Колишній міліціонер, якого від патрульних захищав «Хімік», оскаржує штраф і каже, що йому зламали палець

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, у червні цього року відомий франківський активіст Хімік захищав п'яного водія від патрульної поліції.

 

Тоді про це своїй сторінці у Фейсбук написав начальника патрульної поліції міста Дмитро Міхалець.На старшого чоловіка склали протоколи за відмову від проходження огляду, злісну непокору та винесли постанову за керування без документів.

 

Як повідомили тоді Фіртці у прес-службі Патрульної поліції, 2 серпня, суд визнав чоловіка винним за Ст 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), а також за Ст 185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця).

 

Як пише Курс, водій, який в ніч з 18 на 19 червня цього року порушив ПДР, не мав посвідчення водія і відмовився пройти освідчення на алкоголь, оскаржив адмінстягнення в апеляційному суді.

 

Водієм-порушником виявився Михайло Ільницький – викладач Київського міжнародного університету, який після Майдану претендував на посаду очільника прикарпатської міліції. Ільницький також очолює громадську організацію "Громада і закон", у 2012 році балотувався до Верховної Ради від виборчого округу №86.

 

На нинішньому засіданні в апеляційному суді Ільницький стверджував, що патрульні поліцейські склали постанову із порушенням. Мовляв, в той час, коли були складені два протоколи та постанова, правопорушник перебував у лікарні, куди його забрала швидка допомога з міського відділу поліції.

 

Михайло Ільницький просив заслухати на засіданні свідків. Але суддя вирішив дивитися відео з відеореєстраторів патрульних. За кілька хвилин суддя Олександр Васильєв перервав перегляд, мотивуючи тим, що в матеріалах справи немає підтверджень, що відео надали саме патрульні. Відтак постановив зобов’язати управління патрульної поліції підтвердити, що надане суду відео – з нагрудних камер патрульних. Питання про допит свідків суддя обіцяв розглянути після вивчення відеоматеріалів.

 

Однак на клопотання адвоката Ільницького таки вирішив заслухати одного зі свідків – невістку правопорушника, яка на суді стверджувала, що за кермом була саме вона.

 

Любов Ільницька пояснила, що 18 червня вона з чоловіком та його батьками поверталися з Манявського скита. За її словами, саме вона була за кермом автомобіля. По дорозі заїхали у двір по вулиці Мазепи, де мали зустрітися з родичами. Коли автомобіль зупинився, ззаду під’їхав екіпаж патрульних.

 

Жінка стверджує, що патрульні, коли забирали Ільницького у відділок, зламали йому палець. Про це вона дізналася від нього телефоном.

 

"А ще він гіпертонік і приймає ліки від тиску, тому я дала йому в дорогу бутилку води", – переконувала суд Любов Ільницька.

 

Також вона зазначила, що патрульні застосовували силу до її чоловіка та свекрухи.

 

"Потім викручували руки моєму чоловікові і мамі, діти на це все дивилися і повигризали нігті до крові. А взагалі, це був великий стрес для нашої сім’ї", – переконувала невістка Ільницького.

 

На наступному засіданні суд має намір додивитися відео і з’ясує достовірність слів Ільницької.

 

До речі, сьогодні Івано-Франківський міський суд мав розглянути справу Олександра Ільницького – сина Михайла Ільницького, який обвинувачується у злісній непокорі вимозі поліцейського. Однак Ільницький-молодший написав клопотання про перенесення розгляду справи через те, що він хворіє.


08.09.2017 1911 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1936
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

935
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

963
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2069
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3553
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2482 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

787

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

694

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

656

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

669
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10326
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1173
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5258
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

990
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2792
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1172
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

385
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

701
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

605
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

652
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

1002 2