Феномен невидимого змісту

 

Цікаво жити усвідомленням трансформаціі самого мислення. Звичним є введення певних слів в ніби-то змістовні сполучення для більш яскравого сприйняття певних ситуацій та явищ. Саме явищ, бо з них починається філософія нового часу, не тільки із ознайомленням буття- ніщо й буття-слова чи логосу: видається мені, що нічого стабільно не змінено, окрім хіба ситуативності самого слова й пошуків тих єднань та сполук й постмегамодерні ситуаціі. Хоча філософія сучасності має прагнути не тільки сухих абстракцій, але й прямого пошуку Божественного, бо всеодно ПОТРІБНО СТАТИ БОГОМ. 


Будуть звісно нівелювати саму спробу, бо система живиться одностайністю й одноманітністю, алгеброю комуністичних графіків й сінусоід- а капіталізм невпинно прагне купити все і вся і за будь-яку ціну. Це Дерріда сказав, що ознакою прогресивного капіталізму є надмірний патріотизм. Робіть самі висновки. 


Отже, прагнення Божого через пошук Гармоній, так іх багато, гармоній природніх й надприродніх, реальних та невидимих.
Кажуть Піфагор був все ж таки Богоподібним, бо спускався в Аід й мав золоте стегно, хоча визнання є константою, а це вже не є істинним, бо істинна за суттю є непостійною й динамічно видозміненою: а шо ж робити із світочем вірувань й релігій, втиснутих в дисциплінарне мереживо канонів й обмежень. Робіть самостійно висновок...

 

А мені особисто приємно, бо наближення до суті є більш цікавим за сутність саму. Це знав Ніцше, хоч і хворів все життя, а можливо й був здоровіший за увесь історичний проміжок існування служителів мудрості. Є і більш абстракне розуміння: до прикладу, знання для знання, в дусі Унамуно, він вважав в тому суцільну нісенітницю. Тоді моя ретроспектива є також забавкою: коли я проведу паралелі між Августіном і Бад'ю та Сковородою й Хіггінсом - й все ж таки паралелі перетнуться, чітко перетнуться та богоподібний Піфагор виходить помилявся. Навіть Бог помиляється. Робіть висновки самі....


Зараз, окрім твердого розуміння непотрібності будь-якоі метафізики й трансцендетальних перцепцій, коли такі титани, як Вітгенштейн та Дельоз категорично прямо відмовляються від Сутностей, Буття й Ніщо- для аналітики простого мудрого споглядання й насолод; коли титан Дельоз( сьогодні є загадковим саме кількість досліджень й взагалі написаного філософом- декілька тисяч досліджень) чітко розмежовує категорію Щастя й Радості й уникає радісного щастя чи задоволень та щастя й щасливих задоволень.

Це і магія Простого, що воно більш змістовне за складне. Пригадаймо визначення Бад'ю дефініцій Суб'єкта: це Спосіб визначення окремого тіла в просторі ефектом формальноі присутності й обумовлення через темпоральну необхідність. Піфагор би просто заплакав, хоча Дельоз не є також жалісним: пізнання предмету відбувається внаслідок опредмечування й через кінцеву множинність остаточних вражень... Все ніби-то є зрозумілим, навіть більше, лишень до прагнень єднаня та гармоніі з Богом це не є необхідним. Все ж таки це заслуга Вітгенштейна та його трактаку й того коміксу, який він підгледів в періодиці. 


Доречі вищеокреслена паралель , саме Сковороди та Хіггса є очевидною. Вічно плутанина із Хокінгом та Хіггсом, будемо вважати це спільнотою формальною чи умовною( зокрема Дельоз побачив відкрито саме спасіння людства в чорному квадраті, як пра-символі екрану й кіно, саме жанровість кіно розфарбує той тотальний тунель Беззмістовності змістів), формальною Спільностю є усе людство, що споглядає екрани телевізорів...отже свята спільнота в тому, що Сковорода( не пригадую, хтось впевнено переконував, що украінцям варто й просто зрозуміти суто нашого філософа, бо Кант є незрозумілим, як і Гайдеггер , і Бад'ю: бо треба все пізнавати й читати на мовах оригіналу) чітко розділив буття на три світи й дві природи: світи-мікрокосм, макрокосм, символічна реальність чи ірреальність, або ж трасценденція певного метафізичного мотлоху(?); та природи- видиму та невидиму. Це все є за часів Фаллеса розфарбованим, цікавим є ремарка щодо символічноі невидимоі реальності, як поєднання мікрокосму та макрокосму/ більш детально є у Шпенглера прообраз людей-тварин-рослин/ й розуміння наочного прикладу того єднання в Бібліі. Це , звісно, феномен, геніально, Святе письмо як штиб феномену невидимого ірреального абсолюту: але саму Книгу тримаємо в руках.

Феноменів багато, / зокрема в кіно стрічка Сікса " Людська багатоніжка"- третю частину взагалі неможливо дивитись навіть без звуку, навіть одним оком/ , але це також гра в метафізику. Хтось може й заперечити. Бо сутність редукціі й генеалогіі саме в тому, що Боззон є також грою в метафізику, статичну й непорушну й змертвілу. Але сам проект коллайдера об'єднав тисячі людей, а Святе письмо мільйони: мільярд , якщо точно. Значить головна функція в єднанні, бо єднання створює Ситуаціі, а ситуаціі в формах зв'язків у нові ситуативні явища. Це формула Вітгенштейна--Делеза. А дарує вона нам певний Невидимий Зміст. Як у Канта: пізнання, як внесення змісту в беззмістовну реальність, так і у неокантіанців: але Канта треба забувати.


Канта варто забути як і слово Любов.... Краще аскеза й яблука...

 


26.02.2016 Роман Бончук 2332 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1118
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3122 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116