Книги, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду: книжковий огляд від Фіртки

Сьогоднішній мікс — черговий must-read книжок, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду за останні три роки. Що ж, сьогодні спробуємо виправити цю ситуацію з допомогою нашого книжкового блогу.

Налаштовуйтесь. Фіртка починає чергову розмову з нашим оглядачем Остапом Микитюком.


Відкриє сьогоднішню добірку не просто книжка, а справжній щоденник мандрівниці. Це спогади молодої письменниці Ольги Мельник«Ship Life: сім місяців добровільного рабства», що вийшли друком у Видавництві 21 у 2017 році. Перед нами майже 200 сторінок відвертих спогадів про, мабуть, найбожевільніший вчинок Ольги — роботу за контрактом на круїзному лайнері.

Ольга Мельник — випускниця магістратури Києво-Могилянської академії. Щойно закінчивши навчання, вона вирішує підписати контракт на сім місяців для роботи на круїзному лайнері, шлях якого пролягає через 20 країн: через Норвегію, Ісландію, Балтику, Кариби та Канарські острови. Її основною роботою в найближчі сім місяців — носити та продавати коктейлі та іншу випивку туристам на кораблі. Здавалося б робота не надто заморочлива, але насправді…

Ольга відкриває перед нами ворота до пекла, тобто пекельної, нещадної та колосально виснажливої роботи офіціанткою. Всі її романтичні мрії розбиваються наче морські хвилі до скель жорстокої реальності. Сьогодні авторка з іронічною посмішкою згадує про ту мандрівку світом і готова ділитись своїм досвідом. «Ship Life: сім місяців добровільного рабства» — це книжка про те, як не варто мандрувати світом. Дуже захоплива історія.


А «Рікі та дороги» Марка Лівіна дуже тендітний і в дечому навіть трагічний роман в стилі young-adult, що вийшов у харківському видавництві Vivat восени 2018 року. Головному герою книжки Матвію нещодавно виповнилося 14 років. З вигляду він звичайний хлопчик з другом-собакою Ріком. Але в нього є одна особливість — синдром Аспергера.

Одного дня він збирає речі - намет, провіант, кілька улюблених і необхідних речей та відправляється в ліс. Для його родичів це паніка та втеча від реальності, а для самого хлопчинка це стає неймовірною пригодою з улюбленим собакою. Перебуваючи у «мандрівці» хлопчик згадує багато сумних та приємних миттєвостей свого поки що недовгого життя, переосмислює дитинство та стосунки з батьками, заново відкриває себе собі й врешті решт світові, для того, щоб…повернутися самим собою.

Марк у книжці «Рікі та дороги» зачіпає теми інклюзії, з якими щодня стикаються сотні тисяч дітей по всьому світу. Він відверто говорить про те, про що зазвичай усі мовчать та винувато відводять погляди. І робить це дуже щиро.


Вже майже стало традицією у таких добірках говорити про комікси. Цього разу без них теж не обійшлося, адже мені в руки потрапив крутий український мальопис — «Орден лицарів. Початок» Романа Крижанівського. Це не простий мальопис, а дуже супергеройський, щоправда, герої тут не Супермени чи Бетмени, а неймовірні кролики: шалений винахідник Вась, ніндзя Савамура, злодійкуватий Франс Ла-Крун, схожий на Джеймса Бонда лорд Рекстоун, схожий на Індіану Джонса Узп і найстаріший лицар ордену дідусь Мойчик.

В «Орден лицарів. Початок» автор Роман Крижанівський та ілюстратор Денис Волощук знайомлять нас з цими дивовижними супергероями в притаманній жанру манері — їх звичному середовищі існування. Ні-ні, не в дикій природі, а у світі дуже схожому на наш. І сьогодні герої повинні дізнатися свою істинну мету — охороняти та рятувати світ від напастей.


А завершує цю добірку не менш захопливий твір американського сатирика Крістофера Баклі — «Майстер реліквій». В цьому романі теж знайшлося місце для лицарів, а ще для відомих художників, розбійників, священнослужителів та рудоволосих красунь та головного героя, мисливця за святими реліквіями — Дісмаса.

Вся історія зав’язується довкола полювання на Туринську плащаницю. Дісмас, як досвідчений мисливець знає, що її оригінал давно втрачений і погоджується на аферу зі своїм другом Дюрером: намалювати копію і підсунути її своїм грошовитим замовникам. Та як і годиться у пригодницьких романах, все летить шкереберть у найвідповідальніший момент.

І тут починається найцікавіше — смерть або небезпечна пригода. Друзі Дісмас та Дюрер обирають другий варіант.


27.11.2020 4727
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1148
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2842
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

464
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123