Книги, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду: книжковий огляд від Фіртки

Сьогоднішній мікс — черговий must-read книжок, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду за останні три роки. Що ж, сьогодні спробуємо виправити цю ситуацію з допомогою нашого книжкового блогу.

Налаштовуйтесь. Фіртка починає чергову розмову з нашим оглядачем Остапом Микитюком.


Відкриє сьогоднішню добірку не просто книжка, а справжній щоденник мандрівниці. Це спогади молодої письменниці Ольги Мельник«Ship Life: сім місяців добровільного рабства», що вийшли друком у Видавництві 21 у 2017 році. Перед нами майже 200 сторінок відвертих спогадів про, мабуть, найбожевільніший вчинок Ольги — роботу за контрактом на круїзному лайнері.

Ольга Мельник — випускниця магістратури Києво-Могилянської академії. Щойно закінчивши навчання, вона вирішує підписати контракт на сім місяців для роботи на круїзному лайнері, шлях якого пролягає через 20 країн: через Норвегію, Ісландію, Балтику, Кариби та Канарські острови. Її основною роботою в найближчі сім місяців — носити та продавати коктейлі та іншу випивку туристам на кораблі. Здавалося б робота не надто заморочлива, але насправді…

Ольга відкриває перед нами ворота до пекла, тобто пекельної, нещадної та колосально виснажливої роботи офіціанткою. Всі її романтичні мрії розбиваються наче морські хвилі до скель жорстокої реальності. Сьогодні авторка з іронічною посмішкою згадує про ту мандрівку світом і готова ділитись своїм досвідом. «Ship Life: сім місяців добровільного рабства» — це книжка про те, як не варто мандрувати світом. Дуже захоплива історія.


А «Рікі та дороги» Марка Лівіна дуже тендітний і в дечому навіть трагічний роман в стилі young-adult, що вийшов у харківському видавництві Vivat восени 2018 року. Головному герою книжки Матвію нещодавно виповнилося 14 років. З вигляду він звичайний хлопчик з другом-собакою Ріком. Але в нього є одна особливість — синдром Аспергера.

Одного дня він збирає речі - намет, провіант, кілька улюблених і необхідних речей та відправляється в ліс. Для його родичів це паніка та втеча від реальності, а для самого хлопчинка це стає неймовірною пригодою з улюбленим собакою. Перебуваючи у «мандрівці» хлопчик згадує багато сумних та приємних миттєвостей свого поки що недовгого життя, переосмислює дитинство та стосунки з батьками, заново відкриває себе собі й врешті решт світові, для того, щоб…повернутися самим собою.

Марк у книжці «Рікі та дороги» зачіпає теми інклюзії, з якими щодня стикаються сотні тисяч дітей по всьому світу. Він відверто говорить про те, про що зазвичай усі мовчать та винувато відводять погляди. І робить це дуже щиро.


Вже майже стало традицією у таких добірках говорити про комікси. Цього разу без них теж не обійшлося, адже мені в руки потрапив крутий український мальопис — «Орден лицарів. Початок» Романа Крижанівського. Це не простий мальопис, а дуже супергеройський, щоправда, герої тут не Супермени чи Бетмени, а неймовірні кролики: шалений винахідник Вась, ніндзя Савамура, злодійкуватий Франс Ла-Крун, схожий на Джеймса Бонда лорд Рекстоун, схожий на Індіану Джонса Узп і найстаріший лицар ордену дідусь Мойчик.

В «Орден лицарів. Початок» автор Роман Крижанівський та ілюстратор Денис Волощук знайомлять нас з цими дивовижними супергероями в притаманній жанру манері — їх звичному середовищі існування. Ні-ні, не в дикій природі, а у світі дуже схожому на наш. І сьогодні герої повинні дізнатися свою істинну мету — охороняти та рятувати світ від напастей.


А завершує цю добірку не менш захопливий твір американського сатирика Крістофера Баклі — «Майстер реліквій». В цьому романі теж знайшлося місце для лицарів, а ще для відомих художників, розбійників, священнослужителів та рудоволосих красунь та головного героя, мисливця за святими реліквіями — Дісмаса.

Вся історія зав’язується довкола полювання на Туринську плащаницю. Дісмас, як досвідчений мисливець знає, що її оригінал давно втрачений і погоджується на аферу зі своїм другом Дюрером: намалювати копію і підсунути її своїм грошовитим замовникам. Та як і годиться у пригодницьких романах, все летить шкереберть у найвідповідальніший момент.

І тут починається найцікавіше — смерть або небезпечна пригода. Друзі Дісмас та Дюрер обирають другий варіант.


27.11.2020 4189
Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

754
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3446 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3841
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4213
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5355
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4780

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

80

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

565

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1127

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1624
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

207
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56146
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

509
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10293
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

766
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

732
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5357
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13238
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

332
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

349
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1178