, калій, а тому допомагає зміцнити кістки і тканини організму. В сирі міститься вітамін PP, вітамін В9, селен і фосфор.
  3. Арахіс - в цьому горіхові багато білків та жирів, а ще є клітковина, різні вітаміни (В, Е, Н і РР), магній, фосфор і калій. Однак, дієтологиня наголошує, що кількість арахісу в раціоні потрібно контролювати через велику кількість Омега-6 - ці жирні кислоти можуть нашкодити організму.
  4. Насіння льону - в цьому продукті також міститься достатньо корисних жирів, зокрема Омега-3, а ще калій, фосфор, магній, марганець, залізо, цинк, мідь, селен та вітаміни групи В. Насіння льону можна додавати до салатів або споживати натще. А якщо подрібнити його, вийде смачна та корисна льняна каша, яку можна їсти з молоком, улюбленими ягодами та фруктами.
  5. Свіже сало - хоч багато хто вважає, що сало шкідливе для організму, це не так. Дієтологиня підкреслює - воно є джерелом корисних жирів тваринного походження, лауринової кислоти та корисного холестерину. Ці елементи відіграють важливу роль у синтезі жовчі, вітаміну D та стероїдних гормонів.
  6. Оселедець - слабосолоний оселедець можна назвати корисним лише в тому випадку, якщо в процесі його приготування не використовували цукор та шкідливі домішки. В продукті є велика кількість білка, вітаміну D, ненасичених жирів Омега-3, калію, селену, фосфору, вітаміну В12.
  7. Яловича печінка - цей продукт тваринного походження обов'язково повинен бути в раціоні, тому що він є джерелом заліза, міді, цинку, селену та вітамінів В2, В3, В5, В12, А, К.
  8. Буряк - користь буряка не лише в тому, що він є джерелом резистентного крохмалю, містить складні вуглеводи, магній, калій та клітковину.
  9. Кукурудза - в цьому коренеплоді можна знайти калій, вуглеводи, цинк, вітамін P. Водночас кукурудза корисна в будь-якому вигляді: варена, запечена тощо.
  10. Яблука - цей фрукт можна назвати найбільш популярним серед українців. Крім цього він ще й дуже корисний. До його складу входять клітковина, корисні вуглеводи, калій, мідь, залізо та вітамін С.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


17.06.2023 5964
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16264
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1542
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1111
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3680
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1394

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1802

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

576

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1201

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

676
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24309
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

558
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

525
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

670
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1564
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7476
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

675
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1759 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

663
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

569