Графіки відключень світла складатимуть по-новому: що варто знати прикарпатцям

В Україні оновили правила застосування графіків погодинного вимкнення електроенергії.

Як повідомляє ligazakon, Міненергетики наказом від 11 листопада 2022 року № 384 (у редакції наказу від 9 грудня 2022 р. № 412) затвердило зміни до Інструкції про складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії, які набудуть чинності з дня їхнього офіційного опублікування, передає Фіртка.

Зокрема, виходячи зі змін, графік погодинного відключення електроенергії складається в обсязі до 100%, але не менше ніж 75% від максимального споживання електричної потужності в період з 8:00 до 22:00 години у режимний день вимірів грудня попереднього року кожного оператора систем розподілу.

При цьому графіки розподіляються на шість рівних черг, які мають підтримуватися в обсязі не менше ніж 12,5% від поточного електроспоживання (було не менше ніж 25%).

А ось під час складання графіків враховують схеми електропостачання за погодженням з місцевими органами виконавчої влади/військовими адміністраціями.

Таким чином, Міненерго не пізніше ніж за добу до початку застосування графіків повідомляє операторам системи передачі та розподілу про ситуацію з постачання електроенергії та необхідність застосування графіків.

Оператори не пізніше ніж за 8 годин до застосування графіків повідомляють споживачам через свої вебсайти та/або по оперативній лінії. Крім того, у розпорядженні про введення графіка повинні бути зазначені термін і час початку та закінчення застосування протягом доби та кількість черг.

Зокрема, максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів:

  • не повинна перевищувати 4 годин,
  • в умовах мінусових температур (нижче -10° C), коли перерва в електропостачанні може призвести до розладу систем централізованого теплопостачання, допускається перерва в електропостачанні до 2 годин.
  • на період дії воєнного стану та протягом року після нього тривалість перерви в електропостачанні споживачів не може перевищувати 6 годин протягом доби з можливим відхиленням в сторону збільшення на не більше, ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря.

   читайте також: Прикарпатці у темряві обурені, чому в сусідів цілодобово світиться. За яким принципом вимикають світло?

Відключення електроенергії за графіком здійснюється почергово та послідовно. При отриманні команди на обсяг застосування графіка, менше величини однієї черги — застосовується одна черга, а якщо задана величина перевищує величину черги більш ніж на 5 МВт, мають бути використані одночасно декілька черг.

Включення приєднань, відключених за графіком, виконується після відключення приєднань на відповідну величину навантаження наступної черги з метою недопущення збільшення споживання електричної потужності.

У випадку, коли введені в дію графіки не забезпечують дотримання заданого режиму споживання електричної потужності, диспетчером після попередження можуть бути застосовані графіки аварійних відключень, спеціальні графіки аварійних відключень в обсягах, необхідних для виконання встановлених режимів електроспоживання, з урахуванням рівня обмеження електропостачання захищеним споживачам або безпеки життя та здоров'я людей.

На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування до промислових підприємств не застосовуються графіки у разі забезпечення виконання наступних умов:

  • зниження рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електричної енергії у години максимального навантаження, визначених та доведених до споживача, на 50 % відносно до серединного рівня споживання у години максимального навантаження;
  • зниження рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електричної енергії у години напівпікового навантаження, визначених та доведених до споживача, на 25 % відносно до серединного рівня споживання у години напівпікового навантаження.

Для решти періодів обмеження до промислових підприємств щодо споживання електричної енергії та потужності не застосовуються.

Промислові підприємства з урахуванням особливостей технологічного процесу можуть запропонувати альтернативний варіант зниження власного рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електричної енергії. Такий альтернативний варіант повинен відповідати цілям, передбаченим застосуванням графіків, і забезпечувати виконання викладених вище вимог за накопичувальним принципом. Накопичувальний принцип передбачає можливість формування гнучкого графіка споживання електричної потужності в години пікових та напівпікових навантажень.

Альтернативний варіант узгоджують з відповідною військовою адміністрацією та операторами.

Керівники регіональних диспетчерських центрів та операторів систем розподілу відповідальні за дотримання вимог цієї Інструкції та за виконання обсягів графіків при їх застосуванні, у тому числі забезпечення належного контролю виконання вимог для промислових підприємств.

Самовільне перемикання споживачем навантаження, внесеного до графіків, на інші джерела живлення операторів систем постачання та розподілу, дає підприємству право після додаткового попередження споживача про порушення встановленого режиму зниження електроспоживання та невжиття ним заходів щодо зниження навантаження протягом 10 хвилин відключити приєднання споживача від джерела електропостачання. Відповідальним за можливі негативні наслідки такого відключення є споживач.

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Порадійте за сусіда, у якого є світло: чому прикарпатцям важливо не сваритись через відключення


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

841
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1151
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1173
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5058
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7466 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10397 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

513

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1206

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1953

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2046
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

883
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3518
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

690
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2966
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

741
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

580
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1740
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

486
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

295
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1170 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1155
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

853