Як зібрати швидкий і недорогий ігровий ПК в 2024 році

Старий комп’ютер не тягне новітні ігри та повільно працює? Є чудова альтернатива дорогим гаджетам – зібрати ігровий ПК самостійно з потрібними технічними параметрами. Це не так складно, як здається одразу, але є важливі моменти. Фахівці радять зосередити увагу на комплектуючих. А щоб правильно це зробити, дотримуватися інструкції.

Необхідні елементи для збірки ПК

Кожен комп’ютер складається з набору певних елементів, які можна придбати окремо у сучасних точках продажу. Якісні комплектуючі на будь-який смак пропонує інтернет-магазин комп’ютерної техніки Luckylink. Серед основних елементів ПК наступні:

  • Материнська плата – головний компонент, що впливає на роботу усієї системи, відповідає за зв'язок між усіма елементами, передає команди, слідкує за процесами. Існує безліч варіантів материнок. Найпопулярнішими є ATX (305х244 мм) й BTX (325х267 мм). Важливо перевірити сумісність з іншими компонентами (вказується на упаковці), кількість USB-портів, типи роз’ємів тощо.
  • Процесор – мозок ПК. При виборі треба враховувати кількість ядер, тактову частоту, тип роз’єму.
  • Оперативна пам'ять (RAM) – характеризується частотою, об’ємом, сумісністю, затримкою команди.
  • Жорсткий диск або твердотільний накопичувач – зберігає інформацію. Основним параметром є об’єм (чим більше, тим краще).
  • Відеокарта – видає зображення на моніторі. Найбільш сучасним варіантом є NVIDIA.
  • Блок живлення – постачає струм з потрібними характеристиками до всіх споживачів, серед яких найбільше енергії витрачає відеокарта та процесор.
  • Охолодження – буває повітряне (у вигляді кулера – вентилятора) або водяне.
  • Корпус – зовнішня коробку, в якій вміщуються усі елементи. Він повинен вирізнятися певною міцністю, довгим строком служби, бути легким та невеликим за розмірами. Матеріалом для виготовлення є пластик або метал.

Саме з цих деталей складається кожен комп’ютер. Серед додаткових елементів можна порадити встановити звукову карту, яка дасть чистий та у широкому діапазоні звук через сучасні колонки, різноманітні контролери для відслідковування правильного функціонування окремих елементів, CD-привід, бездротову мережеву карту.

Покрокова інструкція

Спочатку треба підготувати місце для збірки, очистити стіл, розкласти комплектуючі, приготовити інструменти. Як зібрати ПК:

  1. Розкрити процесор, знайти роз’єм. Обережно вставити його на відповідне місце на материнській платі. Важливо, щоб деталь не торкалася відкритими контурами, не було пилу та забруднення.
  2. Знайти слоти оперативної пам’яті, встановити ОЗП.
  3. Вмонтувати радіатор чи іншу систему охолодження.
  4. Підключити блок живлення на панелі у задній частині корпусу.
  5. Встановити панель (заглушку), куди підходять усі кабеля.
  6. Під’єднати материнську плату.
  7. Встановити відеокарту у спеціальний слот. При правильному монтажі повинно бути чути невеличке клацання.
  8. Встановити жорсткі диски та накопичувачі.

Після перевірки працездатності та нормальної роботи усіх систем, можна на повну використовувати ПК власної збірки.

Реклама


28.06.2024 6020
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17857
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1588
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1129
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3716
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

741
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7807
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1849 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

677
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582