Євробандерівці

 

Не новина, що в результаті останніх революційних подій в Україні виник своєрідний протиприродний мезальянс європейської та націоналістичної риторики. Одним з візуальних виявів цього є також поєднання символіки Європейського Союзу з символікою рухів та організацій, що не цураються означення бандерівських. Людей, що вдаються до поєднання такої символіки і риторики, можна окреслити як євробандерівці.

Євробандерівщина – поєднання непоєднуваних геополітичних виборів – це такий собі український кіндер-сюрприз для дорослих. Він, за аналогією морської свинки, ні не призначений для кіндерів, ні не є сюрпризом для дорослих. Та найгірше, що євробандерівщина не є якоюсь новою за якістю концепцією націотворення чи державотворення. Це радше новий різновид посттравматичної національної шизофренії.

Вона виникла не так унаслідок бойових дій, невинних жертв і воєнної загрози, як в результаті певної какофонії ідеологічних месиджів, що супроводжували всі ці драматичні процеси.

У вухо людини, схильної до євробандерівщини, з центру долинає бадьора мелодія про переможний похід у Європу, який принесе заможність і безпеку. Зліва вона чує тужливу пісеньку про зростання тарифів і цін до європейського рівня, неконкурентоспроможність місцевих товарів і втрату робочих місць. Справа ж лунають войовничі необандерівські марші про те, що ми ще подумаємо, чи йти нам у ту Європу, а європейці нас мають самі попросити про інтеграцію.

А навколо голови їй побренькують підступні мотивчики про те, що, з одного боку, діяльність наших необандерівців якимсь дивним чином часто збігається з очікуваннями нашого проклятого сусіда-агресора, а з іншого ­– що в ЄС є свої «шось тіпа бандерівці», як-от угорська партія Jobbik. Якщо в парламенті Євросоюзу, думає собі логічно євробандерівець, можуть засідати угорські «бандерівці», то чому б там не могло бути й українських «йоббіків»?

Всі ці голоси, які зливаються одночасно в пекельне суголосся «і мертвих, і живих, і ненароджених», створюють в голові нашого потенційного «йоббіка» ефект dolby stereo. А це, своєю чергою, перетворює його на новий євро-нац-психо-конструкт, типу dolby-йоббіка, тобто євробандерівця.

Його легко впізнати по тому, з яким переконанням він ліпить на своє авто чи на свій наплічник поруч синій прапорець з золотими зірочками і червоно-чорний прапорець з тризубом. До нього треба ставитися з зрозумінням та співчуттям. Більш того, ми – неінфіковані цією хворобою – мусимо наполегливо і терпляче пояснювати йому деякі базові речі.

Зокрема.

Для початку потрібно допомогти нашим євробандерівцям усвідомити, що наші новітні бандерівці на чолі з головним українським «Йоббік-сектором» є категоричними противниками повноцінного вступу України до ЄС. По суті їм від Євросоюзу потрібно те ж, що й було потрібно банді Януковича – гроші та безвізовий режим, і бажано без жодних зобов’язань з нашого боку.

Далі –­ щодо присутності націоналістичних партій і рухів у Європі. Принципова різниця в нашій та їхній ситуації полягає в тім, що європейські «бандерівці» уже є в ЄС і діють там, відповідно до європейських законів і правил, а українських dolby-йоббіків зі своїми поняттями там ніхто не чекає. До того ж варто зазначити, що це не йоббіки привели Угорщину в Євросоюз.

Наступне. Серед євробандерівців побутує теза, що в ЄС Україні потрібно вступати як сильній державі і диктувати там свої умови. Гірка правда полягає в тому, що, по-перше, без допомоги Євросоюзу Україна ніколи не стане сильною державою, а по-друге, ЄС – економічний і політичний союз розвинених та заможних європейських країн – ніколи не дозволить, щоб йому диктувала умови якась там окремо взята Українська держава, яка без зовнішньої допомоги зовсім не здатна подолати вбогість, корупцію, невігластво та низку суспільних патологічних явищ, характерних швидше для Африки, ніж для Європи.

І наостанок. Євробандерівцям потрібно пояснювати, що такий мікс символіки і риторики, який вони пропагують, може слугувати тільки для внутрішнього українського вжитку. Так само, як і риторика про те, що поєднання червоного і чорного кольорів не мають нічого спільного з нацизмом, а соціал-націоналізм – це принципово щось інше від націонал-соціалізму. Не для європейців ці байки.  

Ніколи Європа не погодиться ставити свій прапор поруч із прапором бандерівським.

Бо червоно-чорний прапор з тризубом – це символ маргінесу, тоді як прапор Євросоюзу є символом прогресу. ЄС – це об’єднання з думкою про спільне безпечне майбутнє, а бандерівщина – це національна самоізоляція з поверненням в небезпечне минуле.   

Перш ніж будувати великі європейські плани під впливом пост-майданної ейфорії і революційного завзяття, потрібно тверезо визначити своє місце у світі загалом, а в Європі зокрема. Європа не з нас починається, а на нас нині закінчується. Те, з чим ми так героїчно і драматично вовтузимося сьогодні, європейські країни пройшли вже – хто давно, а хто кілька десятиліть тому. Ми маємо не вчити Європу, а в неї навчатися.

Вивчення європейського досвіду допоможе нам зрозуміти, що євробандерівщина не має майбутнього. Тож, думаючи про майбутнє, ми повинні думати про себе або як про європейців, або… Інакше краще не думати.

 

ZAXID.NET


12.04.2014 Володими Павлів 1697 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2471 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1435
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

299
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

61
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

87
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636