Кластеризація бізнесу та основні напрямки, в яких можливий розвиток Прикарпаття: що відомо

Західні регіони, зокрема Івано-Франківська область, сьогодні є тилом, який допомагає фронту та зберігає національну економіку.

Очевидно, що для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливим є налагодження регіональної економіки умовного тилу.  Відтак, в умовах повномасштабної війни в безпечніших регіонах, яким є й Івано-Франківщина, важливо відновлювати роботу закритих підприємств та запускати нові виробництва. Задля цього необхідно об'єднати людські, технологічні, фінансові та організаційні ресурси.

Щоб дізнатись більше про кластеризацію бізнесу та основні напрямки, в яких можливий розвиток області, журналістка Фіртки поспілкувалась з очільником Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, членом Правління Бізнес-Асоціації Івано-Франківська Віктором Вінтоняком.

Далі подаємо пряму мову:

Хоча Галичина ефективна з точки зору підприємливості, але вона традиційно не полюбляє об’єднуватись — у нас не вироблена культура партнерств. Це мінус, на який важливо звернути увагу.

Цікавим напрямком розвитку економіки сьогодні є агрофудкластер. Це можуть бути, наприклад, фермерські господарства. Я вважаю, що за цим майбутнє.

Загалом метою такого кластера є об'єднання виробників та переробників різної сільськогосподарської продукції. Це у сукупності допоможе вийти на європейські ринки та допомогти отримати додаткову вартість.

Відтак, коли фермери, які нині мають підтримку з боку держави, об’єднаються у кластери — це буде потужний прорив й спосіб мати свою спеціалізацію нашої області,  вивести її на нові ринки, у тому числі — європейські.

Як на мене, сьогодні цікавим та прогресуючим є Кластер креативних індустрій, адже це те, що має основу та історію на Прикарпатті.

Зокрема, я є засновником Івано-Франківської кінокомісії. Це установа, яка допомагає знімальним група контактувати на території нашої області та популяризувати наш край, як місце для знімання різного відеоконтенту.


Як Ви бачите шляхи щодо розвитку області під час воєнного стану?


На мою думку, ефективним механізмом як підтримати бізнес є державне замовлення. Але загалом універсального рецепта немає. Держава досі не перевела економіку на «воєнні рейки».

Ми з колегами дискутували, чи варто щось стратегічно планувати в цих умовах невизначеності, але оскільки ми віримо у Збройні сили України та нашу перемогу, дійшли до висновку, що таки варто. І, за моїми спостереженнями, вдалою для нашої області є модель кластерної економіки, яка фактично вже є сервісною, адже основою економіки області є туризм.

Детальніше у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни

Кіно теж може захищати Вітчизну


27.03.2023 5895
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1227 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1487
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5974 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2261
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2085
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3267

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

740

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1907

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2642

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3404
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

422
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

538
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1112
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33959
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

861
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

999
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16497
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

455
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

732
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

690
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

467