Холості патрони історії

 

 

Не можу не перепостити блискучий текст Антона Борковського – шкода, що решту його текстів читає одна Галичина – а варто б і всій Україні, а то маєте про нас галіцианерів не надто адекватне уявлення сформоване штампами ВО СВободи ets:) Однак вернімося до тексту Антона Борковського:

 



"Львівщина, індукована політиками, котрі виборюють щасливе депутатське завтра, втратила здоровий глузд у спробі гідно вшанувати світлу пам'ять борців за незалежність України. Бо ж гідно – не конче масово.

Одні пішли шляхом костюмованого маскараду: пара сотень людей вбирається у військові строї і, помахуючи холостими шмайсерами та рештою водяних пістолетиків, загрозливо співає. Звісно, Кремль здригається у пароксизмах відчаю. Інші незламно вшановують УПА грою в козаки-енкаведисти, зосереджено залягаючи під корчами у боротьбі з "ненажерливим окупантом". Патріотична піонерія в апофеозі прищів гонорово чіпляє на себе Залізні хрести вермахту, куплені в чорних археологів. Ніби це не ордени за військову мужність, зняті з трупів, а пірсинг у пупку. Крім того, УПА проти німців активно воювала.

Радикали проводять чергову спартакіаду імені Шухевича, цього разу з водного поло. Мажоритарні меценати щотижня ліплять пам'ятники Бандері, немовби спроектовані карикатуристами з Луб'янки. І всі щиро вважають себе запеклими бандерівцями.

Можна було б зігнорувати цей угар патріотичної самореклами, якби не соус: ми ж, мовляв, подовжуємо естафету борців. Але суть УПА полягала не в імітації боротьби, тому й не чіпляли козачих шабельок. Революція суттєво різниться від шанхайського караоке.

Імітація, в якій опір підміняють цирком шапіто, девальвує ідею. Але посполиті у ліфті, що провалюється у розквіт а-ля Зімбабве, заспокоєні: боротьба ж триває. Щоправда, шмайсери надувні, а козачки – ряжені.

Замість послідовної боротьби – бажання прикритися тінями героїв. Бо ж рецепти життєвої постави солдатів УПА викликають тремтіння у комсомольських колінах. Страшно боротися. Жодного революційного вчинку – лише грізне нявчання за кавою.

Імітативний синдром притаманний не лише Галичині. Так само й комуністи імітують "дєло Лєніна", ведучи пенсіонерів до сталінського раю на автах по сто тисяч. Регіональні стабілізатори, втерши осетровий смалець у куршевелях, імітують незламну борню за кожен колосок і кубометр газу. Бо ж мета в усіх спільна – потрапити в Раду. А там уже можна наімітуватись досхочу – хоч у будьонівці з наганом, хоч із парабелумом. Але вхолосту. "



Антін Борковський


25.10.2012 Тарас Возняк 1329 4
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

330
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1530
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2791
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2364
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2347
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6973 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

228

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1352

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1433
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

459
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

326
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

714
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

203
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26694
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

677
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10623 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

217
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

237
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

550
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

696
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

752