Християнський Голокост сьогодні

 

 

 

Багато пишеться про жовті зірки для юдеїв ІІІ Райху (і багато хто непогано живе з цієї теми), але мало, хто знає, що подібне впроваджується зараз. Для нас – Християн. Невдовзі Християни Єгипту виконуватимуть джиз’ю.

 

Сьогодні в Єгипті дуже мало Християнських церков і дуже багато мечетей. Бо саме від ісламської влади залежить чи дозволити Християнам будувати та утримувати свої храми церкви чи ні. Мова йде не про одиничні випадки – а цілеспрямований наступ на одну з найстаріших Християнських Церков - Коптську.

 

Християни-Копти сьогодні становлять 8 мільйонів (10% населення Єгипту). Вони є нащадками древніх єгиптян, що прийняли Християнство. Саме слово Copt походить з арабської, що означає «єгиптянин». В грецькій слово «Αἰγύπτιος», у свою чергу, походить від староєгипетського слова Хет-Ка-Пта, назви храмового комплекса бога Пта біля Мемфіса, першої столиці Давнього Єгипту.

 

Коптська Церква бере свій початок від учня св. апостола Петра – св. євангеліста Марка, який фактично вважається її засновником. Вижити, не розчинившись у мусульманському середовищі, коптам вдалося лише завдяки Християнству. Тому Християнство пронизує все їх життя: вони визнають тільки рішення Ради священиків та вважають дійсними лише церковне вінчання. Чоловіки моляться окремо від жінок.

 

На прикладі коптів ми можемо побачити, що може зробити ісламізація з християнською країною.

 

В VІІ столітті, в зв’язку з арабськими завойуваннями, почався примусовий процес ісламізації Єгипту. Особливо стрімко чисельність коптів-християн скорочувалася у ХХ столітті. Наприкінці Другої світової війни вони становили менше 25% населення. Тільки 1947 році були розграбовані та спалені більшість їх церков, цілі села були зруйновані, коптів лінчували чи ґвалтували, їхнє майно розграбовували.

 

Християни-копти платили джиз’ю, що арабською означає "подушний податок із чоловіків-немусульман". За це мусульманська держава гарантувала "невірним" захист і недоторканність майна. Про сплату джиз'ї засвідчував шматок пергаменту, обгорнутий навколо шиї копта, або татуювання хреста на зап'ястку чи грудях. Тільки маючи ці атрибути, Християнин міг пересуватися країною.

 

Позбутися податку можна було, або прийнявши іслам, або вести війну з мусульманами.

 

Закон про джиз'ю не практикувався в Єгипті з 1855 року. Сьогодні єгипетські мусульманські партії, що пройшли до парламенту, посилаючись на цитату з Корану: "Боріться з тими з людей Письма, хто не вірує ані в Аллаха, ні в Судний день, хто не вважає забороненим те, що заборонили Аллах і Його Посланець, хто не сповідує істинну релігію, доки вони не почнуть власноруч принижено платити джиз'ю", планують відновити сплату джиз'ї для Християн.

 

«Ми відмовляємося це визнати, навіть якщо це загрожуватиме нам мучеництвом», - заявив єпископ Коптської церкви Юхан Ґолта від імені Християн Єгипту.

 

Наслідком цього є напади на храми, вибухи в монастирях, вуличні зіткнення з мусульманськими фундаменталістами є повсякденною реалією Коптської Християнської Церкви.

 

А це означатиме, що Християнам доведеться або масово тікати з рідної країни, або приймати іслам.

 

Кожен з нас, хто вважає себе Християнином має задатися питанням: «Якщо існують гоніння на Християн, коли потерпають мої брати та сестри, що маю робити Я, тут і зараз?»

 

 

Сергій Чаплигін

 


15.03.2012 Сергій Чаплигін 1695 1
Коментарі (1)

al-Kaddafi 2012.03.15, 18:07
Якщо світова християнська спільнота шляхом переговорів у дусі братерства із владою Єгипту не знайде порозуміння, значить проблеми у християнській вірі (у частині моралі та наслідуванні Христа)сьогодні не тільки у Єгиптян, але і у нас !
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1315
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

566
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

919
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1984
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2389 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

646

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

624

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10280
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1127
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5194
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

932
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2736
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1131
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

327
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

650
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

562
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

966 2