Індонезія. Храмовий комплекс Прамбанан (фото)

 

На острові Ява, що в Індонезії, знаходиться один з найбільших буддистських пам'яток на Землі - храмовий комплекс Прамбанан.  

 

До складу храмового комплексу входить кілька індуїстських і буддійських храмів.

 

Здалеку Прамбанан нагадує скелі химерної форми, але якщо підійти ближче починаєш розрізняти, що перед нами велична кам’яна споруда, побудована руками людини! Будівництво храмового комплексу почалося ще в 9 столітті.

 

Прамбанан побудували на честь перемоги індуїстського царя Рака Пікатана над останнім буддійським царем із династії Сайлендра в 856 році.

 

Звичайно, час не пошкодував настільки грандіозну споруду. Деякі будівлі храмового комплексу обрушилися, а камені, з яких побудований Прамбанан, потемніли, стали майже чорними …

Протягом декількох сторіч Прамбанан був усіма забутий. За цей час більшість споруд комплексу перетворилося на справжні непрохідні джунглі, так що здалеку Прамбанан можна було прийняти за зарослу лісом скелю!

Однак, незважаючи на часткове руйнування і тривале запустіння, храмовий комплекс досі виглядає неймовірно красиво, і з роками Прамбанан став набагато загадковішим і таємничішим!

Храмовий комплекс складається з безлічі храмів, але центральною частиною Прамбанан вважається 47-метрова Лоро Джонгранг. Під цією назвою ховаються три великі храми, які буквально підносяться над усіма іншими спорудами комплексу. Вони присвячені богам Вишні, Шиві і Брахмі.

Навколо Лоро Джогранг розташовано кілька храмів “калібром меньше”. Більшість з них призначені для священних тварин, на яких воліли пересуватися індуїстські божества. В індуїзмі вважається, що всі боги мали своїх власних слуг-перевізників.

Наприклад, у пухкого забавного божества Ганеші з головою слона особистим транспортом служила звичайна миша. У головних богів транспортні засоби були солідніше – у Вишни – величезний орел, у Шиви – бик, а у Брахми – лебідь.

Більшість приміщень Лоро Джонгранг прикрашені барельєфами. Найчастіше тут зустрічається зображення птаха Гаруди, яка є національним символом Індонезії.

Перед храмами Лоро Джогранг знаходилося безліч скульптур і мініатюр, проте більшість з них було зруйновано в результаті землетрусів, найбільш руйнівним з яких став землетрус 2006 року.

У 1991 році Прамбанан був включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подібна міра повинна була захистити храмовий комплекс від подальшого руйнування і розграбування, однак, незважаючи на це, стародавні споруди практично не охороняються. У більшості з уцілілих скульптур Будди відсутні голови – вони були просто вкрадені …

Невідомо, чи зберігся б Прамбанан до наших днів, якби не реконструкція, яка почалася в 1918 році і закінчилася тільки в 1953 році. За цей час було відновлено і укріплено більшість храмів, відреставровано деякі скульптури.

На сьогоднішній день храмовий комплекс Прамбанан дуже популярний серед туристів, однак сам факт розвитку масового туризму тут викликає безліч суперечок і нарікань. Більшість археологів сходяться на думці, що для збереження храмового комплексу в цілості й схоронності необхідно обмежити до нього доступ.


25.09.2012 2649 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

946
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

758
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1879
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3222
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2540
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2530

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

213

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

724

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

678

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1579
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

346
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

680
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

603
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

319
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

374
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27015
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

833
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19665
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

417
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

388
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

720
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1302 3