Як Івано-Франківськ виходить з карантину (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. Початок другого етапу запланований з 22 травня.

З моменту зняття деяких обмежень пройшов тиждень. Фіртка вирішила подивитися, як змінилось життя міста та чи дотримуються франківці правил індивідуального захисту, виходячи на прогулянку або ж на роботу.

Ми пройшлися «стометрівкою» та прилеглими вулицями в обідню пору буднього дня.

На центральних вулицях міста помітно, що маски використовують далеко не всі. Дехто носить їх приспустивши, дехто одягає лише, коли необхідно зайти у держустанову, магазин або банк.

читайте також: Як іванофранківці дотримувалися суворіших карантинних обмежень

Люди прогулюються парами, або удвох. Чимало франківців можна побачити у скверах та на літніх майданчиках. Останні заповненні не повністю, а деякі взагалі пустують.

 

Традиційно найбільше черг збираються біля банків. В установи запускають по декілька осіб, решта очікують на вулиці. Окремі банки працюють лише за попереднім записом.

Також доводиться очікувати на вулиці відвідувачам стоматології. За новими правилами на прийом потрібно записуватися заздалегідь та мати доступ до антисептиків та рідкого мила.

Доступ супроводжуючих заборонений, крім супроводження дітей до 14 років, осіб з інвалідністю і похилого віку.

Відсьогодні у місті запрацювали усі ринки. При вході відвідувачам міряють температуру.

З вівторка в Івано-Франківську відновлено роботу громадського транспорту. Він їздить вранці та у вечірні години, але користуватися ним можна лише за спецперепустками.

Нагадаємо, в Україні запровадили карантин у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 з 12 березня 2020 року. А 25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території країни та продовжив карантин до 24 квітня.

З 6 квітня, уряд посилив карантинні обмеження в Україні через загрозу коронавірусу. Було заборонено гуляти в парках, на дитячих та спортмайданчиках, виходити без документів, перебувати на вулиці дітям, без супроводу, перебувати на вулиці без маски та збиратися групами більш як двоє осіб. Штраф за порушення умов дотримання карантину становить від 17 000 до 34 000 гривень.

Обмежувальні заходи продовжили до 22 травня, але з 11 травня діють певні послаблення.

Нагадаємо, що з 11 травня дозволив Уряд:

  • знаходитися в парках, скверах, зонах відпочинку;
  • відвідувати дитячі та спортивні майданчики на вулиці;
  • проведення індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, фігурне катання, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю);
  • проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • роботу об’єктів торговельного і побутового обслуговування населення (торгівля непродовольчими товарами);
  • діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба;
  • діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • діяльності підприємств, установ, організацій, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників;
  • діяльності підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій;
  • здійснення журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади;
  • роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях;
  • проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів;
  • діяльності адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів;
  • надання стоматологічної допомоги та інші послуги.

Робота перелічених закладів та діяльності дозволені за умов дотримання соціального дистанціювання, маскового режиму, регулярної дезінфекції, основних протиепідемічних заходів.

Водночас залишаються забороненими:

  • зони розваг у торгово-розважальних центрах;
  • рух громадського транспорту без спецпропусків;
  •  приміський, міжміський, внутрішньообласний, міжобласний транспорт;
  • регулярне залізничне та авіасполучення;
  • спортзали, фітнес-центри;
  • вищі навчальні заклади, школи, дитячі садочки;
  • проведення масових заходів;
  • переміщення групами більше ніж дві особи;
  • перебування в громадських місцях без вдягнутих маски чи респіратора;
  • перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця обсервації, самоізоляції.

Фотогалерея


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2011
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1880
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1879
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5578 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2171 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1533

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

772

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

838

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1045

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1023
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1795
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3702
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10292
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26177
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10213 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7740
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

258
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

286
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

404
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1306
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

906