Кардамон: пряність від усіх хвороб

 

 

 

З давнини і по наш час кардамон відомий як пряність, що має незвичайну лікувальну силу: після шафрану вона вважається найціннішою. Традиційна медицина каже, що кардамон може вилікувати будь-які хвороби.

 

Кардамон: «райські ягоди», що здатні вилікувати серце. Фото: LexnGer/flickr.com

Кардамон, що також називають «царем спецій» і «райськими ягодами», походить зі Сходу. Трикамерні коробочки, які збирають трохи недозрілими і висушують під променями сонця, містять темне насіння. Оригінальний смак і аромат, а також унікальні цілющі властивості перетворили кардамон в одну з найпоширеніших приправ не тільки для жителів Індії та Шрі-Ланки, а й для європейців.

В Індії у IV ст. до н.е. кардамон застосовувався в лікуванні хвороб шкіри і для нормалізації обміну речовин. У традиційній китайській медицині і донині кардамон цінується як відмінний лікувальний засіб від усіх кишкових захворювань. У Середні віки кардамон також застосовували для лікування і профілактики багатьох хвороб, його користь і цілюща сила настільки величезні, що цю королівську спецію вважали панацеєю.

Сьогодні відомо багато чого щодо складу та цілющих властивостей кардамону. Так, наприклад, відомо, що насіння кардамону містить харчові волокна, вітаміни: А, В1, В2, В3, С; мікроелементи: калій, магній, натрій, фосфор, цинк, кальцій, залізо, мідь, марганець; жирні кислоти, крохмаль, білок, ефірні олії. Саме завдяки ефірним оліям кардамон має пекучий і гострий, але одночасно приємний запах.

Спектр цілющих властивостей кардамону унікальний. Кардамон — відмінний антиоксидант. Речовини, що містить кардамон, здатні покращувати апетит, стимулювати виділення шлункового соку, зміцнювати мускулатуру шлунка, нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, розщеплювати і виводити холестерин.

Кардамон, що також називають «царем спецій» і «райськими ягодами», походить зі Сходу. Фото: Magda Wojtyra/flickr.com

Кардамон має антисептичну, відхаркувальну, потогінну, загальнозміцнювальну дію і є гарним засобом від застуди.

Кардамон особливо рекомендується:

  • для лікування серцевих захворювань, аритмії;
  • для профілактики гіпертонії і тахікардії;
  • при підвищеній температурі тіла;
  • при фарингіті, ларингіті, бронхіті, пневмонії. Допомагає очистити від слизу бронхи та легені.
  • при епілепсії, паралічі, ревматизмі;
  • як сечогінний засіб;
  • при лікуванні захворювань сечової системи;
  • при нудоті та блювоті, у тому числі для лікування раннього токсикозу вагітних;
  • при тяжкості в шлунку, метеоризмі;
  • для зміцнення нервової системи, поліпшення імунітету;
  • для поліпшення запаху з рота;
  • від млявості та слабкості вранці.

У Аюрведі вважається, що кардамон сприяє ясності та активності розуму, допомагає знайти легкість, спокій і умиротворення життя.
 

Кардамон: кілька простих рецептів

1. Кардамон відмінно тонізує серце, достатньо розжувати 2–3 зернятка, щоб заспокоїти серцеву аритмію. Випадково чи ні, назва «кардамон» співзвучна з «кардіо».

2. Якщо ви маєте схильність до гіпертонії, то особливо рекомендується додавати подрібнене насіння кардамону в каву або чай. Кардамон частково руйнує кофеїн, попереджає підвищення тиску.

3. Щоб пом’якшити горло, приготуйте настій з кардамону та кориці. При щоденному застосуванні це також є хорошим захистом від ГРЗ та грипу.

Спектр цілющих властивостей кардамону унікальний. Кардамон — відмінний антиоксидант. Фото: morguefile.com

4. Позбутися від важкості у шлунку вам допоможе смачний і ароматний напій із суміші спецій (по ½ ч.л.): кардамон, кумін, коріандр.

5. Щоб поліпшити імунітет, зміцнити нервову систему і зір, щодня з’їдайте 1 ч.л. меду з 5 чорними зернятками кардамону.

6. Ефірна олія кардамону особливо рекомендується при головному болю, загальній втомі, пригніченому настрої, депресії.

7. Щоб приготувати загальнозміцнювальний чай, використовуйте суміш сухого імбиру, гвоздики та меленого кардамону.

При яких захворюваннях не можна вживати кардамон?

— за виразки шлунка, дванадцятипалої кишки, гастриту та інших захворювань слизової шлунка;

— при захворюваннях печінки та жовчного міхура;

— за харчової алергії та індивідуальної нестерпності.

 

epochtimes.com.ua


03.07.2016 6014 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1056
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2779
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

964
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1026
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1031 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

877

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1081
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

132
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2329
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101