Ігор Бартків: В Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях.

Вчора, колишній голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив, що буде балотуватися до Київради від партії "Голос".

Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

"Королівство Данії входить до десятки країн з найвищим рівнем життя. І якби тільки це - деякі рейтинги стверджують, що там живуть найщасливіші люди на планеті! Щорічно в доповідях про щастя ООН та інших організацій ідеться про те, що данці знайшли той рецепт ідеального життя, при якому і робота не в тягар, і відпочинок - суцільна радість...

Рік тому, в діловому костюмі, на велосипеді, з повним пакетом англомовної літератури про Івано-Франківську область, коли я поспішав на цілу серію важливих зустрічей в середмісті Копенгагена, в моїй голові промайнула думка - щастя для данців, та й для інших людей, в простих речах. Головне відчувати тепло навкруги, близьких людей поруч, невидиму опіку щодня...

Вітання!
Мене звати Ігор Бартків, я - віцепрезидент Івано-Франківської Торгово-промислової палати", - йдеться у першому дописі на сторінці кандидата.

Хто він, Ігор Бартків, та що може, як політик запропонувати Івано-Франківську, читайте в інтерв'ю. 


Ігор Бартків - ім'я, яке досі не з'являлося на політичній арені Івано-Франківська. Це ваша перша спроба. Не страшно? І взагалі, навіщо вам це?


Спроба, дійсно, перша, хоча політикою цікавлюся віддавна. Перше серйозне знайомство відбулося більше ніж 20 років тому - на другому курсі університету, коли почав вивчати політологію. Відтоді мав багато нагод пізнати український політичний процес з середини - працював у кількох виборчих штабах, був спостерігачем на дільницях, консультував друзів-політиків.

Чи страшно? Точно ні, адже маю за плечима вже достатньо досвіду, щоб розуміти, як повинна розвиватись громада і яка роль в цьому процесі у місцевої влади. Кожному з нас потрібно пам’ятати, що саме в наших руках лежить майбутнє наше і наших дітей, що саме голос кожного з нас здатен змінити наше життя на краще.


Ви є представником партії "Голос". Парламентські вибори показали, що ця політична сила не є однією з найрейтинговіших. Та все ж ви вирішили обрати саме цю партію. Чому?


По-перше, минулі парламентські вибори підтвердили, що в Україні є запит на людей, не «зіпсованих політикою», без олігархічного бек-граунду чи бюрократичного досвіду. Чи не вперше в історії України ми бачимо партію, яка, в гонитві за рейтингами, не обіцяє золоті гори виборцям, яка не фінансується жодним великим підприємцем, яка систематично перевіряє свої ряди на «зашкварених» чиновників. Переконаний, що з командою "Голосу" ми зробимо наше місто ще кращим!


Скільки років ви живете в Івано-Франківську? Ви задоволені тим, як сьогодні керує містом чинна влада? Якщо ні, то чому? В чому проблема?


Я живу в місті з 2005 року і мушу сказати, що наше місто, справді, росте і змінюється. Івано-Франківськ, як магніт, притягує жителів сусідніх міст і навіть областей. Не один рік ми спостерігаємо бум житлового будівництва, оскільки всі нові жителі потребують все більше житла. Але, що зробила влада для комфорту жителів за цей час? Скільки нових робочих місць з’явилось в місті?

З кожного кутка ми чуємо слізні історії про міфічних інвесторів, а в той самий час місто вже багато років, як не має що запропонувати потенційним інвесторам, бо всі ділянки вже або забудовані, або знаходяться у приватній власності. В результаті нові заводи будують в сусідніх районах чи областях. А ми мовчки слухаємо про «чергові здобутки» чинної влади.

Повертаючись до забудови міста, хочу звернути увагу на ще один дуже важливий аспект розвитку сучасних міст - проблему транспорту загалом і громадського зокрема. За наші з вами кошти, а ще залучаючи значні кредити, міська влада останніми роками відчутно наростила парк комунального транспорту. Цікаво подивитись, у скільки нам тепер обходиться утримання всієї цієї «армади», яка щодня блокує місто в багатогодинних заторах? Бо ж ніхто не здогадався раціонально спланувати міські маршрути. Не зважаючи на постійне збільшення кількості транспорту в місті, жодного нового паркінгу чи іншого рішення, спрямованого на розвантаження міських вулиць, ми не побачили.

Як на мене, причини цих і решти проблем нашого міста криються в людях, яким мешканці довірили управління міською господаркою. Всі рішення приймаються купкою людей, які переважно не мають відповідного досвіду і знань, зате «правильної» політичної орієнтації. Провали в економічній політиці для нас замасковують боротьбою за «традиційні сімейні цінності» та показовим патріотизмом.

Наше місто вже втомилось від різноманітних «схем» і «тем». Використовуючи прозорі інструменти управління містом, наша команда доведе, що є інший шлях, а не лише вічні «дерибани» і «договірняки».


Розглянемо ситуацію: до міської ради від партії "Голос" потрапляє два-три представників. У такому випадку будете дотримуватися власних позицій чи шукатимете підтримки у більшості?


Ми вже маємо дуже схожу ситуацію у Верховній Раді, де наша партія вимушено знаходиться в опозиції. Проте, це не заважає моїм колегам конструктивно та ефективно працювати над творенням нових законів, спрямованих на розвиток нашої держави. Щодо місцевих виборів 2020, то остаточну оцінку нам дасть виборець 25 жовтня. Не залежно від розміру фракції у міській раді, ми точно не будемо зраджувати нашим принципам, основними з яких є - доброчесність, рішучість, професійність та командна робота.


Що "Голос" та його команда можуть дати Івано-Франківську?


Підсумовуючи вищесказане, хочу вчергове звернути увагу на необхідності конкуренції у владі. Наша команда здатна створити гідну альтернативу монополістам у владі та забезпечити справжню свободу вибору жителям міста. Для успішного та ефективного управління сучасним європейським містом не потрібні жодні ідоли, вожді чи символи. Саме ми, своїм голосом можемо зараз все змінити на краще!


17.09.2020 17589 1
Коментарі (1)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1102
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2812
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

981
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1040
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1044 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3111 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

905

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

779

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1096
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

153
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2349
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1150
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

453
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15072
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7384
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

819
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

380
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

291
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

381
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

660
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1114