Як Івано-Франківськ виходить з карантину (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. Початок другого етапу запланований з 22 травня.

З моменту зняття деяких обмежень пройшов тиждень. Фіртка вирішила подивитися, як змінилось життя міста та чи дотримуються франківці правил індивідуального захисту, виходячи на прогулянку або ж на роботу.

Ми пройшлися «стометрівкою» та прилеглими вулицями в обідню пору буднього дня.

На центральних вулицях міста помітно, що маски використовують далеко не всі. Дехто носить їх приспустивши, дехто одягає лише, коли необхідно зайти у держустанову, магазин або банк.

читайте також: Як іванофранківці дотримувалися суворіших карантинних обмежень

Люди прогулюються парами, або удвох. Чимало франківців можна побачити у скверах та на літніх майданчиках. Останні заповненні не повністю, а деякі взагалі пустують.

 

Традиційно найбільше черг збираються біля банків. В установи запускають по декілька осіб, решта очікують на вулиці. Окремі банки працюють лише за попереднім записом.

Також доводиться очікувати на вулиці відвідувачам стоматології. За новими правилами на прийом потрібно записуватися заздалегідь та мати доступ до антисептиків та рідкого мила.

Доступ супроводжуючих заборонений, крім супроводження дітей до 14 років, осіб з інвалідністю і похилого віку.

Відсьогодні у місті запрацювали усі ринки. При вході відвідувачам міряють температуру.

З вівторка в Івано-Франківську відновлено роботу громадського транспорту. Він їздить вранці та у вечірні години, але користуватися ним можна лише за спецперепустками.

Нагадаємо, в Україні запровадили карантин у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 з 12 березня 2020 року. А 25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території країни та продовжив карантин до 24 квітня.

З 6 квітня, уряд посилив карантинні обмеження в Україні через загрозу коронавірусу. Було заборонено гуляти в парках, на дитячих та спортмайданчиках, виходити без документів, перебувати на вулиці дітям, без супроводу, перебувати на вулиці без маски та збиратися групами більш як двоє осіб. Штраф за порушення умов дотримання карантину становить від 17 000 до 34 000 гривень.

Обмежувальні заходи продовжили до 22 травня, але з 11 травня діють певні послаблення.

Нагадаємо, що з 11 травня дозволив Уряд:

  • знаходитися в парках, скверах, зонах відпочинку;
  • відвідувати дитячі та спортивні майданчики на вулиці;
  • проведення індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, фігурне катання, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю);
  • проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • роботу об’єктів торговельного і побутового обслуговування населення (торгівля непродовольчими товарами);
  • діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба;
  • діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • діяльності підприємств, установ, організацій, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників;
  • діяльності підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій;
  • здійснення журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади;
  • роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях;
  • проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів;
  • діяльності адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів;
  • надання стоматологічної допомоги та інші послуги.

Робота перелічених закладів та діяльності дозволені за умов дотримання соціального дистанціювання, маскового режиму, регулярної дезінфекції, основних протиепідемічних заходів.

Водночас залишаються забороненими:

  • зони розваг у торгово-розважальних центрах;
  • рух громадського транспорту без спецпропусків;
  •  приміський, міжміський, внутрішньообласний, міжобласний транспорт;
  • регулярне залізничне та авіасполучення;
  • спортзали, фітнес-центри;
  • вищі навчальні заклади, школи, дитячі садочки;
  • проведення масових заходів;
  • переміщення групами більше ніж дві особи;
  • перебування в громадських місцях без вдягнутих маски чи респіратора;
  • перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця обсервації, самоізоляції.

Фотогалерея


Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

153
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5013 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2275 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1712
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2201
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4097

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

220

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

310

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

392

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

776
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

130
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

265
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

444
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

139
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

298 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

613
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

912
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5461
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

184
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

221
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

335
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

511