Футбол, конференція ковалів та відкриття саду: куди та за скільки їздили франківські посадовці за бюджетні кошти (фото)

І себе показати, і світ подивитися. Протягом 2016-2018 років міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, його заступники та наближені депутати здійснювали численні закордонні відрядження.

Ми вирішили дізнатись, куди, на скільки, за скільки та навіщо.


Не дивно, що найбільше у закордонних відрядженнях побував міський голова Руслан Марцінків. За три роки очільник міста відвідав 7 країн світу у своїх загалом 16 відрядженнях.

Географія місць, де побував Руслан Марцінків  охоплює не  тільки  європейські, але  по одній країні Північної Америки та Азії. Так в переліку країн нашого континенту – це Польща, Португалія, Чехія, Німеччина, Іспанія та Туреччина. 

Найчастіше голова міста відвідував Польщу. Там він побував 9 разів. По одній службовій поїздці припало на Португалію, Чехію, Іспанію, Німеччину, Туреччину, Канаду та Китай. 

Найбільше «подорожував» Руслан Романович у 2016 та 2017 роках, на які припало по шість закордонних відряджень. Минулого року мер лише чотири рази залишав місто у  своїх "ділових" подорожах.


Крім цього, півроку тому, в низці  ЗМІ була опублікована інформація, що міський голова Івано-Франківська у 2016 році  персонально значився у списках пасажирів  чартерного рейсу, який здійснював переліт у Францію на матч Національної збірної команди України, яка брала участь у чемпіонаті Європи з футболу. 

Цікавим є те, що  пасажири того чартеру ділились на дві частини. Дехто оплачував всі витрати, пов'язані з  відвідинами Франції, іншим всі витрати фінансувала Федерація Футболу України. Саме серед  останніх значились  і двоє прикарпатців - очільник міста між двох Бистриць Руслан Марцінків та керівник обласної федерації футболу Тарас Клим.  

За які заслуги  перед українським футболом очільник Івано-Франківська опинився у списках чартеру Р.Марцінків публічно не коментує.  При цьому  стверджує,  що  нібито не знає,  як та у який спосіб,  він потрапив у ті списки.


Серед заступників міського голови, які найчастіше здійснювали закордонні відрядження опинилися  Богдан Білик та Олександр Левицький.  Так  Богдан Іванович двічі в рік здійснює закордоні відрядження, в основному в країни, які є сусідами України – Польща, Угорщина, Білорусь  та Латвія.

В цей саме час,  в Олександра Левицького з року в рік кількість службових  відряджень за кордон  збільшуються.  Так у 2016 році він побував лише у Польщі, у 2017-му – в  Чехії та Болгарії. Минулоріч же він побував у Франції, Німеччині та Китаї.

Чотири рази побував у закордонних відрядженнях колишній заступник міського голови Олексій Кайда. У 2016 році – в Словаччині, Литві та Португалії, у 2017 р. – в Польщі.

Один раз на рік у закордонне відрядження їздить перший заступник голови міста Івано-Франківська Микола Вітенко. За три роки він побував в Угорщині, Литві та Польщі.

Один  раз довелось побувати за кордоном  заступнику міського голови та керівникові фінансового управління виконкому Вікторії Сусаніній. Вона у закордонному відряджені відвідала Китай у 2018 році. При цьому компанію їй склала секретар Івано-Франківської міської ради  Оксана Савчук та начальниця одного з відділів управління економічного та інтеграційного розвитку Уляна Басараб-Ганчак. Їхнє відрядження у місто Шаосінь тривало 10 днів, а його метою була участь у міжнародній конференції та презентація туристично-освітнього потенціалу Івано-Франківська.


Ми звернулися до керуючого справами міськвиконкому за інформацією про кошти, які були витрачені на відрядження посадовцями міської ради. Проте, нам не було надано повної та змістовної інформації щодо джерел фінансування та сум витрачених коштів із міського бюджету.

Була  надана лише вибіркова інформація, за змістом  якої не можливо встановити реальної суми витрат, пов'язаної зі службовими поїздками за кордон  перших  осіб міста.

Так з наданої  інформації, найбільші суми витрат з міського бюджету мали поїздки Олександра Левицького до Франції та Німеччини  у 2018 р.  У Франції він  брав участь  у святі, яке проводила мерія міста Кліші та спортивний клуб «Ля Вайнят», а у Німеччині – в конференції «Кільце європейських ковальських міст». Обидві поїздки обійшлись платникам  податків відповідно  8 805,30 та 7 431,02 грн.

При цьому, цікавим є те,  що Олександр Левицький та Руслан Марцінків у 2018 році три дні перебували в Китаї. Там вони  брали участь в церемонії відкриття 12-ої Міжнародної садової виставки. Разом з ними відкривати садову виставку поїхали однопартійці Руслана Марцінківа – депутат міської ради Роман Харук та керівник комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.  

Їхнє відрядження тривало вісім днів. За цей час посадовці відвідали локомотивний та алюмінієвий заводи, взяли участь у відкритті "Саду культур" та побачили інноваційний центр.

Підписали й лист-намір про співпрацю — документ, за яким, власне, і летіли за шість тисяч кілометрів. Остаточна угода про співпрацю буде підписана у травні, коли китайська делегація приїде в Івано-Франківськ.

«Це майже історичний момент, адже Франківськ ніколи досі не розширював горизонти міжнародної співпраці аж так далеко на схід», - писав тоді очільник міста у соціальних мережах.

За відрядження до Китаю прозвітувала лише Оксана Савчук. На поїздку вона витратила 5197,81 грн.

Цікавий факт: на відрядження посадовців в бюджеті Івано-Франківська на 2018 рік було передбачено 250 тисяч гривень. Цьогоріч - сума аналогічна.

P.S. Новий рік принесе івано-франківським можновладцям нові поїздки, розширення горизонтів та нові витрати для платників податків.


Володимир Омом


25.01.2019 6236 1
Коментарі (1)

Андрій 2019.01.29, 13:38

Черговий раз думають, що народ взагалі не мислить і не вміє рахувати. Поїздка в Китай обійшлась ЇЙ в 5198 грн ??? !!! 200 дол.США????  Так лише квиток в один бік коштує втричі більше. А назад? А там 3 дні? А таких 5 делегатів? А таких 30 поїздок? ОСЬ І МАЄТЕ СУМУ ДЛЯ РЕМОНТУ вул.ІВАСЮКА.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1146
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2486
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2090
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2141
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6468 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2424 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

297

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1121

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1153

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1365
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

566
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2038
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26483
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

530
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10435 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7976
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

512
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

374
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

524
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

598
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1548