Як зберегти полуницю свіжою якнайдовше: корисні поради

Полуниці, якщо зберігати їх правильно, можуть лежати в холодильнику протягом тижня. 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.

Ретельно вибирайте полуницю. Купуючи ягоду, ретельно її огляньте, щоб виявити несвіжу. Плями на ягоді, розім'яті ягоди свідчать, що полуниця не дуже свіжа, можливо, навіть почала підгнивати. Вибирайте сухі ягоди, у будь-якому разі вологі зіпсуються набагато швидше. Не купуйте потемніли або м'які ягоди, тим більше полуницю, на якій почала рости пліснява.

Збираючи ягоди на своєму городі, дочекайтеся, поки вони достигнуть і стануть яскраво-червоними, але водночас все ще залишатимуться досить твердими.

Перед тим, як зберігати полуницю, обов'язково треба перебрати її. Навіть якщо ви ретельно вибирали полуницю в магазині чи на базарі, перед відправлянням на зберігання до холодильника треба перебрати ягоди, викинути пом'яті й зіпсовані.

Підбирайте правильне пакування для зберігання полуниці. Найкраще тримати полуницю в дерев'яній, картонній чи навіть пластиковій коробці, але обов'язково з дірками для вентиляції. Не тримайте ягоди в поліетиленовому пакеті. Укладаючи полуницю до тари шарами, перекладіть її паперовим рушником. Таким чином полуниця буде сухою.

Полуницю треба мити перед вживанням. Якщо вимити полуницю заздалегідь, вона почне вбирати воду, ягоди розкиснуть. Щоб уникнути цього, мийте ягоду безпосередньо перед тим, як її використовувати. Якщо ягода помита, а потрібно її довше зберегти, підсушіть її за допомогою паперового кухонного рушника.

Використовуйте оцет. Розчин оцту та води допоможе видалити бактерії з ягід. Якщо довелося купити полуницю, серед якої багато уражених пліснявою ягід, треба перебрати її, викинути уражену, а ту, що залишилася, обробити сумішшю з однієї частини оцту та трьох частин води.

Зберігайте полуницю в окремому місці в холодильнику. Оптимальна температура зберігання полуниці - 0-2ºC. Зберігати ягоди полуниці краще в спеціальному нижньому висувному відсіку холодильника для фруктів і овочів.

Заморожування полуниці. Полуницю можна зберегти ще довше, якщо її заморозити. Для заморожування ягід добре підходять пластикові контейнери та контейнери з товстого скла. Можна також використовувати спеціальні пластикові пакети для заморожування із кліпсою. Але не укладайте полуницю занадто щільно, щоб не отримати в результаті  суцільну масу. Залишайте контейнер незаповненим на 1,5-2 сантиметри, тому що при заморожуванні ягода збільшується в об'ємі.

Якщо заморожувати ягоди без додавання цукру або сиропу, найкраще розсипати їх в один шар на піддон морозильної камери й заморозити так впродовж декількох годин. Після цього заморожені ягоди розкласти по контейнерах або пакетах. У такий спосіб  ягоди не перетворяться на кашу, можна отримати окремі ягоди.

Заморожувати ягоди можна цілі, порізані або з цукром. Додавання цукру або цукрового сиропу допоможе зберегти смак, аромат і форму ягід. 100 грамів цукру вистачить на літр ягоди. Можна приготувати цукровий сироп, змішавши цукор і теплу воду в співвідношенні один до одного та залити ним ягоди, щоб вони були повністю покриті сиропом. Цукор або цукровий сироп краще додавати до ягід, коли вони вже розкладені до контейнерів.

При розморожуванні полуниці покладіть її до холодильника і дайте відтанути.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


13.06.2023 6251
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

998
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2369 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1115
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

921
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2725
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2