Християнський Голокост сьогодні

 

 

 

Багато пишеться про жовті зірки для юдеїв ІІІ Райху (і багато хто непогано живе з цієї теми), але мало, хто знає, що подібне впроваджується зараз. Для нас – Християн. Невдовзі Християни Єгипту виконуватимуть джиз’ю.

 

Сьогодні в Єгипті дуже мало Християнських церков і дуже багато мечетей. Бо саме від ісламської влади залежить чи дозволити Християнам будувати та утримувати свої храми церкви чи ні. Мова йде не про одиничні випадки – а цілеспрямований наступ на одну з найстаріших Християнських Церков - Коптську.

 

Християни-Копти сьогодні становлять 8 мільйонів (10% населення Єгипту). Вони є нащадками древніх єгиптян, що прийняли Християнство. Саме слово Copt походить з арабської, що означає «єгиптянин». В грецькій слово «Αἰγύπτιος», у свою чергу, походить від староєгипетського слова Хет-Ка-Пта, назви храмового комплекса бога Пта біля Мемфіса, першої столиці Давнього Єгипту.

 

Коптська Церква бере свій початок від учня св. апостола Петра – св. євангеліста Марка, який фактично вважається її засновником. Вижити, не розчинившись у мусульманському середовищі, коптам вдалося лише завдяки Християнству. Тому Християнство пронизує все їх життя: вони визнають тільки рішення Ради священиків та вважають дійсними лише церковне вінчання. Чоловіки моляться окремо від жінок.

 

На прикладі коптів ми можемо побачити, що може зробити ісламізація з християнською країною.

 

В VІІ столітті, в зв’язку з арабськими завойуваннями, почався примусовий процес ісламізації Єгипту. Особливо стрімко чисельність коптів-християн скорочувалася у ХХ столітті. Наприкінці Другої світової війни вони становили менше 25% населення. Тільки 1947 році були розграбовані та спалені більшість їх церков, цілі села були зруйновані, коптів лінчували чи ґвалтували, їхнє майно розграбовували.

 

Християни-копти платили джиз’ю, що арабською означає "подушний податок із чоловіків-немусульман". За це мусульманська держава гарантувала "невірним" захист і недоторканність майна. Про сплату джиз'ї засвідчував шматок пергаменту, обгорнутий навколо шиї копта, або татуювання хреста на зап'ястку чи грудях. Тільки маючи ці атрибути, Християнин міг пересуватися країною.

 

Позбутися податку можна було, або прийнявши іслам, або вести війну з мусульманами.

 

Закон про джиз'ю не практикувався в Єгипті з 1855 року. Сьогодні єгипетські мусульманські партії, що пройшли до парламенту, посилаючись на цитату з Корану: "Боріться з тими з людей Письма, хто не вірує ані в Аллаха, ні в Судний день, хто не вважає забороненим те, що заборонили Аллах і Його Посланець, хто не сповідує істинну релігію, доки вони не почнуть власноруч принижено платити джиз'ю", планують відновити сплату джиз'ї для Християн.

 

«Ми відмовляємося це визнати, навіть якщо це загрожуватиме нам мучеництвом», - заявив єпископ Коптської церкви Юхан Ґолта від імені Християн Єгипту.

 

Наслідком цього є напади на храми, вибухи в монастирях, вуличні зіткнення з мусульманськими фундаменталістами є повсякденною реалією Коптської Християнської Церкви.

 

А це означатиме, що Християнам доведеться або масово тікати з рідної країни, або приймати іслам.

 

Кожен з нас, хто вважає себе Християнином має задатися питанням: «Якщо існують гоніння на Християн, коли потерпають мої брати та сестри, що маю робити Я, тут і зараз?»

 

 

Сергій Чаплигін

 


15.03.2012 Сергій Чаплигін 1779 1
Коментарі (1)

al-Kaddafi 2012.03.15, 18:07
Якщо світова християнська спільнота шляхом переговорів у дусі братерства із владою Єгипту не знайде порозуміння, значить проблеми у християнській вірі (у частині моралі та наслідуванні Христа)сьогодні не тільки у Єгиптян, але і у нас !
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1320
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2044
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3525
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1321
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1308

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1625

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1110

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24236
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2647
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

590
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

553
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1372 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512